POPRAWA MATURY 2019, CZY SIĘ OPŁACA?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
kasia1998
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2018, o 09:25

POPRAWA MATURY 2019, CZY SIĘ OPŁACA?

Post autor: kasia1998 »

Hej. Mam duży problem Od zawsze myślałam o medycynie, ale w 3 klasie liceum z różnych przyczyn odpuściłam trochę naukę. Poszłam na inne studia. Uznałam, że może mi się spodoba, jednak tak nie było i dopiero teraz zobaczyłam, że nie widzę się na niczym innym, tylko na medycynie. Na studiach miałam bardzo dużo nauki, która jednak odbiegała od biologii i chemii, a skupiła się na przedmiotach t.j. fizyka, rozszerzona matematyka. Jednak podeszłam w tym roku do poprawy biologii i chemii, ale przygotowania zaczęłam dopiero na przełomie marca/kwietnia. Poprawiałam zarówno biologię i chemię na 73%. Zastanawiam się czy nie zostać w tym roku w domu i nie skupić się tylko na poprawie matury, aby dostać się na wymarzoną medycynę. Jednak jest to trudna decyzja, ponieważ gdyby mi się nie udało to zawaliłabym dwa lata. Bardzo zależy mi na medycynie. Nie stać mnie na studia niestacjonarne. Czy lepiej dalej studiować i próbować pogodzić poprawę ze studiami? Zostając w domu mogłabym zaoszczędzić pieniądze, które zostałyby wydane na utrzymanie na studiach. Co powinnam zrobić. Proszę o jakieś rady Może ktoś miał podobne doświadczenia
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: POPRAWA MATURY 2019, CZY SIĘ OPŁACA?

Post autor: James Bond »

Zrob sobie wolne idź na korki i pisz dalej.
Bo później w przyszłości będzie Ci się to odbijać, i będziesz nie zadowolona
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: POPRAWA MATURY 2019, CZY SIĘ OPŁACA?

Post autor: glikokortykosteroid »

Ja jestem 96 rocznik i mialem taka sama historie jak Ty. Olalem sb nauke w lo i napisalem srednio latwa mature w 2015, potem pomimo przygotowania, nie moglem napisac na tyle dobrze matur zeby sie dostac na lek. W miedzyczasie zaliczylem przygode z weta, ale caly czas czulem ze to nie to i tylko soe meczylem. W tym roku w koncu napisalem mature na 161 pnktow lacznie i sie dostane. Jestem 3 lata w plecy ale mam to gdzies, bo z drugiej strony to doswiadczenie nauczylo mnie pokory i rozsadku. Jak medycyna to Twoje marzenie to ucz sie juz dzisiaj do poprawy, bo do konca zycia bedzie Cie to gryzlo. Z reszta skoro w 2 miechy ogarnelas 2x 73% z takiej trudnej matury to znaczy ze jestes ogarnieta babka. W tym roku tak dowalili ze w przyszlym bedzie prosta, bo widze ze daja te maturki na zmiane latwa/trudna. Takze nie zastanawiaj sie, tylko poprawiaj jak tego chcesz, bo bedzie Cie do konca zycia gryzlo.
Tak btw. na tych listach na ktorych jestem niektore pesele zaczynaja sie od 87, 89., takze pomysl jak tych ludzi musialo to trawic, ze nie robia tego co chca i zaczynaja studia w wieku 30+, wiec wiesz Twoje 98 to jest pikus
UMP 2018 - 2024
dag-po
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 21:40

Re: POPRAWA MATURY 2019, CZY SIĘ OPŁACA?

Post autor: dag-po »

Ja w tym roku zdawałam po raz pierwszy, ale nie poszła mi tak ładnie jak Tobie Moim marzeniem też jest medycyna i będę próbować za rok. Cały rok ostro pracowałam, ale ponoć klucz był okropny i bardzo dużo punktów ucinali za nic. do tego doszedł niepotrzebny stres no i poszło. ale myślę, że warto zostać w domu i szlifować to. To tylko 7 miesięcy tak naprawdę, które mogą odmienić potem Twoje życie!
dag-po
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 21:40

Re: POPRAWA MATURY 2019, CZY SIĘ OPŁACA?

Post autor: dag-po »

Ale może gdzieś wejdziesz jeszcze! Progi w tym roku mocno spadły, a Twój wynik jest wysoki Czekaj cierpliwie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości