Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Stworek »

Wymyślili ustawę, z którą sami mają problemy. Świetnie.

Davidvia0
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2010, o 21:30

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Davidvia0 »

Zacząłem czytać ten wątek, bo temat też mnie dotyczy (co prawda, z biologią moje kier. nie ma nic wspólnego). Studiuję dziennie energetykę (kier. zamawiany) od 2012/13, ale chciałbym na ostatnim semestrze studiów inżynierskich podjąć II kierunek. Do tej pory myślałem, że będzie on płatny. Ale sprawa jest dziwna, bo ja co semestr podpisuję jakąś umowę o bezpłatnym studiowaniu. Pójdę w poniedziałek do dziekanatu wypytać o tą interpretację, bo dla mnie te 15-18 tysięcy (tyle cały inżynier/licencjat mniej-więcej kosztuje) to duże pieniądze (pomimo tego, że byłbym w stanie tyle odłożyć).

Nie wiem też dokładnie o co chodzi z tym przyjęciem przed 30 września. Dostałem się w pierwszej turze (czyli jeszcze w lipcu), ale dokumenty donosiłem też później, nawet włącznie z tym 30 września (chyba zdjęcie do legitki).
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Stworek »

Davidvia0, poproś w dziekanacie, żeby powiedzieli Ci jaką masz datę na decyzji przyjęcia na studia. Ja np. mam z sierpnia 2012r.

Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: paaula »

hej, jeżeli jestem aktualnie na 1 roku studiów i dany przedmiot jest przedmiotem całorocznym zakończonym egzaminem to punkty za niego naliczane są już po semestrze (połowa) czy dopiero po zdanym egzaminie?
I co w sytuacji jezeli zmieniłabym kierunek i udałoby mi się przepisać co poniektóre przedmioty- czy punkty za nie są naliczanie powtórnie mimo, że mam już je zaliczone czy już nie, bo różne opinie słyszę
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: deVries »

Punkty za przedmioty całoroczne są dzielone pomiędzy 2 semestry, przynajmniej u mnie. Ale myślę, że tak jest wszędzie, bo przecież musisz jakoś semestr zaliczyć.

Z przepisywaniem ja skłaniałbym się ku opcji, że za przepisany przedmiot odliczają punkty tak samo, jak za zrealizowany w normalnym trybie. Choć może to też zależeć od tego, czy przedmiot przepisał ci dziekanat, czy kierownik katedry (ale wątpię).
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: paaula »

deVries, a na jakiej uczelni studiujesz?
u mnie w dziekanacie twierdzą, że punkty za przedmiot całoroczny są naliczane dopiero po zdaniu egzaminu w sumie po półroczu nie było zadnego testu semestralnego, po prostu po sesji szłam dalej na zajęcia, wiec może CMUJ uważa inaczej niż reszta
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Smile_Forever »

Tak, na CMUJ rzeczywiście tak jest, zresztą nie ma u nas czegoś takiego, jak zaliczenie semestru z przedmiotu całorocznego
Davidvia0
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2010, o 21:30

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Davidvia0 »

Byłem dzisiaj w dziekanacie i dostałem kopię decyzji o przyjęciu. Data jest 13-07-2012r. Czyli wynika z tego, że miałbym jeszcze prawo studiować za darmo na drugim kierunku?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

Wedlug nowej interpretacji ministerstwa - tak.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: deVries »

paaula pisze:deVries, a na jakiej uczelni studiujesz?
u mnie w dziekanacie twierdzą, że punkty za przedmiot całoroczny są naliczane dopiero po zdaniu egzaminu w sumie po półroczu nie było zadnego testu semestralnego, po prostu po sesji szłam dalej na zajęcia, wiec może CMUJ uważa inaczej niż reszta
UM Wrocław. U nas warunkiem zaliczenia semestru z np. organów było zrobienie iluś tam ćwiczeń. I w indeksie w semestrze zimowym mamy wpisane organy - 6 pkt. ECTS, zal., podpis i potem na letni znowu na letni organy - 8 pkt. ECTS i ocena z egzamu.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: promyczek14175 »

A słuchajcie, ja mam inne pytanie: studiowałam rok chemię, teraz rok sobie postudiuję analitykę, a za rok się przeniosę na co innego, to wtedy jak płacę?
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: larissa90 »

Ciekawa jestem, czy pozmieniają te daty na oświadczeniach o wykorzystanych punktach ects, bo jak tydzień temu sprawdzałam to nic nie było zmienione. I w razie dostania sie na lekarski w tym roku musiałabym podpisać oświadczenie o możliwości podjęcia i kontynuowania studiów bezpłatnie na państwowej uczelni. A biorąc pod uwagę że wczesniej studiowałam, i zostałam przyjęta na te studia z których zrezygnowałam po 3 semestrach przed 30 września 2012, to ten kierunek który zacznę teraz będzie moim pierwszym w myśl obecnej interpretacji ministerstwa. No ale na umowie nadal jest data niezmieniona i co wtedy mam tam napisać, ze wykorzystałam te punkty, przecież jak uczelnia będzie cwana to mi jeszcze każą za to na końcu studiów zapłacić, mimo że całe studia powinnam mieć za darmo, ale z drugiej strony jak napiszę że nie wykorzystałam ani jednego ects a data bedzie niezmieniona to to też w pewnym sensie będzie nieprawdą. Mam nadzieje że zanim będziemuy składać te oświadczenia to zostanie wszystko zaktualizowane, ale jak nie to im chyba napiszę, ze nie studiowałam po roku akademickim 2011/2012, bo co innego mozna zrobić?
sunger40
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 10:00

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: sunger40 »

larissa90,

ale tu nie chodzi o datę zakończenia studiowania a rozpoczęcia , więc nawet gdybyś je teraz zakończyła , ale rozpoczęła przed 30 września 2012 to nie wlicza się jako pierwszy kierunek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości