Po stosunku - antykoncepcja..

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: tin »

fllora pisze:tylko istnieje drobny problem.
Mamy teraz długi weekend
Niestety jedna wielkazawiecha jeśli chodzi o lekarzy

Zastanawiam się już czy mam płakać czy się śmiać
eh
Ewentualnie. Poproś farmaceutkę, żeby sprzedała Ci tabletki, a receptę doniesiesz po wolnym weekendzie (ja tegonie pisałem )
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Padre Morf »

fimona pisze:no to teraz rozumiem. 14 dni przed krawieniem.
można tak powiedzieć chociaż lepiej stosować słownictwo specjalistyczne
tin pisze: Ewentualnie. Poproś farmaceutkę, żeby sprzedała Ci tabletki, a receptę doniesiesz po wolnym weekendzie (ja tegonie pisałem
Tin powinieneś sie wstydzić
a od biedy recepta niepotrzebna bo postinor i tak jest na 100%
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: fimona »

Morfeusz pisze:można tak powiedzieć chociaż lepiej stosować słownictwo specjalistyczne
oj czepiasz sie
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: tin »

Morfeusz pisze: Tin powinieneś sie wstydzić
a od biedy recepta niepotrzebna bo postinor i tak jest na 100%
ja tego nie pisałem

A farmaceuci wolą poczekać na receptę od lekarza, niż farmaceutyczną pisać, bo coś można źle wypisać czasem a tak jest podkładka.
cahala

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: cahala »

nie wierzę, Że nie znajdziesz ani jednego prywatnego ginekologa czy lekarza ogólnego.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Padre Morf »

tin pisze: A farmaceuci wolą poczekać na receptę od lekarza, niż farmaceutyczną pisać, bo coś można źle wypisać czasem a tak jest podkładka.
w takim wypadku nie można wypisać recepty farmaceutycznej. Niezgodne z przepisami i nadzór będzie sie czepiał.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: tin »

Morfeusz pisze: w takim wypadku nie można wypisać recepty farmaceutycznej. Niezgodne z przepisami i nadzór będzie sie czepiał.
To było ogólnie ale co do tego przypadku masz oczywiście rację.
fllora
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2008, o 21:21

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: fllora »

chyba mi się upiekło
Niestety a propos tabletek, w szpitalu na ostrym dyżurze lekarz określił jasno swoje zdanie na ten temat, i wyszłam bez recepty
Żadnego ginekologa nie dorwałam przez ten długi weekend
Więc poczekałam do dziś
i zrobiłam testaccu test".
W aptece powiedzieli, że po 6 dniach można stwierdzić conieco
ale pytam się Was chyba bardziej Wam ufam hihihi, myślicie że od 30.04 wystarczająco czasu minęło by wierzyć w wynik tego testu?
Wyskoczyła mi jedna czerwona kreska, oczywiście w instrukcji jest niebieska (wynik negatywny - niebieska, dwie=czerwona i niebieska - wynik pozytywny ).
Sprawdziłam na którymś forum, pewna kobietka (albo i dwie) też miała wynik z jedną czerwoną kreską - pisała że to wynik negatywny.
Rozpisałam się, nawet nie wiem czy zrozumiale
Z pośpiechu nie wiem czy zdania układam jakoś w miarę poprawnie
Wybaczcie
Ostatnio zmieniony 7 maja 2008, o 10:08 przez fllora, łącznie zmieniany 1 raz.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: yeast »

fllora pisze:Wyskoczyła mi jedna czerwona kreska, oczywiście w instrukcji jest niebieska (wynik negatywny - niebieska, dwie=czerwona i niebieska - wynik pozytywny ).
Powtórz test.

[ Dodano: Sro Maj 07, 2008 11:51 ]
fllora pisze:Niestety a propos tabletek, w szpitalu na ostrym dyżurze lekarz określił jasno swoje zdanie na ten temat, i wyszłam bez recepty
Lepiej nie komentować postawy tego lekarza:/.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: fimona »

yeast pisze:Lepiej nie komentować postawy tego lekarza:/.
daj spokoj pomyslalam to samo
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Padre Morf »

yeast pisze:Powtórz test.
Ano test do powtórki. Najlepiej wybrać sie do jakiegoś prywatnego laboratorium i zrobić test moczu albo krwi. Będziesz miała 100% pewności.
yeast pisze:Lepiej nie komentować postawy tego lekarza:/.
Miał do tego prawo. Ja też nie wypisałbym pacjentce Postinoru na ostrym dyżurze.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: yeast »

Morfeusz pisze:Ja też nie wypisałbym pacjentce Postinoru na ostrym dyżurze.
Czemu?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Po stosunku - antykoncepcja..

Post autor: Padre Morf »

Pomijając etykę itp rzeczy:
*nie jestem ginekologiem (na SORze rzadko kiedy jest ginekolog - ściągnie go z oddziału specjalnie po to, żeby wypisał tabletkę jest hmm. Zwłaszcza jeśli w tym czasie odbiera poród)
*na ostrym dyżurze ciężko jest pacjentkę dobrze zdiagnozować. Postinor ma określone przeciwwskazania, które trzeba u pacjentki wykryć. Jeśli wypiszesz tabletkę a pacjentce coś sie stanie to masz kłopoty.
*podawanie Postinoru po upływie około 53h od zapłodnienia jest sprawą problematyczną. Tabletka może nie zadziałać (do implantacji już doszło) a jej zażycie może mieć negatywny, bliżej nie przewidziany wpływ na zygotę. Jak dziecko urodzi sie nie daj Boże z jakąś wadą to bardzo możliwy jest scenariusz taki jak wyżej (czyli sąd itd).
*Postinor zawiera 5 razy wiecej hormonów niż zwykle tabletki - to taka swojego rodzaju bomba hormonalna i ma wpływ na przyjmującą go kobietę.

To tak parę punktów na szybko. Pewnie jakbym poszperał w podręcznikach (prof. Słomki na ten pszikład) to jeszcze parę by sie znalazło.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości