Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
eeee
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2008, o 11:34

Re: Podręczniki

Post autor: eeee »

skoro już mówicie o podręcznikach to zadam pytanie:

czy materiał zawarty z podręcznikach nowej ery do chemii (zakres podst i rozsz) jest wystarczający do matury rozszerzonej?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki

Post autor: Medycyna Lwów »

czy materiał zawarty z podręcznikach nowej ery do chemii (zakres podst i rozsz) jest wystarczający do matury rozszerzonej?
siostra się z nich uczyła, więc podręcznik kilka razy przeglądałem. Jest b.dużo błędów, w stylu dysocjacja NaOH z dwoma strzałkami, błędy merytoryczne i bardzo niewygodnie się czyta, ja bym odradzał. Zresztą nie znam maturzysty, który by się z tego czegoś przygotowywał do rozszerzenie, większość z Rożaka lub Operonu.
Dib00 pisze:Chyba nie ma idealnej książki do chemii organicznej. Ilość stron nie świadczy o tym, że w podręczniku jest wszystko.
wiadomo nic nie ejst idealne, ale w rożaku jest przynajmniej wsyztsko to co może się pjawić na maturze i sporo więcej w stylu: rekacja Canizzarro, acetale i ketale itp. - mi się też przydała w powtórkach przed zajęciami z chemii na studiach.
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: Podręczniki

Post autor: Linus »

Kaamil a znasz kogoś kto się uczył z Operonu i zdał podobnie dobrze jak Ty ?

Chodzi oto że ja mam Operon i w sumie dobrze mi się z niego uczyło, tylko że potem przeczytałem tu wiele krytyki na temat tych książek i myślę czy nie zmienić.mam zarówno podręczniki jak i zeszyty ćwiczeń z odpowiedziami z Operonu.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki

Post autor: Medycyna Lwów »

podręcznik za ciebie matury nie zdaje. Większość moich znajomych uczyła sie tylko z zeszytów i też zdali b.dobrze.
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: Podręczniki

Post autor: Linus »

Nom, tylko że ja nie mam zeszytów a dużo osób krytykuje Operon więc może warto by go zamienić ? a może tak tylko pier**lą za przeproszeniem i nie opłaca m się kupować nowych ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki

Post autor: Medycyna Lwów »

jak już masz te to ja bym nie kupował nowych.
cahala

Re: Podręczniki

Post autor: cahala »

jeszcze jedno pytanie: jakie vademecum z chemii polecacie? Chciałabym mieć jakieś podstawy zebrane w całość właśnie w takiej postaci i nie wiem na co konkretnie się zdecydować. Operon, Greg, Zielona Sowa? Czy coś jeszcze innego?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki

Post autor: Medycyna Lwów »

operon jest bardzo słaby, więc mogę doradzić, pozostałych dwóch nie widziałem.
sss
Posty: 57
Rejestracja: 6 sie 2008, o 14:14

Re: Podręczniki

Post autor: sss »

Ja mam zielona sowe, tez jest slaba, bardziej na podstawe niz na rozszerzenie, nie polecam, chyba trudno o jakies dobre vademecum z chemii
TiMeK
Posty: 139
Rejestracja: 30 lip 2008, o 20:02

Re: Podręczniki

Post autor: TiMeK »

Ja na operon nie narzekam (podręczniki), a Vademecum zamierzam przejrzeć po powtórce, tak więc co do niego się nie wypowiadam.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Podręczniki

Post autor: persil1991 »

Kaamil jako że widzę, iż dobrze orientujesz się w różnych książkach, to mam do Ciebie pytanko. Jak oceniasz ten podręcznik pod kątem organiki oraz pod kątem języka jakim jest napisany (czy przystępny czy też nie) - chciałbym poznań opinię osoby bardziej doświadczonej (w końcu maturzysty)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki

Post autor: Medycyna Lwów »

no jak mówiłem nas cały ten zestaw Pazdry obowiązywał w szkole, ale ja kupiłem tylko pierwszą część i stwierdził, ze dużo rzeczy nie ma i w ogóle książka w stylu lat 90. - mi sie nie podoba, szkoda kasy. Dla mnie najlepszymi podręcznikami do rozszerz. chemii są 3 tomy rożaka, bo tam jest wszystko co do matury i nawet wiecej, dużo zadań i prosty język.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Podręczniki

Post autor: a_niap »

Ja także polecam Rożaka. U nas obowiązywał Operon, ale o ile podreczniki sa takie zeujdzie w tłumie to o tyle zbiory zadan sa bez sensu bo zadania ułożone tylko pod to co w podreczniku. Niektore przydatne, ale wiecej tych niepotrzebnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości