Wybór kierunku studiów przyrodniczych

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
jucha91
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2010, o 13:16

Wybór kierunku studiów przyrodniczych

Post autor: jucha91 »

Witajcie!

Rozważam takie oto kierunki: biologia, ochrona środowiska, technologia żywności na SGGW położnictwo na WUM (wiem, że to trochę abstrakcyjne )

Marzyłam o weterynarii, ale szkoda gadać

Który z tych kierunków jest waszym zdaniem najlepszy? Najbardziej przyszłościowy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: ciocia »

Ja mając do wyboru te wymienione kierunki, wybrałabym położnictwo. Przynajmniej praca jest po tym pewna.
A ile mniej więcej punktów sobie wyliczyłaś z maturki?
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: oszka »

ja tak jak ciocia,
poloznictwo , szczerze mowiac to sama sie zastanawiam co teraz ze soba zrobic i nie jestem pewna:)
chyba ze Ci np nie przeszkadza praca w szkole to idz na biologie nauczycielska. ja tak sie wlasnie zastanawiam, w sumie maja wakacje, ferie, dlugie przerwy swiateczne, potem jak ktos chce sie realizowac to doktorat, uprawnienia egzaminatora i mozna niezle zyc pod warunkiem ze ktos to lubi bo nie kazdemu pasuje
Awatar użytkownika
Kasiax
Posty: 148
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 19:36

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: Kasiax »

położnictwo
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: Collo »

Ja też polecałbym ci położnictwo, chociaż moim zdaniem biologia to też bardzo ciekawy kierunek, tylko po nim nie zawsze znajdziesz pracę.
Awatar użytkownika
jucha91
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2010, o 13:16

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: jucha91 »

ciocia pisze:A ile mniej więcej punktów sobie wyliczyłaś z maturki?
Gdzieś tak po 70 z chemii i z biologii
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: Arnold »

to moim zdaniem położnictwo masz w kieszenie, na ŚUM to bankowo
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: oszka »

na UJ tez
Awatar użytkownika
jucha91
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2010, o 13:16

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: jucha91 »

Tylko, że to położnictwo to dla mnie totalna abstrakcja Bardziej bym poszła na to z rozsądku
W głowie mam biologię, ale wiem, że to nie jest najlepsza droga
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: lukasz471 »

Jest alternatywa. Możesz iść na biologię. Z pewnością wiele się nowych rzeczy nauczysz przez rok i zdasz o wiele lepiej za rok maturę. Zresztą nie wiadomo jaki będzie wynik. Może za nisko się oceniłaś
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: Prins »

Nie ty jedna myślisz o biologii
Tylko że biologia jest zbyt rozbita i rozciągnięta w pierwszym roku i całego materiału do matury z biologii nie powtórzysz przez dwa semestry. Inaczej ponąć jest z chemią.
Cokolwiek nie wybierzesz musisz mieć pomysł na siebie, jakieś koncepcje co mogłabyś potem robić.
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: lukasz471 »

No nie powtórzysz co prawda całego materiału, no ale zdobędziesz biologiczną wiedzę, biologiczne pojęcie na tematy różnorodne. Nie tyle pomoże Ci to powtórzyć materiał do matury, ale wprowadzi na nowy poziom biologicznej egzystencji, dzięki czemu sama nauka za rok będzie 4x łatwiejsza.
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: ciocia »

No właśnie m.in. po to się idzie na studia, żeby coś przestało być abstrakcją . Hmm.ja sobie wróżę jakieś 80% z chemii i niestety tylko 70% z biologii i też nie wiem, co ze sobą zrobić .Ciekawe, czy na analitykę medyczną by mnie gdzieś przyjęli
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość