Podręczniki na III rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: a_niap »

Halius pisze:Czyli poza Robbinsem i małym Szczeklikiem nie warto w nic inwestować?
Tylko to. Robbinsa bardzo ciężko wypozyczyć z biblioteki, a kserowanie jest bez sensu bo jest w nim sporo kolorowych obrazków/zdjęć i one są naprawde pomocne w nauce

Mały Szczeklik to nieduży wydatek (na tle innych książek szczególnie), wersja 2010 to jakieś 40 zł nowa (a używane jeszcze tańsze). Oczywiście nie trzeba mieć najnowszej, bo one się prawie nie różnią. Jedyne co może przeszkadzac to brak alfabetycznego spisu treści w 2009, ktory w wersji 2010 już jest

W dużego Szczeklika inwestować nie warto, nie wiem jak z ich stanem w bibliotece ale chyba jest sporo, a na III roku nie przydaje się na pewno.

Farmindeks na III rok nieprzydatny.

Z innych przedmiotów czasem warto zainwestować, ale w ksero podręcznika - tutaj typowy przykład do psychologia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: Medycyna Lwów »

dużych szczeklików w bibliotece jest sztuk 0 - a książka niezbędna do interny na 4 i 5 roku, bo z niej jest robiony egzamin.
A farmindeks się przydaje jak najbardziej, zwłaszcza gdy ma się wątpliwości, a w nim wszystko co trzeba - mechanizm działania, wsk, p/wsk, dział. n/poż
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: Mårran »

Ja tam na trzecim z farmindeksu korzystałam akurat

Co do dużego Szczeklika, to na 4 czy 5 roku pewnie warto zainwestować, ale jeśli chodzi o propedeutykę na trzecim, to jakoś szalenie konieczny nie jest.
Pani Buka
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:dużych szczeklików w bibliotece jest sztuk 0
Mój błąd, sorry. Tak czy tak, inwestycja w dużego Szczeklika to niekoniecznie na III roku bo wtedy się nie przydaje.

Ja farmindeksu nie miałam, nie był potrzebny ani na farmakologii ani tym bardziej na internie. Sprawdzać w farmindeksie jakoś sobie nie wyobrażam, bo może się nie znam ale chyba tam jest spis po nazwach handlowych które na moim obecnym etapie edukacji nic mi nie mówią, wiec i tak bym nie znalazła tego co trzeba, a akurat jak chodzi o mechanizmy dzialania, wskazania czy przeciwskazania to na farmakologii podawali to asystenci i na ich prezentacjach było i tak jest dużo łatwiej znaleść
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: Mårran »

Może podawali, ale u nas prezentacji nie było, na zajęciach tylko odpyta, a trzeba się było przygotować. W książkach niby jest, ale czasem info ograniczało się do połowy potrzebnych rzeczy, a w farmindeksie wszystko mniej więcej podane. A co do nazw, to jest spis nazw międzynarodowych też Ale mówię, co kto lubi ] Mi farmindeks ułatwił życie
Pani Buka
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: Halius »

Widzę, że są dwie wersje owego pharmindexu: kompedium:
allegro 1674991943i brevier: allegro 1674223497. O której z nich mówicie?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: Mårran »

Ja o tym małym ] Na duży mi kasy szkoda
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: Medycyna Lwów »

mi nawet na małego szkoda było, więc korzystałem cały rok z pożyczonego. Najlepsze (najbardziej czytelne) sa te z wydawnictwa medycyny praktycznej.
takijeden
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:04

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: takijeden »

a ktoś może się wypowiedzieć jak sytuacja mniej, czy więcej prezentuje się w bydzi?:-) zwłaszcza chodzi mi o farmakologię. Z zalecanych podręczników są: Rang i Danysz:-)
Awatar użytkownika
ytreewq
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2009, o 11:18

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: ytreewq »

Co do Patofizjologii Maślińskiego to ujdzie starsze wydanie (to jednotomowe, szara okładka)?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: a_niap »

Tak. Z Maślinskiego najwazniejsze są pytania z tyłu
Awatar użytkownika
ytreewq
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2009, o 11:18

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: ytreewq »

Ok, dzięki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki na III rok

Post autor: Medycyna Lwów »

Maśliński jest ogólnie fatalną książkę z mnóstwem błędów, to nowe wydanie jest ponoć lepsze, ale sam nie widziałem, bo za moich czasów jeszcze go nie było.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 82 gości