pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

xkasiax7
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2010, o 16:52

pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: xkasiax7 »

Mam 3 letniego pieska który ma długą sierśc, szybko robią się u niego kołtuny. fryzjer u którego byłam z nim ( mój pies miał wtedy ok rok) powiedzial że wystarczy go czesac i kąpac raz na tydzien i to wystarczało. Od małego tak robiłam i nie bylo żadnego problemu, po jakimś czasie, pies, widząc że biorę do ręki szczotki zaczynał warczec ale uspokajał się po chwili czesania. Ten problem stawał się coraz gorszy z czesania na czesanie było coraz gorzej, zaczął gryźc szczotkę gdy się z nią do niego zbliżałam, a nawet czasem mnie w ręce gryzł, co uniemożliwiało mi czesanie i nie wiedziałam jak sobie poradzic. Kilka razy nawet ugryzł mnie do krwi. Wtedy znajoma poradziła mi żebym zakładała mu kaganiec do czesania. Tak tez zrobiłam. Nie gryzł szczotki ale warczał i rzucał się.
Teraz doszło do tego że już nawet mu kagańca nie mogę założyc bo szczeka, rzuca się na mnie i mnie gryzie po rękach, do tego ze straszną agresją. Nie wiem co mam zrobic już jakiś czas go nie czesałam, bo się go boję ruszyc szczotką a muszę uporządkować jego sierśc bo wygląda teraz tragicznie.
Problemy z wyczesaniem jego trwają już ponad rok, zawsze czesałam go regularnie co tydzień, a teraz już nawet zaczyna na mnie warczec gdy go biorę do kąpania, z czym nigdy nie było problemów.

Proszę poradźcie mi co moge w tej sytuacji zrobic bo ja już jestem bezsilna
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: Madlene »

jakiej rasy masz tego pieska? zwykle nie powinien się rzucać, może go to boli jak się go czesze. A może problem rozwiązałaby inna szczotka która by go nie szarpała"?
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: Madlene »

Wtedy znajoma poradziła mi żebym zakładała mu kaganiec do czesania.

myślę, że żle Ci doradziła. To tylko pogorszy problem.
Teraz doszło do tego że już nawet mu kagańca nie mogę założyc bo szczeka, rzuca się na mnie i mnie gryzie po rękach, do tego ze straszną agresją

pewnie go boli jak go czeszesz, i dlatego tak reaguje. Ból, strach przed bólem u każdego zwierzęcia będzie wywoływał agresję, bo tylko tak zwierzę potrafi się obronić.
Nie wiem co mam zrobic już jakiś czas go nie czesałam, bo się go boję ruszyc szczotką a muszę uporządkować jego sierśc bo wygląda teraz tragicznie.

Kasiu, spróbuj zmienić szczotkę, a zanim zaczniesz czesać pieska, musisz mu wszystkie kołtuny obciąć, nie można czesać psa, jak ma kołtuny, ich nie rozczeszesz, a pieskowi sprawisz ból,
pies dalej będzie reagował agresją, i błędne koło.
xkasiax7
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2010, o 16:52

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: xkasiax7 »

Nie mogę mu ich obciąc, bo mam hawańczyka a u niego włosy muszą byc naturalne i nie podcinane.
Wiem że to że sie na mnie rzuca jest spowodowane strachem i że się broni ale nie wiem jak tego uniknąc, co poradzic?
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: woicieh »

Na twoim miejscu skonsultowałbym się ze specjalistą (czyt. weterynarzem), bo przyczyny mogą być różne.
Agresywny jest tylko podczas czesania?
xkasiax7
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2010, o 16:52

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: xkasiax7 »

podczas czesania, no i jak wspomnialam zaczyna już nawet na mnie warczec przed kąpniem.
Tez zauważylam że ostatnio się zrobił strasznie zgresywny do innych psów tj kilka razy gdy wyszłam z nim na spacer na smyczy mijając innego psa on znienacka się rzucał na niego nawet gdy ten drugi pies byl o wiele większy od niego. Ale np jak jeździmy na wystawy to nie ma takiego problemu, raczej boi się innych psów.
Spencer42
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2010, o 17:46

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: Spencer42 »

zgadzam się z Madlene, może należy zmienić szczotkę, psy jak i każda inna istota nie lubią bólu. Ty byś pewnie też się zdenerwowała na osobę która sprawia ci ból. Ja zawsze jak obcinam mojemu psu pazury, to biorę kogoś do pomocy. Aby ta osoba głaskała i uspokajała psa podczas tych czynności.
Awatar użytkownika
Juli20
Posty: 39
Rejestracja: 30 cze 2010, o 10:28

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: Juli20 »

Witam,
Tak się zastanawiam, że może Twój pies ma jakieś problemy ze skórą? Jakieś uczulenie czy coś. czesanie mogłoby podrażniać skórę. Ale to takie moje gdybania.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: talagia »

Spróbuj szczotki z włosiem dzika i włóknami nylonowymi. Nie szarpie wlosa, nie elektryzuje i jest idealna dla psow dlugowlosych.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: yeast »

Radziłabym pójść do weta i upewnić się, że nie ma żadnych przyczyn zdrowotnych. Jesli nie ma, to może byc problem, że twój piesek zrobil się dorosły i ustawia sobie pozycję. Być może pomoże wowczas szkolenie na posłuszenstwo.
alusia24
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2010, o 16:28

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: alusia24 »

Witam.
Problem czesania zaczął narastać, czy wyglądało to tak ze były miejsca że psa pociągłaś bardziej i on zawarczał a ty przestałaś go czesać?Jeśli tak było to pies nauczył się jak sobie radzić w takich sytuacjach po prostu unika tego co jest dla niego nie przyjemne. warczenie przynosi mu korzyści ponieważ przestajesz go czesać. Boisz się własnego psa to następny błąd. następny to nie powinnaś pozwolić się ugryźć własnemu psu. Gdy pies się rzuca i gryzie własnego właściciela do krwi jest to trzeci stopień agresji. powinnaś pomyśleć o kastracji wówczas gdy pies rzuca się również na inne psy powinno go to trochę uspokoić (nie zrobisz mu żadnej krzywdy psy nie myślą tak jak ludzie).Dobre zachowanie chwalimy złego nie tolerujemy albo ignorujemy.
Zmiana szczotki może być ale nie na miką szczotkę z włosia ona nie rozczesze tak gęstego futra. Jeśli pies jest agresywny na pewno nie jest wystawowy więc jeśli ma mocne kołtuny można je wyciąć bo rozczesywanie ich na pewno będzie bolało.
Proponuje też odczulanie czyli głaskanie całego ciała psa delikatnie masując całe jego ciałko szczególnie tam gdzie mu najbardziej przeszkadza czesanie.
Jeśli zacznie warczeć na Ciebie wydaj stanowczą komendę fe niewolno i kontynuuj, musisz być konsekwentna w tym co robisz.
xkasiax7
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2010, o 16:52

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: xkasiax7 »

gdy mój pies warczał podczas czesania to nie przestawałam czesac tylko uspokajałam go i dalej czesałam.

no jak teraz mnie gryzie to juz nie wiem co mam robic kompletnie, teraz okazało się że ma chore uszy, kupiłam my krople u weterynarza, ale gdy podnoszę mu ucho żeby je wlac staje sie mega agresywny i mnie gryzie, praktycznie nie moge go dotknąc.
Nie wiem co sie z nim dzieje.
A co do kastracji, to jeździmy na wystawy wiec ani obcinanie kołtunów ani kastracja nie wchodzą w grę.
Do weterynarza tez go nie zawioze, bo to nic nie da poniewaz jeszcze weterynarza pogryzie.

nie mam pojęcia co robic teraz juz w ogóle praktycznie cały czas na mnie warczy, a nie czesałam go juz z 2 miesiące, głaskac go moge, ale nic wiecej, nie moge go wyczesac, obciąc pazurów i wlac tych kropel, jedynie 2 tyg temu dal sie wykąpac spokojnie
Awatar użytkownika
Maggda_W
Posty: 296
Rejestracja: 28 mar 2010, o 13:58

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: Maggda_W »

moj pies to jest dopiero hardkorowy D
niby czesac sie daje ale tylko po grzbiecie, nie moge ruszyc lap ogona oraz mordki. Scinany jest pod narkoza D pazury obcinane u weterynarza. a uszy czyszczone podczas obcinania siersci, cyli pod narkoza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości