Pies sam w domu - prośba o radę

Awatar użytkownika
Picollo
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2018, o 08:11

Pies sam w domu - prośba o radę

Post autor: Picollo »

Hej, w najbliższym czasie planuję kupić psa, myślałem o rasie Cavalier King Charles Spaniel. Z informacji, które znalazłem na [mod] wynika, że jest to odpowiedni pies dla mnie. Przede wszystkim mam małe 60-metrowe mieszkanie i taki średni pies dobrze by się tam czuł. Poza tym odpowiadają mi psy o wrażliwe, nie potrzebuję psa obronnego.

Problem polega na tym, że pracuję codziennie w godzinach 8-16, ale mam blisko do pracy i pies pozostawałby sam w domu góra przez 8 godzin. Pytanie do bardziej doświadczonych, czy taki dwu-trzy-miesięczny pies jest w stanie wytrzymać tyle sam w domu?
Awatar użytkownika
Picollo
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2018, o 08:11

Re: Pies sam w domu - prośba o radę

Post autor: Picollo »

A jeszcze dodam, że słyszałem o przypadkach, gdzie hodowcy odmawiali sprzedaży szczeniaka z takiego powodu. Choć szczerze powiedziawszy wydaje mi się to dziwne
Paula Dzikowicz
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2019, o 10:48

Re: Pies sam w domu - prośba o radę

Post autor: Paula Dzikowicz »

Witam serdecznie jako behawiorysta i trener psów, niestety muszę powiedzieć, że pies około 3 miesięcy musi wychodzić na spacery minimum co 3-4 godziny. Dlaczego ? Bardzo ważna jest wtedy nauka załatwiania się na dworze. Pies powinien również wychodzić na jedzeniu, piciu i spaniu. NIe możemy szczeniaka tak młodego zostawić na tak długo. Starsze psy które już wytrzymują oraz są uczone zostania samemu to następna nauka wtedy dopiero można go zostawić na dłuższy czas max 8 godzin. Proponuje skorzystać z pomocy może kogoś kto pomoże z niewychodzeniem małego szczeniaka i również powoli będzie go przyzwyczai do zostawania w domu.
karolina17
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2021, o 09:45

Re: Pies sam w domu - prośba o radę

Post autor: karolina17 »

Nie martw się dłużej o swojego psiaka. Znajdź opiekuna, który wyprowadzi psa na spacer, gdy będziesz w pracy. :)
wroclawskikrasnal
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2022, o 09:36

Re: Pies sam w domu - prośba o radę

Post autor: wroclawskikrasnal »

Piesek przezwyczai się do zostawania samemu w domu. Najciężej będzie na początku ale wtedy możesz przetestować [mod]
JustynaBudniks
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2022, o 21:35

Re: Pies sam w domu - prośba o radę

Post autor: JustynaBudniks »

[mod] U mnie piesek się szybko przyzwyczaił. Jak wychodzimy do pracy to on już wie gdzie jego miejsce. Problemów brak. Trzeba być wytrwałym, cierpliwym i sumiennym. Pieski są mądżejsze od człowieka :)
sewerynant
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2023, o 17:15

Re: Pies sam w domu - prośba o radę

Post autor: sewerynant »

U mnie piesek gdy zostaję sam w domu staje się bardzo nerwowy i ciągle biega po domu. Na szczęście sprawa rozwiazała sie po skorzystaniu z profesjonalnej pomocy [mod]
Ostatnio zmieniony 1 lis 2023, o 07:01 przez Admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: spamowanie forum
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość