Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Raj
Posty: 120
Rejestracja: 18 gru 2010, o 14:05

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Raj »

ja jestem rocznik 92 jak się w tym roku nie uda to próbuję jeszcze raz.
a co do odpłatności za drugi kierunek to uzyskałam info z uczelni medycznych że jeżeli decyzję na studia dostało się przed 1 października 2012 roku to nie płaci się za drugi kierunek. ja jestem teraz na I roku biologii więc za lekarski nie zapłacę nawet jak się dostanę tam za rok, dlatego jestem spokojna.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: zazu24 »

Raj, skąd takie informacje ?! ratowałoby mi to życie, ale .
Student, który rozpoczął studia stacjonarne w uczelni publicznej w roku akademickim 2011/2012 albo w latach następnych i po zaliczeniu jednego lub kilku semestrów przerwał studia, a następnie ponownie podjął studia na innym albo tym samym kierunku studiów, otrzyma limit punktów ECTS uprawniający go do korzystania z zajęć bez wnoszenia opłat, ale pomniejszony o wykorzystane już wcześniej punkty ECTS.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: avis »

ZAZU, wejdź do wątku punkty ECTS.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: zazu24 »

avis, dzięki Ci ! ale by było prześwietnie teraz tylko się dostać
Raj
Posty: 120
Rejestracja: 18 gru 2010, o 14:05

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Raj »

Ja pisałam do dziekanatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i stąd takie informacje
Raj
Posty: 120
Rejestracja: 18 gru 2010, o 14:05

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Raj »

wrzucę Wam odpowiedź jaką dostałam na mojego maila :
"Witam,
jeżeli dostała Pani decyzję o podjęci studiów przed 1 października
2012
roku to nie będzie Pani musiała płacić za 2 kierunek, jeżeli dostanie
Pani
się na studia w trybie stacjonarnym.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Awatar użytkownika
LadyJoker
Posty: 57
Rejestracja: 3 maja 2013, o 15:37

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: LadyJoker »

Tak, tak, z tymi płątnościami macie racje.
Jeśli chodziliście do liceum 3 lata a potem od razu poszliście na studia to włącznie do rocznika 93- nikt nie płaci.
Rocznik 94 niestety ( albo i stety) już na opłaty się załapał
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: zazu24 »

Ale mnie wkur*** ta cała ustawa, każdy mówi co innego i tak naprawdę nikt nic nie wielt jeszcze jakby chodziło o małą kasę, ale to są takie pieniądze
ymk

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: ymk »

zazu24 pisze:Ale mnie wkur*** ta cała ustawa, każdy mówi co innego i tak naprawdę nikt nic nie wielt jeszcze jakby chodziło o małą kasę, ale to są takie pieniądze
Dostali informacje, że nie płacą za drugi kierunek - gdyby studiowali 2 jedncześnie w tym roku. Jak teraz chcecie zmienić, to będziecie płacić. Nie słuchajcie uczelni, panie w dziekanacie mogły inaczej zrozumieć Wasze pytanie, nie będziecie sie na to powoływać, jest to jasno opisane na stronie. Ja na przykład po dokładnym przepytaniu na uczeli i pisaniu do ministerstwa otrzymałem odpowiedź przeciwną.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: _włóczykij »

A załóżmy tak:

Jestem rocznik 92, ale na 1 roku pielęgniarstwa, rezygnuję z tego kierunku na rzecz farmacji, potem znowu po roku przenoszę się na lekarski. To co wtedy? ile/za co bym płaciła?
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: chaosik »

Z tego co ja się dowiedziałam, to jeśli ktoś pierwszy kierunek zaczął przed 1 pazdziernika 2012, to nie płaci za drugi kierunek- niezależnie czy z pierwszego zrezygnuje, czy będzie go kontynuował.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: randomlogin »

.tak, jesli zaczal DRUGI kierunek przed 1 pazdziernika 2012.
Chyba ze ministerstwo samo nie wie co pisze?
ymk

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: ymk »

O to chodzi, w bieżącym roku była po prostu szansa na rozpoczęcie studiowania 2 kierunków równolegle. Nie znaczy to, że można zrezygnować i nie straciło się punktów. Ale róbcie co checie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości