Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

na mój rozum wydaje mi się, że osoby, które studiują od roku 2011/2012 obowiązuje, a tu jest tak napisane i chyba chodziło im o to, że nie obowiązuje osób, którzy zaczęli studia przed tym rokiem czyli z 2010/2011 itd.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

adele pisze: Chodzi o to, że jeżeli przed 1 X 2011 rozpoczęłabym pielęgniarstwo i zrobiłabym na nim licencjat, to studia lekarskie podjęłabym za darmo?
Niewazne czy bys zrobila licencjat, robila rownolegle, przerwala - nie ma to znaczenia dla odplatnosci za drugi kierunek. O ile decyzja o przyjeciu na studia zostala wydana przed 1 X 2011. Tak wynika z tego, czego sie dzisiaj dowiedzialem - wczesniej (telefonicznie) historia byla troche inna, ale tez nigdy nie uzyskalem odpowiedzi jednoznacznie - zreszta na biezaco pisalem tutaj o tym, co mi mowiono.

Tyle ze uczelnie na 99% o tym nie wiedza. Zreszta sama odpowiedz ministerstwa jest taka. zasadne wydaje sie. WTF, cos takiego to powinni wiedziec, a nie zasadne wydaje sie - niemniej jest to na pewno krok w dobrym kierunku.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

Raj pisze:ja jestem rocznik 92 jak się w tym roku nie uda to próbuję jeszcze raz.
a co do odpłatności za drugi kierunek to uzyskałam info z uczelni medycznych że jeżeli decyzję na studia dostało się przed 1 października 2012 roku to nie płaci się za drugi kierunek. ja jestem teraz na I roku biologii więc za lekarski nie zapłacę nawet jak się dostanę tam za rok, dlatego jestem spokojna.
A ktoś tu napisał, że przed październikiem 2012

haha
m4jli
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2013, o 13:16

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: m4jli »

randomlogin , niesiesz dobra nowine i pocieszasz ludzi czlowieku! Wiem,ze to niby nic do konca pewnego, ale widac,ze ministerstwo moze sie przechyli na nasza strone i koniec koncow,moze sie uda ominac nam ustawe. Ach, piekny dzien

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

A jest szansa dla tych co dostali się przed 1 pazdz 2012?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

adele, nie, przed 1 pazdziernika 2012 trzeba bylo zaczac DRUGI kierunek, zeby byl on bezplatny. Zaczety wtedy PIERWSZY kierunek nie daje zadnych darmowosci teraz. Dwie rozne rzeczy.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

przykre
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: _włóczykij »

To o co chodzi z tym przed 1 października 2011?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

O to o co napisalem. Dotyczy osob ktore zaczely studia od rocznika 2011/12.
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: iglo »

randomlogin, Trochę dziwne, że ministerstwo odpisało że przyjętym na studia jest się w momencie decyzji komisji rekrutacyjnej, ale w ustawie jest napisane, że akt przyjęcia w poczet studentów następuje w momencie immatrykulacji
Więc jeśli jednak to ministerstwo ma rację z tym przyjęciem to ustawa tak naprawdę obowiązuje osoby które rozpoczęły I kierunek w 2012/2013 bo 99,9% rozpoczynających I kierunek 1.10.2011 została na niego przyjęta przed tą datą.
Ustawa weszła w życie 1.10.2011 a nie od roku 2011/2012
Wiele uczelni zaczynało także zajęcia przed 1.10.2011 z uwago na EURO 2012
Może jest jeszcze nadzieja na darmowy drugi kierunek ?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

Alez zgadzam sie, ze jest to dziwne. Dlatego nie skacze pod sufit, bo tak szczerze mowiac ta pani - mimo iz dobrze poinformowana - zdaje sie palnela tym razem cos nie do konca prawdziwego. Wiem, ze ustawa patrzy na to inaczej. Zdrowy rozsadek tez patrzy na to inaczej. Ale ani jedno ani drugie nie ma wielkiego znaczenia - bo jesli placi ministerstwo, to ich interpretacja sie liczy i tyle, takze uznalem, ze warto sie tym podzielic tu na forum. Zreszta nawet jesli to tym razem oni sa w bledzie - to coz, slowo sie rzeklo, moim zdaniem sami panstwo tak twierdziliscie to calkiem niezly arguement gdyby doszlo do prawnych przepychanek z nimi.
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: iglo »

randomlogin pisze:Zreszta nawet jesli to tym razem oni sa w bledzie - to coz, slowo sie rzeklo, moim zdaniem sami panstwo tak twierdziliscie to calkiem niezly arguement gdyby doszlo do prawnych przepychanek z nimi.
Tylko gdyby doszło do przepychanek prawnych to w e-mailu musi podpisać się konkretna osoba bo wydaje mi się, że sam podpis Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wiele by nie dało.
Ja też czekam na odpowiedź ministerstwa, zobaczymy co odpiszą )
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

E-mail jest podpisany przez konkretna osobe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości