Podręczniki- lekarski I rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Anielka »

generalnie Grzybu123 ma rację, ja z eko miałam tylko poszczególne działy skserowane bo i tyle się przydaje na kartk/koło.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: godziasia »

wygląda więc na to, że ja biologię przeszłam jakimś szczęśliwym trafem
Awatar użytkownika
lot_named
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:51

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: lot_named »

do histologii, embriologii i cytologii Sawicki ? (czy będzie dobre wydanie z 1997?) +lt. ?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Ziomek123 »

Przez jaki okres czasu potrzebny jest Bochenek na studiach? Przez rok czy więcej? Opłaca się kupić nowy zestaw za 340zł?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: godziasia »

do histologii, embriologii i cytologii Sawicki ? (czy będzie dobre wydanie z 1997?) +lt. ?
tego nie wiem, nie spotkałam nikogo kto miałby takie starsze wydanieale histologia nie jest nauką, która się rozwija aż tak prężnie, żeby co roku dodawać coś nowego do podręcznika.
Przez jaki okres czasu potrzebny jest Bochenek na studiach? Przez rok czy więcej? Opłaca się kupić nowy zestaw za 340zł?
nie, lepiej jest wypożyczyć go z biblioteki. Szkoda pieniędzy.
Awatar użytkownika
lot_named
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:51

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: lot_named »

Aha dziękuję a do histologii starczy tylko Sawicki?
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: attyde »

lot_named, spokojnie wystarczy. Dużo osób uczy się z Cichockiego i też dawali radę, także wybór należy do Ciebie Do egzaminu polecam jednak Cichockiego, niektóre pytania były idealnie pod niego.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Grzybu123 »

Z pierwszych dwóch lat żadna książka się nie przydaje. Z anatomii tak przekatują że i tak najważniejsze rzeczy będzie się pamiętać. A to co praktyczne z anatomii w klinice będzie wałkowane na innych przedmiotach tak więc ostatecznie książki (a już ZWŁASZCZA BOCHENKI) należy wypożyczyć (jak radzą przedmówcy).

Z histologii polecam Cichockiego z Sawickiego zwłaszcza z nowszych wydań nauka wcale mi nie rozjaśniała co z tej histologii powinnem umieć.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: AleksandraK »

Ja do histologii polecam Cichocki+ Zabel. Sawicki to masa niepotrzebnych szczegółów.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: krisofis »

godziasia pisze:histologia nie jest nauką, która się rozwija aż tak prężnie, żeby co roku dodawać coś nowego do podręcznika.
Myślę, że spokojnie znalazłyby się osoby, które by z tym polemizowały Nasza koleżanka z grupy miała na początku roku akademickiego starego Sawickiego (nie dam głowy, który to był rocznik, ale z biblioteki) i ta pozycja w wielu kwestiach różniła się od ostatnich wydań.

Ja z kolei Cichockiego nie polecam, przejechałem się na nim na całej linii. Ale myślę, że to jest kwestia indywidualna. Dla większości Skawiny na anatomii są zbawieniem, a dla części utrapieniem.

Nawiązując jeszcze do Graya, który się w powyższej dyskusji przewinął - nie polecam go jako podręcznika wiodącego, ponieważ jest to pierwsze wydanie polskie i niestety ma sporo błędów. Świetnie za to może zastąpić atlas. Jeżeli ktoś chce go kupić, nie spieszcie się z wycieczką do księgarni - mnóstwo osób z poprzedniego pierwszego roku go kupiło i spodziewam się, że przynajmniej część będzie się chciała tego pozbyć
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Stalowy »

Histologia jest bardzo ściśle związana obecnie z onkologią - która tą starą histologię ciągnie jak skośnooki riksze w Szanghaju

My mieliśmy przez katedrę wymóg uczenia się z Wheatera (wydanie 2010), czasem zaczepiali o różne nowości z niego. Faktycznie całkiem sporo było tych niuansów (pierwszy z brzegu: zmiana w podziale gr. prostaty z płatów na strefy). Należą się brawa dla katedry za to, że kupiła do czytelni 20 egzemplarzy. Z dostępem nie było problemu (a suma sumarum kilkanaście osób i tak kupiło sobie własnego)
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Adam1990 »

My tzn. która uczelnia? Bo łódzki zakład jest chyba bardziej konserwatywny
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: godziasia »

Chyba chciałeś, Adam1990, powiedzieć zakonserwowany tam się chyba nic nie zmienia, włącznie z prowadzącymi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości