pielęgniarstwo UJ

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
olcia9595
Posty: 22
Rejestracja: 16 maja 2014, o 20:27

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: olcia9595 »

Był ktoś już może na badaniach? Jak tak to gdzie (prywatnie czy w ośrodkach polecanych przez UJ) i jak takie badania wyglądają?
julka18
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 16:39

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: julka18 »

Ja własnie robię na ul. warszawskiej Byłam u lekarza także co mi najbardziej potrzebne to wynik badania u okulisty i badanie krwi a pózniej muszę wrócić znowu do lekarza i pewnie wtedy dostane papierek I muszę zrobić jeszcze książeczkę sanepidowską.
Karolajnaa95
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2014, o 17:31

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Karolajnaa95 »

To trzeba sanepidowską? Nikt mi nic nie mówił.
Ja robię na Komorowskiego. Dzisiaj oddałam krew a termin do okulisty i do lek. med. pracy mam dopiero na za 2 tyg Więc nie polecam tam iść.
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: balneum »

Książeczkę sanepidowską robi się dopiero na II semestr. Dostaniecie wtedy specjalne skierowania od uczelni. A co do badań na studia, najlepiej dać lekarzowi 50zł i od razu wypisuje, że u Ciebie wszystko ok i nie każe się błąkać po innych lekarzach
julka18
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 16:39

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: julka18 »

Ja okuliste mialam zaraz na drugi dzien A to ze dostaniemy skierowanie z uczelni odnosnie ksiazeczki to zmienia fakt ze za wszystko trzeba placic ? Czy wtedy nie placi sie za lekarza ?

Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: balneum »

Za jakiego lekarza chcesz płacic? Jak idziesz do medycyny pracy prywatnie to płacisz, jak na NFZ to nie płacisz. No nie wiem teraz co Ci chodzi.
Karolajnaa95
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2014, o 17:31

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Karolajnaa95 »

balneum, chyba chodzi o to że nie da się iść na NFZ do lekarza medycyny pracy, bo oni przyjmują tylko prywatnie. Wiem bo dowiadywałam się bo chciałam sobie wyrobić książeczkę sama dla siebie. Więc albo sama sobie płacisz, ewentualnie pracodawca ci płaci, no albo uczelnia w naszym przypadku bo mają z nimi podpisaną umowę.
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: balneum »

przeciez lekarze medycyny pracy przyjmują na NFZ tak samo jak i lekarze innych specjalności.
Karolajnaa95
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2014, o 17:31

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Karolajnaa95 »

Ja jestem przekonana że nie, jeżeli nie masz skierowania z pracy/uczelni.
Nie znajdziesz lekarza med. pracy który za darmo podbije książeczkę sanepidowską jeżeli wyrabiasz ją tak o dla siebie. Wiem bo szukałam.
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: balneum »

Ale to nie zmienia faktu, ze przyjmują na NFZ. To, że chcesz sama sobie zrobić książeczke, to fakt oczywisty, ze musisz płacić, ale płacisz za badania a nie za samą wizyte u lekarza medycyny pracy no ludzie, nie przesadzajcie.
b-l-a-c-k-k-k-k-k
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2014, o 17:04

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: b-l-a-c-k-k-k-k-k »

Hej dziewczyny
Jak myślicie czy do Krakowa do lekarza mogę pojechać z wykonanymi już badaniami krwi tu u mnie? Mieszkam dosyć daleko i z tego co tu czytam to te badania bardzo rozciągają się w czasie, ja niestety nie mogę tak jeździć raz na badania, potem krew- czekać na krew i jeszcze ten okulista i kolejna wizyta nie wiadomo kiedy. Gdybym już pojechała ze swoimi badaniami krwi czy wykonałabym te badania w przeciągu 2 dni A jeszcze pytanie czy trzeba się rejestrować? Czy przyjmą mnie tak z wejścia?
julka18
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 16:39

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: julka18 »

Lepiej się zarejestruj ja czekałam na lekarza jakiś tydzień A co do badania krwi to myślę że swoje wyniki możesz spokojnie zabrać A u okulisty byłam chyba w skanmedzie także tam prawdopodobnie będziesz miała bardzo szybko juz pisałam, że ja miałam zaraz na drugi dzień, ale koleżanka miała zaraz w tym dniu kiedy była u lekarza także możesz próbować
madeinpoland
Posty: 23
Rejestracja: 27 cze 2014, o 06:23

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: madeinpoland »

Hej Dostałam wiadomość wczoraj,że zwolniło się miejsce na pielęgniarstwie Bardzo chciałam iść na UJ na te studia,ale mam mętlik w głowie, ponieważ wszystko mam już załatwione na innej uczelni

Chciałam się Was zapytać jakie badania trzeba zrobić, jakie opłaty musiałabym wnieść za legitymację itp . Nie wiem czy jest sens wszystko odkręcać na tamtej uczelni i iść tutaj, ale z drugiej strony jeśli tego nie zrobię będę żałować .
Mam do was pytanie czy jest dużo formalności do załatwienia przy składaniu papierów ? Co jeszcze musiałabym załatwić ?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości