Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Cuba
Posty: 21
Rejestracja: 4 lut 2008, o 15:28

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Cuba »

w tego typu zadaniach zazwyczaj klucz określany jest tak że musi być logicznie coś wytłumaczone. nie ma co filozofować-matura polega na jak najprostszych odpowiedziach.
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: zielenica »

Cuba pisze:w tego typu zadaniach zazwyczaj klucz określany jest tak że musi być logicznie coś wytłumaczone. nie ma co filozofować-matura polega na jak najprostszych odpowiedziach.
właśnie to mnie gubi, bo snuję trzy miliony wniosku z wykresu i produkuję się jak głupia, a punkty lecą ^^
z siłą asymilacyjną też chyba dałam ciała - metabolizm leży u mnie i kwiczy
w zasadzie tylko z paroma zadaniami miałm problem na zasadzieco tu ma być", za to wszędziejak to sformułować
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Cuba pisze:w tego typu zadaniach zazwyczaj klucz określany jest tak że musi być logicznie coś wytłumaczone. nie ma co filozofować-matura polega na jak najprostszych odpowiedziach.
Logiczne coś? W tamtej odpowiedzi jest za mało konkretów. zachwianie. ale w jaki sposób? Musisz to sprecyzować, klucze są właśnie bardziej dokładne niż Ci sie zdaje.
Cuba
Posty: 21
Rejestracja: 4 lut 2008, o 15:28

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Cuba »

bardziej niż mi się wydaje? nie chce żeby wyszło że sie przechwalam, ale uwierz mam pojecie o tym jak wyglądają klucze bo rozwiązałem już bardzo dużo arkuszy.
Gnommer
Posty: 73
Rejestracja: 13 lis 2007, o 23:11

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Gnommer »

wojtek1317 pisze:działają na zwierzeta i mikroflore gleby:P (tak trzeba było napisac w negatywnych skutkach/ )
Przez ciekawość- jest już klucz, bo szukam szukam i znaleść nie mogę, a chętnie bym zerknął ile jeszcze mam głupich błędów .
Co do formy odpowiedzi- po prostu trzeba porobić trochę matur i posprawdzać z kluczem, wtedy łątiwej jest sformułować tak jak powinno być.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Cuba pisze:bardziej niż mi się wydaje? nie chce żeby wyszło że sie przechwalam, ale uwierz mam pojecie o tym jak wyglądają klucze bo rozwiązałem już bardzo dużo arkuszy.
Ja również i dla mnie tamta odpowiedź jest na zero punktów.
Cuba
Posty: 21
Rejestracja: 4 lut 2008, o 15:28

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Cuba »

wiesz co. czytałem wiele Twoich wypowiedzi na tym forum i naprawdę dochodzę do wniosku, że jesteś człowiekiem, który potrzebuje jakiegoś dowartościowania się- Twojego zdania nie da sie niestety przeforsować- ale ok,nie będę się z Tobą kłócił, poczekamy aż będzie klucz. Skoro rozwiązałeś tak wiele matur i jesteś tak ogromnym kozakiem (wybacz nie ma innego określenia na to jak się zachowujesz) to powinieneś wiedzieć, że czasami nie warto kombinować i wymyślać nie wiadomo czego bo bardzo często wymagana jest najprostsza odpowiedz. No chyba że chcesz tak bardzo pokazać jak ile to nie wiesz i jaka Twoja wiedza nie jest obszerna. Może wiesz (a jeśli nie to właśnie chce Cię w tym uświadomić), że matura bynajmniej nie polega na pokazaniu swojej oryginalności. I nie chodzi tutaj o to że koniecznie chce powiedzieć, że mam racje- TROCHĘ POKORY! z mojej strony to tyle.
pozdrawiam
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Gregor7 »

a sluchajcie tak btw tej ywmiany zdan ( ), co daliscie w tym z wykresem z DNA ja osobiscie mitoze, ale nie wiem czy ok
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Wypowiadam jedynie swoje zdanie, wiem kiedy sie przyznać do błędu i zdarzało mi sie tez udzielać odpowiedzi na pytania zbyt ogólnie. Konsultowałem je potem z nauczycielami i nie miałem uznawane, na sprawdzianie kiedyś na podanie przykładu grupy zwierząt u których wystepuje przemiana pokoleń napisałem parzydełkowce. Oczywiscie nie miałem uznane bo było to nie tyle błędne co zbyt ogólne. Z mojej strony to była dobra rada dla Ciebie na przyszłość, pisanie ogólnych myśli nie zawsze wychodzi na dobre, więc nie traktuj tego jako to że musze sobie ulżyc i pokazać jaki jestem wspaniały, bo zrobiłem dużo arkuszy. Jestem zaborczy, przynajmniej sie zastanowisz nad moją opinią (może) i przemyślisz to że ktoś podważa Twoje zdanie. A udzielenie odpowiedziGatunki transgeniczne wypierają gatunki rodzime ze środowiska nie uważam za szczyt kombinatorstwa, to raczej sie powinno wiedizeć.

[ Dodano: Pią Mar 07, 2008 14:35 ]
Gregor7 pisze:co daliscie w tym z wykresem z DNA ja osobiscie mitoze, ale nie wiem czy ok
Tam mejoze trzeba było wpisac bo widoczny był na wykresie spadek liczby chromosomów z 2n do 1n
igiełka
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2008, o 16:40

Arkusze

Post autor: igiełka »

Gdzie można zobaczyć arkusze z matury próbnej którą pisaliście ostatnio Proszę o pomoc
Gnommer
Posty: 73
Rejestracja: 13 lis 2007, o 23:11

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Gnommer »

igie&#x142ka pisze:Gdzie można zobaczyć arkusze z matury próbnej którą pisaliście ostatnio
Dyrektor twierdzi, że CKE zabroniła publikowania materiałów do 12 III, oczywiście może udałoby się znaleść coś w sieci, ale chyba lepiej poczekać i ściągnąć z CKE.
Pozdrawiam!
bebe18
Posty: 76
Rejestracja: 11 lis 2007, o 22:03

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: bebe18 »

a ja dalam mejoze, ale dalam etap w ktorym komorka miala 4c , taka ilosc czasteczek Dna ma tylko komorka przed mejozą, nie dalam redukcji, bo tzreba bylo sie ooprzec tylko na jednym etapie, Mam jszcze watpliwosci co do tego zakresu zmian cechy w pokoleniu N, nie napisalam ze tak jak ktos wczesniej mowil ze w pierwszym nic sie nie zmienilo, a w drugim o iles tam. dalam po prpstu zakres tej cechy w pokoleniu N czyli w chyba 1-10cm, a w drugim od 1-9cm . zastanawialm sie czy nie zrobic inaczej ale przeciez wyraznie bylo w pokoleniu N a nie jak sie zmienil zakres cechy pomiedzy pokolniem A i N . dobra, najwyzej mam zle. ale reszta chyba kjest ok.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

bebe18 pisze:a ja dalam mejoze, ale dalam etap w ktorym komorka miala 4c , taka ilosc czasteczek Dna ma tylko komorka przed mejozą
Nie tylko przed mejozą, przed podziałem mitotycznym komórka również ma 4c cząsteczek DNA.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości