Podręczniki- lekarski I rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: attyde »

W tamtym roku od kończyny dolnej.
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Adam1990 »

Na lekarskim w ostatnich latach zaczynało się od kończyn, na stomie od klatki piersiowej. W tym roku profesorowie się zamienili, więc może coś się zmienić.
Awatar użytkownika
lot_named
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:51

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: lot_named »

Kod: Zaznacz cały

operacjasukces.umed.lodz.pl/index1.php?dir=studenci&mn=programy
tu jest dokument i poprzez linki z dokumentu jest ładny opis
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Adam1990 »

Opis ładny, tyleż długi co i niepraktyczny Ale przynajmniej jest rozpisana ilość godzin i punktów ECTS
Ogólnie jak ktoś ma czas i chce poczytać co go czeka, można przejrzeć. A rzeczywistość i tak zweryfikuje te ładne teksty.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Grzybu123 »

Anatomia - z Narkiewicza i Graya nikt się nie uczył kogo znam

No i opis jest nie aktualny - zmienili się prowadzący np. anatomii.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: AleksandraK »

Gray po polsku wyszedł chyba dopiero w zeszłym roku. CZasem przeglądałam kawałki na necie, ale nie żeby się uczyć non-stop.
ADiX26
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:13

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: ADiX26 »

Hej, ja tu z takim pytaniem. Czy na lekarskim i na stomie są takie same podręczniki od łaciny? Na tym spisie z książkami na lekarski znalazłam książkę: Lingua Latina Medicinalis. A i czy z tego się w ogole korzysta ? Z góry dziękuję za odpowiedz

Jeszcze drugie pytanie Czy książka: Podstawy Cytofizjologii J.Kawiak jest użyteczna i potrzebna?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: godziasia »

Hej, ja tu z takim pytaniem. Czy na lekarskim i na stomie są takie same podręczniki od łaciny? Na tym spisie z książkami na lekarski znalazłam książkę: Lingua Latina Medicinalis. A i czy z tego się w ogole korzysta ? Z góry dziękuję za odpowiedz
trudno stwierdzić, lekarski ma teraz łacinę jako fakultet w moim roczniku się trochę korzystało z tej książki (jeszcze zależnie z kim się miało:P).
Jeszcze drugie pytanie Czy książka: Podstawy Cytofizjologii J.Kawiak jest użyteczna i potrzebna?
cytofizjologia kojarzy mi się z histologią, nie słyszałam, żeby ktoś się z tego uczył ani żeby jakikolwiek asystent polecał tę książkę.
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: lemonic »

a ja mam pytanie odnośnie biologii na fizjoterapii mieliśmy bio z Ferencem i zakupiłam w ksero jego książkę z parazytami. Myślicie, że może być ta książka, czy lepiej wypożyczyć tą Kurnatowskiej?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: godziasia »

parazyty były chyba redakcji Kadłubowskiego, ja posiadałam i chyba ani razu nie otworzyłam (już nie pamiętam:P)
niebieska książka Kurnatowskiej jest nieodzowna pytania są ściśle z tych pierdół, które są w niej zamieszczone. A Ferenca książkę to ja miałam do genetyki i ona też była potrzebna, ale rozumiem, że to nie ta sama.
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: lemonic »

godziasia, mój błąd faktycznie parazytologię mam Kadłubowskiego dziwne, bo byłam przekonana, że to Ferenc stworzył a w niebieską książeczkę Kurnatowskiej można się w ksero zaopatrzyć? i czy to jest ta z ekologii?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: godziasia »

pewnie można, on tam w tym ksero ma chyba wszystko z wyjątkiem Bochenków nom, to jest ta z ekologiiltfuj fuj
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Grzybu123 »

Parazyty z notatek ludzie! Tej ksiażki nigdy w życiu nie widziałem. Co do ekologii tak samo jeśli ktoś ma dobre notatki to lepiej to masować niż przeczytać wszystko i później ostatecznie nic nie wiedzieć z tego (się znaczy w stosunku do pytań).

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości