Pielęgniarstwo a poprawa matury

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Rezon1
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2021, o 02:40

Pielęgniarstwo a poprawa matury

Post autor: Rezon1 »

Hej
Moim marzeniem od zawsze była weterynaria jednak przez pewne problemy zrezygnowałam z pisania chemii na maturze a biologię zdałam na 40% było to spowodowane przede wszystkim chorobą, myślę, że gdybym poświęcała temu tyle czasu ile powinnam na spokojnie zdalabym biologię na 70-80% aktualnie mam rok przerwy i nie wiem co ze sobą zrobić a mianowicie myślałam aby iść na pielęgniarstwo i po trzech latach poprawić maturę, myślicie, że bez problemu bym wtedy napisała biologię i chemię na te 80%?(głównie bym bazowała na wiedzy ze studiów, a z tego czego się nie nauczę poszłabym na korepetycje) Czy lepiej dać sobie spokój z pielęgniarstwem i iść od razu na korepetycje?
Fajnie jeśli jakaś osoba która studiuje pielęgniarstwo powiedziałaby czy można po tym poprawić maturę czy program jest kompletnie inny
Z góry dzięki za odp :)
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: Pielęgniarstwo a poprawa matury

Post autor: TanksAreAwesome »

Jeżeli chodzi o zajęcia na pielęgniarstwie, czy na innych kierunkach na uczelniach medycznych, jedyne w czym Ci się to przyda to w zadaniach z człowieka. Grzybów, zwierzątek i tak dalej musiałabyś się nauczyć sama. Natomiast jeżeli chodzi o zajęcia z anatomii, czy fizjologii człowieka na studiach, a klucz maturalny to są to kompletnie 2 różne rzeczy, więc tak szczerze to uważam, że bez korepetycji może być ciężko.
Nie rozumiem też po co masz studiować przez 3lata pielęgniarstwo i dopiero potem zdawać maturę, bo jeżeli Ci się wtedy uda to i tak nie będziesz pracować w zawodzie tylko pójdziesz na weterynarię, więc to jest wtedy trochę zmarnowanie 3lat.
Natomiast pójście na pielęgniarstwo i poprawianie matury jednocześnie to jest dobry plan, bo w razie jak Ci nie pójdzie to będziesz już na dobrej drodze, żeby zdobyć jakiekolwiek wykształcenie wyższe. Natomiast bycie pielęgniarką to ciężka praca, którą trzeba lubić, więc skoro tam pójdziesz, żeby "przeczekać" to możesz się potem męczyć w zawodzie, którego tak na prawdę nie chcesz wykonywać. Plus żeby studiować i poprawiać maturę trzeba mieć dużo samozaparcia i wybitnie dobrą organizację czasu.
Natomiast jeżeli zostaniesz rok w domu to rzeczywiście, będziesz mieć możliwość, żeby się solidnie przygotować, ale w razie jak nie poprawisz na wymagany % to też będziesz mieć pewnie wyrzuty, że mogłaś robić coś innego w tym czasie.
Podsumowując - każda opcja ma swoje plusy i minusy, więc sama musisz zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości