Fiołek polny i ślaz

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
botanikaaa
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2017, o 12:27

Fiołek polny i ślaz

Post autor: botanikaaa »

Witam szanownych użytkowników. Jestem studentką farmacji i w ramach zaliczenia przedmiotu Botanika prócz egzaminu końcowego musimy sporządzić zielnik, składający się z 30 gatunków roślin (bez ozdobnych). Przekopałam już kilka łąk, okazy zostały znalezione jednak mam problem z oznaczeniem niektórych. Poniżej znajdują się trzy zdjęcia, zasuszonych już roślin. Przekopałam encyklopedie z roślinami, internet ale nie mogłam znaleźć nazw tychże. Koledzy i koleżanki z roku również nie są w stanie mi pomóc. Zdaje sobie sprawę, że łatwiej byłoby gdyby były one w formie nienaruszonej ale nie wiedziałam, że będzie to aż tak ciężkie

Poniżej znajduję się album z imgura z wrzuconymi roślinkami. Pierwsze dwa zdjęcia kiepskie bo w koszulce ale były one wysłane na odległość". Niżej już wyraźniejsze

Z góry dziękuję serdecznie wszystkim którzy wykażą chęć pomocy
Pozdrawiam
Załączniki
roslina_do_oznaczenia.jpg
roslina_do_oznaczenia_1.jpg
roslina_do_oznaczenia_2.jpg
roslina_do_oznaczenia_3.jpg
roslina_do_oznaczenia_4.jpg
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

Re: Pomoc w oznaczeniu roślin

Post autor: Pobóg »

Drugie zdjęcie słabo widać, ale to chyba zwykły fiołek polny. Przedostatnie zdjęcie to ślaz. Roślinę pierwszą i ostatnią znam z widzenia ale nie mogę jakoś znaleźć w atlasie, więc tylko tyle
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości