Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
quahodron
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:26

Re: Podręczniki

Post autor: quahodron »

Świetnie, ale chyba nie są jakoś bardzo popularne ? bo na allegro jest tylko kilka egzemplarzy, mam nadzieje, że w księgarniach gdzieś w okolicy będą.
Mam te podręczniki z operonu ale nic z nich nie rozumiem.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Podręczniki

Post autor: szska »

Ja Rożaka kupiłam w księgarni u mnie w mieście, w antykwariatach też mieli pełno. Teraz Rożak jest jako Nowa Era, okładka i treść zostały takie same tylko wydawnictwo jest teraz inne. Ale jak powiesz ze chodzi ci o Nową Erę kiedyś Rożaka to znajdziesz i w księgarni będą wiedzieli o co chodzi:)
quahodron
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:26

Re: Podręczniki

Post autor: quahodron »

Cieszę się. Mam nadzieje, że wystarczy mi teoria zawarta w tych książkach, a praktyka to zbior Witowskiego, pazdro i arkusze
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Podręczniki

Post autor: szska »

quahodron, teoria Rożaka na pewno ci wystarczy. Nawet czasami było jej dla mnie za wiele i nie czytałam wszystkiego tak szczegółowo Witowski jest dobry na początek, żeby wciągnąć się w cały ten wir zadań z chemii, trzeba uważać na błędy w odpowiedziach, które niestety zdarzają się co roku. Nawet bez Pazdro robiąc później same arkusze dobrze się przygotujesz. Ale polecam z własnego doświadczenia robienie również arkuszy podstawowych (wbrew pozorom i tam znajdą się czasem trudne zadania), różnych próbnych materiałów diagnostycznych i arkuszy z wydawnictw. Chodzi o to, żeby zrobić tego jak najwięcej i się wyćwiczyć Ja zrobiłam ponad 70 arkuszy i mogę powiedzieć po czasie, że chyba nie ma lepszego sposobu, żeby to wszystko ogarnąć niż przebrnięcie przez tą ilość zadań.
Powodzenia
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Podręczniki

Post autor: Anarionn »

Ja do tego zrobiłem sobie taki zeszyt errat pisałem jaki to arkusz z którego roku i wpisywałem co zrobiłem źle jak powinno być (nie oszczędzajcie na kolorach). To też bardzo pomaga
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Podręczniki

Post autor: zupelnieodzera »

W których zbiorach zadań jest najmniej błędów? Co sądzicie o tym najbardziej znanym zbiorze zadań Pazdry? Ostatnio nareszcie zaczęli dodawać do niego wszystkie odpowiedzi. Można im ufać?
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Podręczniki

Post autor: Anarionn »

W pazdro nie spotkałem się z ani jednym błędem, a zadań robiłem multum. Jeszcze raz napisze jest oddzielna książka do zbioru Pazdry z rozwiązaniami krok po kroku każdego zadania (jego autorstwa)
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Podręczniki

Post autor: zupelnieodzera »

Ale dostępna tylko dla nauczycieli, z tego co mi wiadomo
Awatar użytkownika
cerebrum
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2012, o 13:14

Re: Podręczniki

Post autor: cerebrum »

zupelnieodzera pisze:Ale dostępna tylko dla nauczycieli, z tego co mi wiadomo
Na chomikuj często jest dostępna
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Podręczniki

Post autor: Anarionn »

dokładnie ]
quahodron
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:26

Re: Podręczniki

Post autor: quahodron »

Te podręczniki z wyd. Rożak to są dosyć stare ? Czy są tam jakieś błędy ? A może są nowsze wydania tych książek z nowej ery ?
quahodron
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:26

Re: Podręczniki

Post autor: quahodron »

to są te same książki prawda ? czy te z nowej ery są nowsze/ poprawione ?
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Podręczniki

Post autor: szczuroskoczek »

Czy znacie dobre książki do samodzielnego przygotowania się z chemii rozszerzonej? Mam na myśli zbiory zadań gdzie te zadania są rozwiązane i krok po kroku objaśnione. Mam repetytorium Wiesz,że umiesz WSiP z 2004r, i chodzi mi właśnie o coś takiego- zadania + objaśnienie. Oprócz Pazdro, która już została wspomniana
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości