poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: black-cat »

Jestem rocznik 94.

Patrząc na tegoroczne progi to chyba pomału mogę przyłączyć do Waszego grona. Cóż, gdyby progi były takie jak rok temu to dostałabym się na stomatologię, ale niestety są wyższe niż rok temu.
Niby nadzieje zawsze jeszcze są, ale patrząc na to co się dzieje w tym roku to chyba muszę nastawiać na kolejne podejście.

W tym roku to było moje 2.podejście. Uczyłam się samodzielnie, od podstaw, gdyż uczęszczałam na profil humanistyczny w LO. Udało mi się podwyższyć oba przedmioty w sumie o 30%.

Najprawdopodobniej zabraknie mi tylko kilku pkt na lek-dent i lekltbeczy

Przeraża mnie ilość chętnych na te kierunki, która (tak mi się wydaje) się zwiększa z roku na rok. No i te progi też nie są pocieszające:(

Boję się, że pojawią się jakieś niespodzianki w rekrutacji za rok, jakieś utrudnienia (typu że uczelnie 2-przedmiotowe zaczną wymagać trzeciego przedmiotu, np.matmy), albo zmian w maturach.
Zmian w maturach za rok nie będzie, prawda? No oprócz tego, że ponoć wprowadzone są opłaty w przypadku trzeciego (i kolejnego) podejścia. Ale tego pewna nie jestem.
To chyba są jakieś straszaki, żeby zniechęcić poprawiających/ Ponadto podział na starą i nową formułę matury też w moim odczuciu niezbyt trafiony, bo któraś ze stron zawsze będzie czuła się pokrzywdzona, tak jak w tym roku było z chemią/

Niby mam satysfakcję, że udało mi się to podwyższyć o wiele pkt, zwłaszcza chemię, że dostałabym się już na kierunki typu farmacja, weterynaria, ale jednak z drugiej strony czuję rozczarowanie, bo naprawdę starałam się i systematycznie uczyłam przez ostatni rok, a mimo to prawdopodobnie zabraknie TYLKO kilku pktltbeczy
Kierunek lekarski :)
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: ameba11 »

black-cat w tym roku pierwszy raz poprawiałam, jestem z 95 , ale niestety za rok czeka mnie to znowu, zostajesz w domu czy idziesz na inne studia? Bo ja właściwie nie wiem co robić i czy 2 lata w domu to bardzo dużo?
rosaneczka
Posty: 37
Rejestracja: 9 maja 2015, o 10:49

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: rosaneczka »

black-cat, mam podobne obawy jak Ty w związku z tymi wymaganiami. Ja zdawałam w tym roku pierwszy raz maturę, jestem rocznik 96 i zabrakło punkcików niestety. Ale będę walczyć oczywiście . Nie wiem jak Ty, ale ja nie spodziewałam się aż tak wysokich progów w tym roku na dwuprzedmiotowych uczelniach.
Awatar użytkownika
Qwedsa
Posty: 73
Rejestracja: 15 lip 2015, o 22:31

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: Qwedsa »

rosaneczka, jak dla mnie progi są tak wysokie bo matura z biologii i chemii, a tym bardziej z matematyki nie była tak wymagająca jak w poprzednich latach.
Karola96
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, o 15:55

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: Karola96 »

Też poprawiam (83 biologia i 80 chemia), pisałam pierwszy raz
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: black-cat »

rosaneczka pisze:black-cat, mam podobne obawy jak Ty w związku z tymi wymaganiami. Ja zdawałam w tym roku pierwszy raz maturę, jestem rocznik 96 i zabrakło punkcików niestety. Ale będę walczyć oczywiście . Nie wiem jak Ty, ale ja nie spodziewałam się aż tak wysokich progów w tym roku na dwuprzedmiotowych uczelniach.
Ja też nie!:( To dla mnie totalne zaskoczenie. Niemiłe oczywiście ( I aż strach pomyśleć co będzie za rok.

To co zafundowali w tym roku poprawiającym, zwłaszcza z chemii, to, jakie są progi w tym roku oraz to, że ponoć mają być opłaty w przypadku trzeciego (i kolejnego) podejścia do danego przedmiotu nieźle dołuje i podcina skrzydła(

No nic, pozostaje czekać na kolejne listy, ale na cuda już chyba nie liczę. Wiem, że na kierunki typu farmacja, weterynaria już bym się dostała, ale chcę jeszcze powalczyć o lek/lek-dent.
Kierunek lekarski :)
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: ameba11 »

black-cat planujesz zostać w domu czy idziesz na inny kierunek ?
agnes1528
Posty: 35
Rejestracja: 13 lip 2015, o 17:56

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: agnes1528 »

Też zamierzam poprawiać (biol 75% i chem 80%)

rosaneczka
Posty: 37
Rejestracja: 9 maja 2015, o 10:49

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: rosaneczka »

Qwedsa, tak, zgadzam się z Tobą. ja niestety poległam na tegorocznej biologii (myślę o nowej podstawie), zabrakło mi czasu i 15% poszło w zapomnienie za puste miejsca
rosaneczka
Posty: 37
Rejestracja: 9 maja 2015, o 10:49

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: rosaneczka »

black-cat, mówią, że do trzech razy sztuka ^^
A ja znam żywy przykład, że się da, koleżanka 4razy pisała maturę z biologii W końcu się udało ^^ Także warto, naprawdę warto, jeśli się wie czego się chce
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: ameba11 »

rosaneczka wiesz co twoja koleżanka studiowała przez ten czas?
amfiprionka
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2015, o 16:54

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: amfiprionka »

Cześć! Powiedzcie mi proszę jak to jest, jeśli liceum skończyłam w 2014 roku, a w 2016 roku chciałabym pierwszy raz przystąpić do matury rozszerzonej z biologii i chemii to jeszcze na starych zasadach? Docierają do mnie sprzeczne informacje, a wolałabym mieć pewność
bs69
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2015, o 12:44

Re: poprawa - matura 2016 biologia i chemia

Post autor: bs69 »

amfiprionka, zdajesz na takich zasadach jakie obowiązywały, gdy zdawałaś swoją maturę rocznikowo".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości