Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Podręczniki

Post autor: Dib00 »

W pierwszej części są tlenki, wodorotlenki, kwasy, sole, itd. Gdzieś pod koniec. Nie mogę sprawdzić dokładnie, bo zostawiłam Rożaki w Poznaniu
sahara_reindeer
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:33

Re: Podręczniki

Post autor: sahara_reindeer »

Rożak jest napisany przystępnym językiem, dobrze się go czyta, jest w sam raz do matury. Operon Hejwowskiej jest wg mnie stanowczo przereklamowany i mało czytelny. Ja się uczyłem głównie z notatek z lekcji, a czasami zaglądałem do podręcznika Rożaka. Jeśli chodzi o zbiory zadań natomiast, to Operona te do podręczników są ok na wyćwiczenie się. Bo w Pazdro jest albo szereg zadanek typu podstaw do wzoru albo b.trudnych. A jak się porobi troche Operona to można kupić wyd. Omega matura 2008 czy tam 2009 juz teraz bedzie pewnie, bo mają dobre zadania. Jak tyle zrobicie to maturka bedzie dla was prosta
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: Podręczniki

Post autor: nielogiczna »

Dib00 pisze:W pierwszej części są tlenki, wodorotlenki, kwasy, sole, itd. Gdzieś pod koniec. Nie mogę sprawdzić dokładnie, bo zostawiłam Rożaki w Poznaniu
Tak, są ale z tego co widziałam to właściwie sama nomenklatura! Dosłownie kilka kartek. Chodziło mi bardziej o reakcje jakim ulegają (i kiedy!), coś w ten deseń Znajdę coś takiego w Rożaku?
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Podręczniki

Post autor: gosiaczek;) »

Jako dodatek do podr polecam Tablice Chemiczne (taka żółta książka) Wydawnictwo Podkowa. autorów: Jolanta Sawicka, Anna Janich-Kilian, Wiesława Cejner-Mania, Gizela Urbańczyk. Sprawdza się bardzo dobrze (wiem po sobie), podobno nawet na studiach
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Podręczniki

Post autor: Batha »

nielogiczna, to wszystko jest w 2. części. Po boku te strony są zaznaczone na zielono. ułożone jest pierwiastkami. Np: żelazo i reakcje jego, jego tlenków, wodorotlenków, kolorki itd.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Podręczniki

Post autor: york »

sahara_reindeer pisze:Jeśli chodzi o zbiory zadań natomiast, to Operona te do podręczników są ok na wyćwiczenie się. Bo w Pazdro jest albo szereg zadanek typu podstaw do wzoru albo b.trudnych. A jak się porobi troche Operona to można kupić wyd. Omega matura 2008 czy tam 2009 juz teraz bedzie pewnie, bo mają dobre zadania. Jak tyle zrobicie to maturka bedzie dla was prosta
ja bardzo lubie persone( medyk) zarówno chemie, jak i biologie i fizyke, chociaz wiele osob mowi, ze one do nowej matury nie przystaja
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Podręczniki

Post autor: Dib00 »

nielogiczna pisze:Chodziło mi bardziej o reakcje jakim ulegają (i kiedy!), coś w ten deseń
Z tego co pamiętam właśnie tego w Rożaku brakuje. Są, jak batha wspomina, podobne rzeczy w 2-gim tomie, ale niezbyt uporządkowane i nie do końca potrzebne maturzyście. Osobiście mam reakcje tlenków, wodorków, itd. w zeszycie zajęć z lekcji chemii w LO, więc mi to nie przeszkadzało
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: Podręczniki

Post autor: nielogiczna »

Zakupiłam 1 i 2 część. Wcześniej pytałam moich znajomych z innych szkół, gdzie korzystają z Rożaka, co sądzą - mówili, że ciężko, nieprzystępnie napisany, kompletnie pomieszany.
Poczytałam dzisiaj z ciekawości parę rozdziałów i muszę przyznać, że czyta się o niebo lepiej niż Operona. Fakt, że pomieszany (ale dla mnie tylko z tego względu, że po prostu Operon jest inaczej poukładany, a mimo wszystko człowiek się przyzwyczaja do swojej szkolnej książki ) Generalnie, jak dotąd, jestem bardzo zadowolona
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Podręczniki

Post autor: fabiolkaa »

A ja polecam zbiór zadań otwartych Witowskiego - oba tomy są naprawdę fajne - zadania są typowo pod maturę z chemii - W sumie to właściwie tylko z tego sie uczyłam (no i czasami operona poczytałam )
Alien18
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2007, o 20:40

Re: Podręczniki

Post autor: Alien18 »

Witowski byłby ok, gdyby nie te błędy w odpowiedziach Normalnie dostaje szału jak licze, licze i licze i okazuje się, że w odp. jest błąd Wydali errate ale i tak dalej połowy błędów nie poprawili.
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: Podręczniki

Post autor: nielogiczna »

Alien18 pisze:Witowski byłby ok, gdyby nie te błędy w odpowiedziach Normalnie dostaje szału jak licze, licze i licze i okazuje się, że w odp. jest błąd Wydali errate ale i tak dalej połowy błędów nie poprawili.
Podobno to wydanie z czerwca 2008 jest już bezbłędne Podobno.
Alien18
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2007, o 20:40

Re: Podręczniki

Post autor: Alien18 »

No sorry, ale nie po to wydawałem 70zł na dwie książki, żeby teraz kupowac nowe. Powinni wydac porządną erratę a nie leciec w kulki, bo po przerobieniu całej książki z błędami maturę to ja zdam na 70% a nie na 100% jak głosi wstęp.
agata1221
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2008, o 22:32

Re: Podręczniki

Post autor: agata1221 »

Nie polecam też chemii wsip-owskiej, jeden wielki chaos, mało infom szukam właśnie czegoś sensownego do nauki i chyba wybiore Rożaka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości