polimeraza

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Despesh

polimeraza

Post autor: Despesh »

Ostatnia znajoma zadała mi chyba banalne pytanie na które nie wiedziałem co tak naprawdę odpowiedzieć. Pytanie brzmiało: Dlaczego polimeraze przechowuje się w niskich temperaturach. W sensie że głównie w lodówce i na lodzie. Zna ktoś odpowiedź?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: polimeraza

Post autor: Savok »

Mam nadzieje, ze to nie ostatnia znajoma

Polimerazy, tak jak kazde inne bialko sa malo stabilne w temperaturze pokojowej tymbardziej dla zachowania aktywnosci katalitycznej wszystkie enzymy przechowuje sie w 20% glicerolu preferencyjnie w temperaturze -20C co przedluza czas ich poltrwania.

Z chemicznego punktu widzenia spontaniczne reakcje hydroliz wiazan peptydowych przebiegaja duzo wolniej w niskich temperaturach.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: polimeraza

Post autor: yeast »

Ej Savok, hydroliza to jedno, bardziej chodzi o utrzymanie formy natywnej - po prostu bialka ulegaja denaturacji w temperaturze pokojowej bardzo szybko, natomiast w -20 czy -80 stopniach mozna je dlugo przechowywac, oczywiscie po dodaniu krioprotektanta.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości