pierwsze zajęcia z anatomii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Kropka
Posty: 76
Rejestracja: 18 lis 2007, o 17:28

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Kropka »

Proszę mnie oświecić co w takim razie jest na wykładach z anatomii? Jakoś pojmowałam studia w ten sposób, że najpierw coś jest omawiane na wykładach, przyjdę do domku, pouczę się tego, a potem w praktyce zobaczę to na ćwiczeniach.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Medycyna Lwów »

też tak pojmowałem wykłady zanim poszedłem na studia
Wykłady są nieobozwiazkowe, zazwyczaj prowadzone przez profesora lub adiunkta (czasem ciekawego gościa np. z jakiegoś instytutu) i mogą omawiać dany materiał, ale najczęściej wykraczają ponad książki, podają najaktualniejsze dane itp. Nie ma tak że wykład ci wytłumaczy coś a potem jest z tego seminarium lub ćwiczenia. Są oczywiscie takie tematy, ale często niewspółgrane z tematyką ćwiczeń.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: a_niap »

Wyklady z osteologii to mniej wiecej to samo co na cwiczenia + rozwoj. Z kolejnych działów jest juz troche inaczej, tematy sa inne niz to co na zajecia albo tak ze najpierw sa cwiczenia z danego tematu a potem o tym sie mowi na wykladzie. I na przyklad na jakies cwiczenia obowiazują X, Y i Z a na wykladach jest to porozdzielane, np: jeden wyklad to X, A i B, drugi to Y, Z i C itp
Zobacz sobie na rozpiske na stronie zakladu anatomii WUMu to troche rozjaśni co jest na wykladach i jak to sie ma do tego co jest na cwiczeniach
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: moreno »

A dotyczy to stomatologii? Mam na myśli zakres materiału i program nauczania (np że kręgosłup jest na pierwszych zajęciach).
Kropka
Posty: 76
Rejestracja: 18 lis 2007, o 17:28

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Kropka »

Aha, dziękuję za informację, bardzo dobrze wiedzieć.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: a_niap »

A dotyczy to stomatologii? Mam na myśli zakres materiału i program nauczania (np że kręgosłup jest na pierwszych zajęciach).
Stomatologia ma te same wyklady co lekarski. Co do cwiczen to tez raczej to samo przy osteologii (sprawdz na wszelki wypadek rozpiske na stronie), wieksze roznice zaczynają się przy głowie i szyi chyba
Paweł665
Posty: 7
Rejestracja: 6 sie 2009, o 09:46

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Paweł665 »

a naprawde trzeba umiec to oc jest w Bochenku? czy tak naprawde wymagają wybranych informacji?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: a_niap »

Pawe&#x142665 pisze:a naprawde trzeba umiec to oc jest w Bochenku? czy tak naprawde wymagają wybranych informacji?
Na cwiczenia i kolokwia to zalezy od asystenta. A mowimy o wszystkich dzialach czy o osteologii? Bo z osteologii to co z bochenku to tylko ci bardzo ambitni asystenci wymagają. A ogolnie to najczesciej jest tak, ze za jakies szczegóły nie oblewają na kolokwiach i conajwyzej jak sie nie wie czegos mniej iststnego (czyli np: drobnym drukiem w bochenku) to nie bedzie wyzszej oceny
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Medycyna Lwów »

stomatologia zaczyna od czaszki i ma z tego chyba 5 zajęć - naprawdę moreno warto odwiedzić stronę zakładu anatomii WUM i wszystkiego się dowiedzieć u źródła.
aquirre
Posty: 85
Rejestracja: 23 cze 2008, o 10:18

anato

Post autor: aquirre »

na PAMie jest roznie jedni pytali inni nie. w mojej grupie pytali i minusiki sie posypaly jak ktos nie zapoznal sie z materialem na zajecia.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: a_niap »

Tak ogólnie to asystenci którzy pytają na pierwszych zajęciach to raczej ci ambitniejsi i robią to tylko żeby ludzi przestraszyć (co tak by the way niezbyt dobrze o nich świadczy.)
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: siouxsiesioux »

A jak jest we Wrocławiu z tym pierwszym anatomicznym strachem?
Slashu
Posty: 68
Rejestracja: 4 cze 2009, o 18:03

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Slashu »

Powiedzcie mi czcigodni ) jak to jest z tymi asystentami. Licealiście mało to mówi. Są to osoby, które po medycynie zdecydowali się zostać na uczelni, czy też są po jakiś innych studiach?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 70 gości