Poprawa matury 2020

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
noczesc
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2019, o 09:26

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: noczesc »

spoczko za rok się lekko dostaniesz - a jakie miasto planujesz?
Aspiryna_95
Posty: 28
Rejestracja: 22 maja 2019, o 12:32

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Aspiryna_95 »

Zastanawiam się czy wybrać uczelnię najbliżej domu czy taką gdzie się, że tak powiem "spokojnie" i bez dużego stresu studiuje. Wśród tych które rozważam jest Warszawa (mam najbliżej), Łódź, Białystok, Lublin i Kraków. Ostatecznie pewnie będę wybierać między dwoma pierwszymi, może trzema.

A Ty?
noczesc
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2019, o 09:26

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: noczesc »

katowice ;d
przemo2741
Posty: 29
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:01

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: przemo2741 »

Ja to rozważam obecnie Zieloną Górę, Gdańsk, Szczecin, w ostateczności Białystok. Na pewno nie Warszawę, nie lubię tego miasta. Ostatnio dużo spotykam w pracy młodych lekarzy, wielu z nich mówi, żeby iść na uczelnię gdzie jest najłatwiej i najbardziej prostudencko bo i tak pieczątka na dyplomie w dzisiejszych czasach się nie liczy.

Ja z chemii ogarnąłem prawie całą nieorganiczną, muszę jeszcze zbiory sobie pokupować bo mam tylko pazdro i stary operon, no i witowski w drodze. Uczę się od początku marca. Z biologii dopiero całą komórkę mitozę, mejozę i replikację i wystartowałem w ostatnim tygodniu maja. Miałem teraz 1,5 tygodnia przerwy, musiałem odpocząć chwilę od pracy i nauki i się zresetować ;p
mst

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: mst »

Co sądzicie o zbiorach Biomedica? Mam z roku 2019 na nową podstawę

Oprócz tego Czarnocki, Biologia tydzień po tygodniu i Teraz Matura z Nowej Ery...
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: James Bond »

Myślę, że warto jes mieć. Jest to ciężki zbiór typowy pod obecną maturę.
Jak nauka? Co w ogóle robicie?
biolchemiczny
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2018, o 11:46

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: biolchemiczny »

Chemia: przerobiłem budowę atomu, wiązania i stechiometrię, a obecnie jestem na etapie roztworów i reakcji w roztworach wodnych - dokładnie na pH
Biologia: przerobiona cytologia, obecnie - metabolizm (skończyłem enzymy i fotosyntezę).
mst

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: mst »

Ja już Witowskiego 3 tomy przerobiłem w marcu, potem miałem zapiernicz na obecnej uczelni i tak w 100% z powrotem od połowy lipca fokusuję się na Biologii i chemii (miałem po 70/70.)

Więc tak jak skończyłem 3 tomy Witowskiego w marcu, tak obecnie mam po raz drugi ukończony 1 tom i zaczęty trzeci na setnej stronie.

Równolegle robię chemia tydzień po tygodniu, Nowa Era Teraz Matura i zacząłem 1 tom Fundamentów (ciężki zbiór, taki pod olimpiady, ale ponoć jak się go zrobi sumiennie, to dużo zadań robi się prostych) oraz zbiór CKE 2015 z odpowiedziami i wskazówkami.

Biologię zacząłem na nowo od sierpnia. Cisnę Biomedicę, Nową Erę, Czarnockiego i biol. tydzień po tygodniu. Skończyłem komórkę i zaczynam wirusy.

Ustaliłem plan, że 31 stycznia będę miał te 10 zbiorów ukończonych i od tego momentu już same matury aż do maja. Taki plan pozwala mi wiedzieć ile trzeba zrobić i daje poczucie względnego spokoju.

Spędzam średnio 5-6 godzin dziennie nad materiałami... Czasami 8-9h, czasem 4h minimum.

Sam jestem ciekawy, czy to wystarczy i co mam robić więcej, żeby zmaksymalizować szanse.
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Wow, motywujesz :idea: .Ja polecam Ci z chemii zbior Barbary Pac, robie też Fundamenty i wydają się łatwe w porównaniu do Pac. W tej biomedica jaki jest stosunek zadań autorskich do ściągniętych z matury ? Zastanawiam się czy kupić, ale szukam zbiorów z jak największa liczba właśnie zadań autorskich z biologii , możecie cos polecić ?
mst

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: mst »

Fundamenty wydają się lekkie, ale tylko na początku. Pierwszy 2-3 rozdziały są faktycznie dosyć przyjemne.

Co do Pac - to chodzi o ten zbiór?
1.jpg
1.jpg (29.08 KiB) Przejrzano 4765 razy
czy o ten?
2.jpg
2.jpg (26.22 KiB) Przejrzano 4765 razy
Są też w tej książce pełne rozwiązania, czy tylko odpowiedzi z wynikiem?

Co do Biomedici - mam wrażenie, że 60% jest autorskich, reszta to pobrane z matur. IMO pytania są mocno zmuszające do myślenia i uczą pisania pod klucz. Jest ich też sporo. Sama komórka ma 40-50 stron A4.

Same autorskie znajdziesz w zbiorach 1-5 Czarnockiego. To też polecany zbiór od dawna na tym forum.
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Chodzi o zbior, nie wiedziałam, ze są tez arkusze, jeśli tez autorskie, to muszę kupić. Niestety rozwiązania są tylko do małej części zadań, do większości są tylko wyniki, a do nieobliczeniowych w ogóle nie ma rozwiązań w książce . Czarnockiego mam wszystkie zeszyty. Co do biomedica to przekonaliscie mnie - muszę kupić. Tez robie nowa erę - teraz matura. Kupiłam właśnie zbior zadań z Operonu - gruba ksiazka, zadania autorskie, zacznę ja robić za jakieś 2 tygodnie i zdam relacje czy jest ok.
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

A ten tydzień po tygodniu mozesz polecić ? Autorskie czy z matur ?
mst

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: mst »

Tam są autorskie
Dość przyjemny i zbalansowany zbiór
Też był tutaj wielokrotnie wspominany w historii tego forum
Jest pdf na chomikuj bodaj
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości