pomoc biologa dla biologa

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
bagatha

Re: pomoc biologa dla biologa

Post autor: bagatha »

dzieki wkrotce sie odezwe, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

pomoc biologa dla biologa

Post autor: przyrodnik »

Zachęcam wszystkich do rejestracji. Co to daje? Będziecie otrzymywać powiadomienie na maila o nowej odpowiedzi na Wasze pytania. W razie problemów piszcie na gg: 786983
studentka

*

Post autor: studentka »

moŻe ktoś wie w jakiej kolejności w procesie mocznikowym biorą udział aminokwasy
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Cykl mocznikowy; aminokwasy

Post autor: przyrodnik »

Cykl mocznikowy jest sekwencją reakcji enzymatycznych w toku których grupy aminowe aminokwasów ulegają przemianie w mocznik. Z połączenia CO2 i amoniaku przy udziale energii ATP powstaje karbomylofosforan, który łączy się z cząst. Aminokwasu ornityny tworząc cytrulinę. Następnie cytrulina przyłącza cząst. Kw. asparginowego, z którego pochodzi druga grupa aminowa w wyniku czego powstaje argininobursztynian, który rozpada się na cząsteczkę argininy i fumarynu. Grupy aminowe przenoszone są do argininy i fumaranu. Grupy aminowe przenoszone są do argininy. Arginina ulega rozpadowi na cząst. Ornityny, która wejdzie do kolejnego cyklu.

Cykl mocznikowy (ornityny):

Kod: Zaznacz cały

home.agh.edu.pl/~iczajka/moczniczek/mocznik_nowy.htm
1.gif
(5.26 KiB) Nie pobierany
A tutaj z amerykańskiej wikipedii:

Kod: Zaznacz cały

en.wikipedia.org/wiki/Urea_cycle
2.gif
studentka

Re: pomoc biologa dla biologa

Post autor: studentka »

bardzo dziekuje za odpowiedź
studentka

Re: pomoc biologa dla biologa

Post autor: studentka »

w sumie mam jeszcze problem ze znalezieniem mechanizmu syntezy dibenzylidenoacetonu, jeśli ktoś mógłby napisać coś o tym byłabym bardzo wdzięczna
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Reakcje chemiczne :(

Post autor: przyrodnik »

Tu nie pomogę, nie wiem i nie mam pomysłu jak to znaleźć. Gdybym wiedział jak to się pisze po angielsku to poszukałbym na amerykańskich stronach. Nie znam sie na tym, ale Polska chyba stosuje jakiś inny zapis łaciński niż reszta świata (ale może to tylko moje błędne przypuszczenia).
studentka

Re: pomoc biologa dla biologa

Post autor: studentka »

no cóŻ trudno , mimo to dziekuje za fatygę. Poszukam tradycyjnie w bibliotece moŻe tam coś znajde. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości