Pies - zwierzę gospodarskie?

Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: Guru »

Dla większości z nas pies jest zwykłym zwierzęciem domowym, podobnie jak kot. Posłowie jednak chcą z niego zrobić. zwierzę gospodarskie, takie jak krowa, świnia czy kura.

"Pomieszczenie inwentarskie i to spełniające szczególne normy - zamiast kojca. Konieczność doglądania co najmniej raz dziennie zamiast klasycznego spaceru. Karmienie dwa razy dziennie i to odpowiednio dostosowaną paszą, a nie karmą. No i w końcu - właściciele psów do spisu rolnego.

To jest po prostu absurd - ocenia Marek Chrapek, wiceminister rolnictwa. Zwraca uwagę, że prawo nie rozróżnia psa, który jest na wsi w gospodarstwie rolnym, od psa, który jest trzymany w miejskim mieszkaniu.
Zycie Warszawy

Co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: malwka »

buhahaha Zaraz padnę No takiej bzdury to jeszcze nie widziałam Dla mnie zwierze gospodarskie to takie, z którego gospodarz ma jakąś materialną korzyśc (krowa=mleko, kura=jajka itp). A pies? W skrajnych przypadkach z psa pozyskiwano smalec (słynna Białka) no, pomysł godny naszych polskich rządzących ]
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: jillian »

nie wyobrażam sobie mojego psa w roli zwierzęcia gospodarskiego
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: dawidw »

Guru pisze:Posłowie jednak chcą z niego zrobić. zwierzę gospodarskie
wiesz moze dokładnie którzy posłowie wpadli na ten pomysł? Niezmiernie mnie to ciekawi.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: badger »

Gorzej jak rybki akwariowe też zaliczą do zwierząt gospodarskich
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: Guru »

poslanka Elżbieta Łukacijewska z PO z sejmowej kosmisji ochrony srodowiska.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: dawidw »

Guru pisze:poslanka Elżbieta Łukacijewska z PO z sejmowej kosmisji ochrony srodowiska.
kurde jak mam byc szczery to poki co jej nie kojarze. I wydaje mi sie ze tego typu pomyslem chce stworzyc wokół siebie szum medialny i zdobyc popularnosć. Lub jest na tyle głupia, ze nie domysla sie, jak ludzie beda ja spostrzegac.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: Guru »

pomysl zupelnie absurdalny.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: malwka »

a tak w ogóle to jaki to ma cel?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: Pablo »

Jednak Polski polityk mazrytą głowe, to może jeszcze kurde zrobimy rybki,jaszczurki itd zwierzętami gospodarczymi

Po prostu to nie jest już śmieszne to nasi politycy wymyślają, tylko żałosne
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: Guru »

malwka pisze:a tak w ogóle to jaki to ma cel?
W takiej sytuacji jesli pies zostanie zagryziony przez wilki, wlasciciel moze starac sie o odszkodowanie od panstwa.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: malwka »

Guru pisze: W takiej sytuacji jesli pies zostanie zagryziony przez wilki, wlasciciel moze starac sie o odszkodowanie od panstwa.
hehe, a jak często zdarzają się takie przypadki 3-4 rocznie? No tk, im mniej takich przypadków, tym mniej pójdzie kasy na odszkodowania.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Pies - zwierzę gospodarskie?

Post autor: jillian »

kolejny poroniony pomysł polityków. Są ważniejsze sprawy niż taka żeby z psa zrobić krowe. A co z tymi ludźmi, którzy trzymają psy w blokach czy w domach? Właśnie, tego chyba nie przewidzieli.
Posłowie powinni się tym zając, a skoro pani posłanka zajmuje sie ochroną środowiska, to może sie nią zajmie w sensie dosłownym. Jest wiele tematów, które mogliby poruszyć, głośno o nich mówić, ale oni się na tym wogóle nie znają, tylko udają, że mają nowoczesne pomysły. tylko na co to komu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość