Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
kielaska
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 16:24

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kielaska »

ile tak mniej wiecej trzeba miec % z matury z bioli zeby dostac sie na pielegniarstwo w szczecinie, lodzi i warszawie?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: lung »

O ile mi wiadomo, wystarczy 40% z rozszerzonej.
domi1718
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2008, o 19:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: domi1718 »

Cześć wszystkim. Co prawda dopiero za rok czeka mnie matura, ale juz zaczynam myśleć nad wyborem studiów. Mam pytanie czy wiecie co trzeba zdac na maturze żeby dostać się na pielęgniarstwo do Wrocławia? bardzo prosze o odpowiedź
kielaska
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 16:24

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kielaska »

lung ale z tego co czytalam biora pod uwage podstawe
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: lung »

Tak podstawa, ale jak zdasz rozszerzoną, to ci przeliczą.choc w sumie z tym przelicznkiem bardziej sie oplaca zdawac podstawe, jesli na pewno tylko i wylacznie chcesz skladac na ten kierunek, bo na innej uczelni moze sie przydac rozszerzenie.
kielaska
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 16:24

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kielaska »

tak, tylko ja juz zdawalam mature 2 lata temu
kabaczek18
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 11:27

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kabaczek18 »

ja bede zdawac dopiero za rok, ale jak myślicie, duzo sie zmieni z kryteriami na pielegniarstwo bedzie raczej wiecej studentow czy mniej? a waszym zdaniem pielegniarka to bedzie w przyszloscie lepiej oplacalny zawod niz teraz:)
Dorota230589
Posty: 62
Rejestracja: 19 sty 2008, o 15:55

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Dorota230589 »

wlasnie kolezanka ma bardzo dobre pytanie: ZAROBKI ja osobiscie zastanawiam sie nad pielegniarstwem jako alternatywa medycynyltmam dylemat pielegniarstwo czy biotechnologia i nie wiem czy jak bym nie daj Boze nie dostala sie na lekarski kilkakrotnie i skonczyla pielegniarstow to czy bede w stanie zyc z tego co zarobie w tym zawodzie? jezeli jest ktos zorientowany to ineresuje mnie ile zarabia pielegniaarka np w domu opieki spolecznej szpitalu panstwowym i powiedzmy w tzw. niepublicznym osrodku zdrowia? czy moze lepiej isc na biotechnologie i z tego da sie wyzyc lepiej? jakie sa perspektywy po tym?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Padre Morf »

jezeli jest ktos zorientowany to ineresuje mnie ile zarabia pielegniaarka np w domu opieki spolecznej szpitalu panstwowym i powiedzmy w tzw. niepublicznym osrodku zdrowia?
pensje pielęgniarek są bardzo zróznicowane i zależą np: od tego czy masz specjalizację czy nie i jaka to jest specjalizacja, od wysługi lat, róznych dodatków oraz liczby dyżurów w miesiacu. W szpitalu gdzie ja pracuje pielęgniarki tuż po studiach zarabiają jakieś 1000-1300zł. Te bardziej posunięte doświadczeniem od 1500 do 2500 w zaleznosci od czynnikow wspomnianych powyżej. Dodam, ze pracuje w dużym szpitalu akademickim - w mniejszych jest gorzej.
bechemot
Posty: 55
Rejestracja: 6 mar 2008, o 08:35

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: bechemot »

zarobki zaleza od miejsca pracy.z tego co wiem trudno jest zyc na godnym poziomie pracujac tylko w ponstwowym szpitalu.wiele pielegniarek dorabia sobie w wielu miejscach.
joannaewelina19
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2008, o 21:34

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: joannaewelina19 »

chcialam sie dowiedziec czy studia pielegniarskie sa trudne doprzebycia czyli jak duzo osob odpada po 1 i 2 semestrze. z gory dziekuje za odpowiedz

chodzi mi glownie o wroclaw ale inne uczelnie tez moga byc

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 16:43 ]
w piątek są dni otwarte na pielegniarstwie na akademii medycznej we wrocławiu. moze ktos sie wybiera:?:

[ Dodano: Sob Kwi 05, 2008 13:54 ]
hej prosiłabym jeśli był ktoś na tych dniach otwartych i dowiedział sie może czegoś ważnego albo i nie o napisanie co sie działo z góry dziekuję
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Marzena »

Po roku, dwóch z lekarskiego mozna zakonczyc studia jako pielegniarka?
a odwrotnie, np studiujac pielegniarstwo mozna przenisc sie na lekarski ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Padre Morf »

Marzena odpowiedz brzmi nie. W obu wypadkach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości