pierwsze zajęcia z anatomii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Grzybu123 »

Na pierwsze zajęcia trzeba mieć fartuch, kartkę, coś do pisania i z 20 zł żeby na piwko z grupą skoczyć.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: attyde »

AleksandraK, właśnie o przewodniku piszę - chyba jest, ja go nie widziałam nigdy. A mózgowie Gołąba to całkiem spora objętość, bo prawie 300 stron, więc nie wiem czy nazwałabym to skryptem :p tak czy owak, jak dla mnie posiadanie przewodnika prosektoryjnego to chyba najmniej przydatna rzecz.
Awatar użytkownika
fleris
Posty: 119
Rejestracja: 15 sty 2010, o 17:29

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: fleris »

Może mi ktoś wyjaśnić czym są szpilki"?

Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Halius »

Szpilka/igła z numerkiem umieszczona w jakiejś strukturze anatomicznej. Stajesz przed takim stanowiskiem i jeśli to egzamin/kolokwium, masz 30 sekund na przyjrzenie się, rozpoznanie i napisanie łacińskiej nazwy. Na WUMie na jednym stanowisku są dwie szpilki dlatego na dane stanowisko masz minutę. Następnie następuje przejście i podchodzisz to kolejnych dwóch szpileczek itd.
Awatar użytkownika
fleris
Posty: 119
Rejestracja: 15 sty 2010, o 17:29

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: fleris »

Halius, dziękuje

_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: _KALINA_ »

ten temat pierwszych zajęć z anatomii szczególnie mnie interesuje)) W ogóle we wrześniu powinny sie pojawić co trzeba na ćwiczenia pierwsze umieć? jesli chodzi o lublin obiło mi sie o uszy łopatka, obojczyk i stawy do tego. a może jeszcze kość ramienna i staw ramienny. narazie w sumie nie wiadomo czego się uczyc
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Medycyna Lwów »

a masz z czego się w ogóle uczyć? nie widzę sensu teraz zważywszy ze do października wszystko zapomnisz. Jeżeli przyszli studenci med. nie rozumieją czym jest tzw. higiena pracy umysłowej to nie jest z wami zbyt dobrze.
Awatar użytkownika
fleris
Posty: 119
Rejestracja: 15 sty 2010, o 17:29

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: fleris »

Kaamil, uwielbiam Twoje posty. Tak dosadnie sprowadzasz nas na ziemie.

_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: _KALINA_ »

Kaamil pisze:a masz z czego się w ogóle uczyć? nie widzę sensu teraz zważywszy ze do października wszystko zapomnisz. Jeżeli przyszli studenci med. nie rozumieją czym jest tzw. higiena pracy umysłowej to nie jest z wami zbyt dobrze.

Mam Bochenka. ale pesymistyczna wizja)) Ale nie mam zamiaru jeszcze się uczyć, zaczne we wrześniu) bo jeśli całe dwa miesiące poswiece na jeden temat z anato , to potem może być ze mną źle))
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Medycyna Lwów »

do tego możesz się szybko zdołować i po co? wystarczy sobie przeczytać tydzień wcześniej i nauczyć się słówek, bo to jest niezbyt wyrafinowane.

fleris, to z pożytkiem dla Was samych - zobaczycie jak szybko szara rzeczywistość tych studiów sprowadzi was na ziemię - byle nie był to duży upadek, więc lepiej się nie nastawiać na zaś.
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: _KALINA_ »

straszysz ale zdaje sobie sprawe że nauki będzie strasznie dużo, bardzo bardzo duzo.
Awatar użytkownika
fleris
Posty: 119
Rejestracja: 15 sty 2010, o 17:29

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: fleris »

Kaamil to nie była ironia z mojej strony

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: pierwsze zajęcia z anatomii

Post autor: Medycyna Lwów »

fleris - wcale tak tego nie odebrałem

KALINA - nauki jest relatywnie więcej n. na 3 czy 4 roku (o 6 roku wolę nie wspomniać, skoro jest 11 egzaminów).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości