Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
Kondzisław
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2014, o 20:16

Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: Kondzisław »

Witam. Mam pytania odnośnie kierunku pielęgniarstwo. Czytałem i obserwowałem strony internetowe uczelni, ale nic nie rozumiem. Może tutaj z forum ktoś mi rozjaśni sprawę. Jakie przedmioty rozszerzony są wymagane na ten kierunek? Czy ten kierunek można studiować zaocznie? Zdaję na pewno chemię I czy na tym kierunku panowie są mile widziani?
Awatar użytkownika
Kondzisław
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2014, o 20:16

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: Kondzisław »

Pomoże jakaś miła osoba?
Awatar użytkownika
mikolajs
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014, o 22:30

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: mikolajs »

Zaocznie można robić magisterkę, licencjat tylko dziennie. Jest coś takiego jak jak studia pomostowe dla osób z zawodem pielęgniarki z wykształceniem średnim (stary system kształcenia) i one jeśli są czynne zawodowo mogą studiować zaocznie pomostówkę, po której mają licencjat. Ale Ciebie dotyczy system licencjat 3 lata dziennie + ewentualna magisterka dzienna lub zaoczna. Co do uczelni wiem, że ump od następnej rekrutacji bierze pod uwagę rozszerzoną biologię tylko. Z chemią z tego co patrzę Białystok,Łódź, Szczecin, Bydgoszcz i chyba Wawa i pewnie Lublin, bo on tam gdzieś to chyba gegrę na dietetykę ma więc myślę, że chemia na pielęgniarstwo też starczy Z biolą masz wstęp na każdą uczelnie raczej
Awatar użytkownika
Kondzisław
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2014, o 20:16

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: Kondzisław »

mikolajs, dziękuje bardzo za odpowiedź. Troszeczkę mnie uspokoiłeś, bo biologii nie będę zdawał, lecz chemię i matematykę. Wchodziłem na strony uczelni, ale panuje tam trochę chaos i sam już nie wiedziałem, co o tym myśleć. Najbardziej interesuje mnie Łódź, bo mam najbliżej, więc oby sama chemia wystarczyła
maturzanka1993
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2015, o 22:30

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: maturzanka1993 »

W Olsztynie także masz do wyboru 3 przedmioty spośród: Biologia, Chemia, Matematyka, Fizyka, Jezyk obcy. Rozsz:x2 Podstawa x1.
maturzanka1993
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2015, o 22:30

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: maturzanka1993 »

Pielęgniarstwo jest dzienne. Co do tego czy Panowie są mile widziani. Owszem, coraz więcej się decyduje na bycie pielęgniarzem Np. W Olsztynie jest na roku 10 ( ale to dane z poczatku października)
Awatar użytkownika
mikolajs
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014, o 22:30

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: mikolajs »

Teraz jak akurat będzie podwyzka o 1600 to chętnych mysle, ze będzie więcej bo przyzwoita kwota się zrobi sadze tez ze kwestia tego ze na pielegniarstwie wieksza czesc reprezentują kobiety to nazwa kierunku . Kobieta to niemalże synonim pielęgniarstwa tak się utarlo przez dlugi czas. Jakby zmienili nazwę kierunku na jakies medycyna opiekuncza albo pomoc medyczna to od razu by poszła lawina kandydatów plci męskiej.
maturzanka1993
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2015, o 22:30

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: maturzanka1993 »

Pielęgniarz też brzmi całkiem dobrze. Z roku na rok coraz więcej Panów się decyduje na ten kierunek. Może wydaje sie niemęski, ale pielęgniarze też są potrzebni. Jest tak, że niektóre rzeczy lepiej wykonuje facet, bo np. ma więcej siły (chociażby przenoszenie pacjentów albo przytrzymywanie)
Awatar użytkownika
mikolajs
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014, o 22:30

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: mikolajs »

No płeć męska w tym zawodzie może być atutem dla pracodawcy W dodatku pełno ładnych koleżanek na kierunku
Awatar użytkownika
Kondzisław
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2014, o 20:16

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: Kondzisław »

A jakie były progi na pięlegniarstwo w poprzednim roku? Na medycznym w Łodzi jest napisane, że próg wynosił 125 pkt z czego liczyli podstawę z polskiego (x1) i chemię na rozszerzeniu liczoną (x2).
maturzanka1993
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2015, o 22:30

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: maturzanka1993 »

O którą uczelnię Ci chodzi, bo progi są różne.
Awatar użytkownika
Kondzisław
Posty: 11
Rejestracja: 8 gru 2014, o 20:16

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: Kondzisław »

Przykładowo w Łodzi, ale jeśli ktoś wie może podać wszystkich uczelni
martynka980105
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2015, o 10:36

Re: Pielęgniarstwo 2016 - pytania

Post autor: martynka980105 »

Cześć. Piszę maturę w 2017 r. Obczaiłam wszystkie uczelnie jakie przedmioty trzeba zdawać i co jest liczone. Sytuacja jest taka że większość uczelni chce biologię. W Gdańsku liczy się biologia i chemia, w Szczecinie 1 przedmiot do wyboru m.in. chemia, w Warszawie podstawa j. Polski , ustny angielski i rozszerzony do wyboru m.in. chemia, Poznań i Wrocław biologia Białystok Łódź i Bydgoszcz do wyboru m.in. chemia.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości