poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Iwyx »

Powodzenia! Jak się nie uda to można próbować jeszcze raz. Wytrwałości
PawelG0
Posty: 8
Rejestracja: 3 lis 2018, o 16:33

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PawelG0 »

Na 99,9% to ostatnia próba. Jeszcze chyba nawet nie dochodzi do mnie, co mnie czeka jeśli mi się uda. Mam świetną pracę, zacząłem specjalizacje w swojej branży i ciężko to wszystko rzucać. Mam i tak poczucie, że już na tym etapie nie powinienem rezygnować z tego co osiągnąłem. A im dalej tym więcej tracę i ryzykuje, mimo tego co zyskuje
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Iwyx »

To która to jest poprawa? Piszesz, że masz 6 miesięcy, myślałem, że pierwsza.

Dlaczego świetną? Lubisz ją? Dobrze płacą? Jedno i drugie?

Można się uczyć i pracować więc sama matura pewno nie robi problemu. Później może być gorzej jak zaczniesz studiować a nie masz odłożonych pieniędzy, ale są kredyty studenckie, bony na zasiedlenie, prace na 1/2 etatu czy zdalne, jakieś stypendia itp.więc może jakoś da radę, ciężko byś nie miał jeszcze lepszej i ciekawszej pracy po leku niż po analityce, odrzucam myśl, że analityka bardziej Ci się podoba, bo byś nie próbował
PawelG0
Posty: 8
Rejestracja: 3 lis 2018, o 16:33

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PawelG0 »

W zasadzie to pierwsza poprawa. Raz miałem podchodzić na 1 roku studiów ale w połowie drogi zrezygnowałem. Życie studenckie okazało się ciekawsze

Praca diagnosty potrafi być naprawdę ciekawa, zarobkowo super nie jest ale źle też nie jest (akurat w miejscu gdzie pracuje). Trochę odłożyłem, przez rok przeżyje w dużym mieście bez dochodu). Stypendia odpadają bo już brałem naukowe ale pozostaje ten kredyt studencki + jakieś dorabianie, może nawet jakieś dyżury w labach by się udały Ekonomiczna strona jakoś mnie nie przeraża. Bardziej zmiana miasta, otoczenia, trybu życia i dobrych kilka lat ciężkiej nauki
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Iwyx »

U mnie też pierwsza poprawa, ja na studia nie poszedłem. Nie chcę zabrzmieć źle, ale po prostu nie chciałem iść na byle jakie studia. Po biolchemie widzę tylko jeden sensowny kierunek. Ile osób - tyle opinii.

No to pozostaje próbować, masz jakiś plan? Ile czasu planujesz przeznaczyć dziennie czy tygodniowo? Jakie metody nauki? Materiały, korepetycje?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Nie poszedłeś w ogóle na studia?
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Iwyx »

Nie, dużo osób mówi, że studia są do dupy. Większość z tych osób studiuje jakieś kierunki typu towaroznawstwo, ogrodnictwo ja wiem, że te studia są do dupy i po nich ciężko o pracę. Fakt, one są do dupy.

Nigdy nie słyszałem od studenta finansów, informatyki, prawa, lekarskiego, że studia są do dupy. Nie rozmawiam z takimi ludźmi za często, ale też popatrz po forach. Niektórzy wylewają żale, że na stażu jest do dupy, itd. Dobra, ale przez ciernie do gwiazd.

Na byle jakie studia nie pójdę, bo i po co mi tracić czas, drugi raz się nie urodzę, uważam natomiast, że warto mieć alternatywę/alternatywy i wyznaczyć sobie moment, w którym po nie sięgamy. Ale zdrowe alternatywy, nie byle co, takie, które mogą dać dobrą kasę, bo jak nie pasja+kasa to przynajmniej kasa. Sama pasja nie ma sensu, pieniądze tak.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

To ile masz lat?
Ja żałuję, że nie poszedłem nawet na zaoczne do Rzeszowa. Miałbym coś skończone. W tym roku się dostałem na budownictwo i technologie chemiczną. Technologie chemiczną odwołali budownictwo też /
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Iwyx »

22, z tego co wiem to na takie kierunki łatwo się dostać i to nie robi na nikim wrażenia. Wrażenie podobnież zaczyna się później, po zaliczeniu pierwszego roku bez poprawek

Napisz coś więcej o sobie, co Ciebie interesuje? Czemu tyle razy próbowałeś na lekarski a piszesz o budownictwie - to kierunek, który wymaga dużej wiedzy i jeszcze większego zapału, wiem z drugiej ręki, jest trudny? Wgl skąd jesteś? Zastanawiałeś się nad czymś poza lekarskim? Jeśli zostanę na forum dłużej to pewno będę znany pod hasłem alternatywa", ale masz jakieś alternatywy?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Jestem z Rzeszowa w sumie to z okolic Rzeszowa. Myśl o leku przyszła mi 1 Lo. Ciągnie mnie do tego kierunku. Wcześniej bardziej mnie ciągnęło, ale po 4 próbach pisania zwatpiłem, twierdzając powoli, że nie ma to sensu, więc odpuściłem nie pisałem 2015 i 2017, ale myśl pozostała, że może jednak i pisałem w 2018 ale bez zmian. Nic się w maturach nie polepszyło. Ja po prostu źle sie uczyłem. Nie miałem nawet pojęcia jak się uczyć, i uczyłem się źle. Po paru latach stwierdziłem, że może lepiej będzie pójść na coś innego. Złożyłem na tech chem. i budownictwo gdyby nie odwołali pewnie siedział bym na któryś z tych kierunków i z czasem może zapomniałbym o leku.
Teraz myśląc o tym kierunku mając 25 lat, to wydaje mi się że jest już za późno. Medycyna to nie 6 lat a 12 lat 6 lat studiów, 13 miesięcy stażu, i specjalizacja 5 lat suma sumarum 12 lat. Ja jestem rozchwiany dość, bo tak naprawdę na dzień dzisiejszy i na obecną chwilę nie wiem co robić.

Ktoś mi podał rękę chce mi pomóc. Chce udzielić korepetycji z obu przedmiotów. Tylko musiałbym się wyprowadzić od siebie i wyjechać do innego miasta i zacząć od nowa. Ale zrezygnowałem, i wróciłem do siebie.
Klarka
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2018, o 15:24

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Klarka »

James Bond, mam 24 i wiadomo, czasem też nachodzą mnie myśli, że to bez sensu, za późno i co mi w ogóle przyszło do głowy, ale postanowiłam sobie, że najwyżej przemyślę to jeśli się dostanę. Teraz róbmy swoje ciśnijmy te matury, to tylko 6 miesięcy, niedługo miną i wtedy z czystym sumieniem i wolną głową będzie ewentualny czas na te refleksje.
PawelG0
Posty: 8
Rejestracja: 3 lis 2018, o 16:33

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PawelG0 »

Klarka Mam identyczne podejście. Jeszcze nie jestem pewien czy jak się dostanę to pójdę. Będę mieć wtedy 27 lat!
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Iwyx »

JamesBond, w którą stronę od Rzeszowa? Południe może? Ja sobie pewno dam 2 lata więc będę miał 23-25.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości