Po mat-fizie na stomatologii

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
agaata
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwie 2014, o 16:48

Po mat-fizie na stomatologii

Post autor: agaata »

hej, czy jest wśród Was ktoś, kto po klasie matametyczno-fizycznej poszedł na stomatologię i mógłby powiedzieć jak sobie radzi, czy jest trudniej bez biologii i chemii w szkole? i na jakiej uczelni studiuje, jak wrażenia
z góry Wam bardzo dziękuję
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Po mat-fizie na stomatologii

Post autor: mrsdavis »

agaata, nauka biologii i chemii w liceum ma się nijak do biologii i chemii realizowanej na studiach. Nawet jeżeli jakieś podstawy tych przedmiotów gdzieś by były potrzebne, spokojnie ogarniesz je w bardzo krótkim czasie. Natomiast całą resztę tak czy owak trzeba zazwyczaj wkuć na pamięć.
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Po mat-fizie na stomatologii

Post autor: Lunette »

A ja uważam, że gdybym w liceum nie realizowała biologii na rozszerzeniu - na studiach mogłabym nie dać rady. Nie jestem jakaś mega zdolna, może to jest to, ale podstawy z liceum i matury przydają mi się cały czas, na każdym przedmiocie. W liceum na ogarnięcie np. budowy bakterii masz koło tygodnia, a tutaj podobny zakres materiału to jest 1/5 tego, co musisz umieć na następny dzień. Więc naprawdę przydają się te wiadomości z biologii, żeby mieć jakiś start.

Bardziej zdolni poradzą sobie i bez tego. Tyle, że będzie im ciężko, bo mat-fiz to jest myślenie - a tu myślenia nie ma, tu jest wkuwanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości