Podręczniki- lekarski I rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Imagination
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2008, o 12:00

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Imagination »

karinia pisze:ooo tak bochenek jest super ! ale tylko dla ludzi, którzy są łasi wiedzy i piątek w karcie:P Dla tych, chcących pchnąc wszystko do przodu wystarczy skawina/woźniak/gołąb wedle uznania.
szczerze? bez Bochenka to będzie raczej ciezko, szczególnie na neuro. (na wl), poza nim rzeczywiście wystarczy sobotta i gołąb do neuro i da się przeciągnąć
bechemot
Posty: 55
Rejestracja: 6 mar 2008, o 08:35

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: bechemot »

godziasia pisze:hmm, wygrzebałam w domu taką książkę (chyba jeszcze mojej mamy )
"Podstawy ogólnej diagnostyki klinicznej. Podręcznik dla studentów medycyny Feliksa Bolechowskiego z 1985 roku. Czy może ona mi się nadać do czegoś, niekoniecznie na pierwszym roku? (mama też studiowała w Łodzi, więc pewnie z tej książki korzystała)

Tez mam ta ksiazke.Myślalam,ze przyda mi sie na 3 roku,ale nawet do niej nie zajrzalam.Zatrzymaj ja,moze ci sie przydac na propedeutyce interny.
Drób
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 18:57

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Drób »

Temat podręczników został już omówiony dość dokładnie, a co z fartuchem?
Czy wystarczy mieć jeden lub dwa zwykłe zapinane z przodu, czy na prosektorium wymagany jest jakiś inny, np wiązany z tyłu + biała chustka na głowę? Na stronie Olsztyna jest gdzieś zdjęcie jak powinno się wyglądać na ćwiczeniach, niestety nie mogę ich teraz znaleść.
altruistka11
Posty: 100
Rejestracja: 1 mar 2009, o 11:28

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: altruistka11 »

dołączam się do pytania?
Jak ma wyglądać fartuch na ćwiczenia z anatomii

[ Dodano: |4 Wrz 2009|, o 16:25 ]
a na pozostałe zajęcia wystarczy ten laboratoryjny, wiązany z przodu
Froggie
Posty: 41
Rejestracja: 22 cze 2009, o 15:32

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Froggie »

kurcze to mamy się zaopatrzyć w jakies fartuchy? nie wiedziałam. coś jeszcze mamy mieć?
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Beja »

Właściwie to wystarczy mieć jeden fartuch - na ćwiczenia z anatomii, biologii i chemii. Zapinany z przodu, najlepiej do kolan i z długim rękawem (to dla naszego bezpieczeństwa na chemii).
Drób
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 18:57

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Drób »

Na stronie uczelni znalazłam taką informację z zeszłego roku:

Łódź, 25.09.2008

O G Ł O S Z E N I E

Uprzejmie informuję, że zajęcia praktyczne z „Biologii z genetyką i ekologią” dla Słuchaczy I roku Wydziału Lekarskiego rozpoczynają się 6 i 7 października 2008r. (studia dzienne i wieczorowe) oraz 11 października 2004r. (studia wieczorowe) w Katedrze Biologii i Genetyki Medycznej, pl. Hallera 1, budynek 2, wejście 1, III piętro.
Regulamin zajęć dydaktycznych obowiązujący Studentów oraz tematy ćwiczeń wywieszone są w gablocie Zakładu. Słuchacze winni zaopatrzyć się w fartuch lekarski, zeszyt gładki 100-kartkowy, zeszyt do notatek oraz ołówek grafitowy.
Zajęcia praktyczne z Ekologii rozpoczynają się od ćwiczenia wprowadzającego, na które obowiązuje znajomość rozdziału II podręcznika „Ekologia medyczna – wybrane zagadnienia” (red. A.Kurnatowska, P.Kurnatowski, PROMEDI, 2003). Niezaliczenie ćwiczenia wprowadzającego uniemożliwia przystąpienie do sprawdzenia wiadomości z Ekologii w I terminie.
Jednocześnie informuję, że pierwszy wykład odbędzie się w środę 1 października br., o godz. 8.00 w sali wykładowej ul. Sterlinga 1/3.
Podręczniki zalecane do zajęć: „Ekologia medyczna – wybrane zagadnienia” red. A.Kurnatowska, P.Kurnatowski, PROMEDI, Łódź, 2003 oraz „Mikologia medyczna” red. A.Kurnatowska, P.Kurnatowski, PROMEDI, Łódź, 2006 są do nabycia w Sekretariacie Katedry Biologii i Genetyki Medycznej, pl. Hallera 1, budynek 2, wejście 1, III piętro.
Informuję także, iż w listopadzie 2008r. ukaże się podręcznik „Genetyka – 200 zadań dla Studentów kierunków medycznych z przykładami rozwiązań” P.Kurnatowski, A.Wójcik, który będzie niezbędny do zajęć w semestrze letnim.

Adiunkt Zakładu Biologii i Parazytologii Lekarskiej UM
dr n. med. Anna Wójcik


W tym roku pewnie będzie podobnie
tomaszde
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2009, o 13:40

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: tomaszde »

a będzie ktoś miły i poinformuje o podręcznikach na wydział lekarski, podeśle link o spisie podręczników lub grzecznie upomni, że ten temat był już wałkowany i wskaże gdzie?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Grzybu123 »

Podręczniki i ich wykaz wisi przy każdej katedrze. Od siebie dodam, że z anatomii obowiązuje Bochenek jako biblia i jako zabezpieczenie adiunktów, że ich pytanie na pewno ma tam odpowiedź.

Z biologii jest jedna książka z PWN i jedna z jakiegoś innego wydawnictwa (którego nie pamiętam) taka niebieska Plus podręcznik Drewy i Ferenca

Z biofizyki Pilawski + wyklady

Z chemii wykłady + (nie wiem szczerze mówiąc )
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: godziasia »

wybierasz I rok i już tyle, że tam są wszystkie książki z jakich można korzystać, a w końcu przeczytanie ich byłoby możliwe chyba tylko wtedy gdyby doba była dwa razy dłuższa to co Grzybu napisał jest dobre, a jeśli się nie mylę, to do biochemii warto korzystać jeszcze ze skryptu Wasiaka (tak mi powiedziała rok starsza koleżanka). Z anatomii dobre są skrypty Skawiny choć nie brak w nich błędów i nie należy się przed asystentem afiszować z faktem, że się z nich korzysta (może to potem boleśnie się odbić )
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Grzybu123 »

No ale Biochemia to II rok przecież ? (czy coś się w tym roku zmieniło )
tomaszde
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2009, o 13:40

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: tomaszde »

kurde, chodziło mi o lekarsko-dentystyczny:) pewnie w większości się powtarza. sorki za problem.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: godziasia »

oops, sorki, masz rację Grzybu biochemia jest na drugim, na pierwszym chemia medyczna niby takie maleństwo, ale jednak mylące
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości