Pij wodę - będziesz chudy

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
arbuz

Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: arbuz »

KoleŻanka piła około 10l wody, i schudła. Jadła przy tym normalnie. Dlaczego od wody sie chudnie?
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: Marta »

10 l wody dziennie?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: tin »

Nie podałeś/łaś o ile koleżanka schudła. Nie podejrzewam żeby sama woda zdziałała cuda(chyba że jest magiczna , albo piła tylko wodę). Woda wspomaga proces trawienia i oczyszcza organizm ale pozatym chyba nie może zbytnio pomóc.

Znalazłem coś o roli wody:

Kod: Zaznacz cały

alergia.org.pl/pacjent/profilaktyka/woda.htm
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: Vinci »

Moze mialo to zwizek z tym ze soki trawienne byly bardzo rozcieczone i pokarm nie do konca trawiony?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: tin »

Ale przeciez to dotyczy tylko pokarmu który został pobrany i jest trawiony a nie zapasów organizmu(mam na mysli np. tłuszcz).

Sama woda nic tu nie poradzi . Jestem wiecej niz pewien ze nie to bylo przyczyna schudniecia. Pozatym nie wiem nawet czy chodzi o utrate masy czy cm w pasie.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: Vinci »

Mniej strawionego pokamu w jakims okresie to uruchomiły sie rezerwy i schudła
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: Gosiaczek »

heh ja pomimo tego ze jestem szczupła (wg niektórych az za bardzo) piję duże ilości wody
piję dla zdrowia
a na odchudzanie to polecam zieloną herbatę w łagodny sposób wspomaga przemianę materii /ma też szereg innych niezwykle waznych dla naszego organizmu właściwości/
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: tin »

Ja za 1 trening wiecej spale, niz ta laska na 10 litrach.
Ciekawe czy arbuzy pomagaja chudnąć
Jynx

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: Jynx »

Z tymi 10 litrami to moŻe być Żart.
Ale słyszałem Że 5-7 litrów w zaleŻności od gabarytów.
Pijąc wodę będzie się raczej szczupłym a nie chudym.

DuŻe ilości wody dobrej jakości i to podgrzanej do temperatury ciała ok. 40 - 45 stopni C działa leczniczo na ludzi otyłych. Dlaczego?

Wzmaganie wydalania moczu i wyrzucanie nadmiarów soli i innych tego typu naleciałości.
Uwodnienie organizmu
A przede wszystki poczucie sytości (fizyczne wypełnienie przewodu pokarmowego)
Przyspieszenie i wspomaganie defekacji (2-3 razy na dzień)

To jest jedna z metod z walki z otyłością, zamiast jeść pije się podgrzaną wodę aby nie schłodzić organizmu. Schłodzenie organizmu wywołuje łaknienie.
To jest dobra metoda w czasie przeziębień, ciepła woda i do łóŻka lepsze niŻ branie prochów.

Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: tin »

To co napisałeś podpada pod głodówke. Picie wody to faktycznie wazna rzecz podczas głodówki. Śp pani Ewa Sałacka proponowała głodówki dla oczyszczenia organizmu. Na to może i dobry sposób ale napewno nie na odchudzanie.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: Aniaww »

10 litrów wody dziennie jest wręcz szkodliwe. Zapytajcie lekarza, jest pewna reakcja organizmu zwana bodajże szokiem wodnym lub wstrząsem wodnym. Bardzo niebezpieczna.
Zmuszanie się do picia nawet 2-3 l w normalnej temperaturze może być niebezpieczne.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: Gosiaczek »

hmm ale też trzeba zwrócić uwage na to jaka wode się pije
rzeczywiście picie w dużych ilościach wody wysokomineralizowanej moze być dla organizmu bardzo szkodliwe ale 2-3 litry zwyklej wody źródlanej na pewno nikomu nie zaszkodzi oczywiście pamiętajmy o tym że należy pic powoli malymi łykami
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Pij wodę - będziesz chudy

Post autor: Vinci »

wysokomineralizowana- zle, destylowana- jeszcze gorzej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości