Poprawa matury 2020

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: James Bond »

Ile dziennie materiału robicie?
Zadań ile zrobicie? Robicie po 100/100±
Aspiryna_95
Posty: 28
Rejestracja: 22 maja 2019, o 12:32

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Aspiryna_95 »

144 pisze:
19 sie 2019, o 12:16
Mam po 72% z chemii i biologii. Zastanawiam się czy przygotowywać się do biologii czy iść na luzie, a skupić się na chemii.
Jestem 95 i trochę boję się nowej podstawy, zwłaszcza z biologii
Musisz to dobrze przemyśleć, wypisz sobie plusy i minusy. Jeśli chodzi o nową podstawę to materiał z biologii jest identyczny, ale w arkuszach jest więcej zadań do tekstów niż na wiedzę i często dużo podpunktow dotyczy jednego zagadnienia, więc jak się ma z nim problem to punkty lecą hurtowo. Nie wiem na jakim poziomie wiedzy jesteś obecnie. Jeśli masz mniej więcej opanowana teorię to może spróbuj podejść? Ogólnie chemię dużo łatwiej napisać na dobry wynik ucząc się rok, wydaje mi się, że każdy kto się przyłoży jest w stanie ją dobrze napisać. Z biologią niestety bywa różnie nawet przy dużym nakładzie pracy. Ja np. biologię już odpuszczam.
Aspiryna_95
Posty: 28
Rejestracja: 22 maja 2019, o 12:32

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Aspiryna_95 »

James Bond pisze:
20 sie 2019, o 20:42
Ile dziennie materiału robicie?
Zadań ile zrobicie? Robicie po 100/100±
Jakie to ma znaczenie kto ile robi? Nie ilość, a jakość się liczy. Powiedz, że jesteś trollem i wchodzisz/ komentujesz tutaj dla beki, bo szczerze to nie wierzę, że w innym wypadku można zadawać takie pytania:)
Aspiryna_95
Posty: 28
Rejestracja: 22 maja 2019, o 12:32

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Aspiryna_95 »

Ma lub miał ktoś z Was vademecum z chemii Kaznowskiego lub Pazdro i mógłby się wypowiedzieć? Jak oceniacie? Mam na oku Nową Erę, ale ostatnio zastanawiam się też nad tymi dwoma.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Ja kiedys tam kupilem Kaznowskiego, sa przyklady zadan, ogolnie w tym vademekum sa wytlumaczone teoretycznie wszystkie zagadnienia aktualnej dla nas podstawy programowej. Jest dosyc cienkie, na powtorke chyba byloby spoko. Autor stworzyl tez arkusze, chyba okolo 20 sztuk, po 5 w 4 czesciach.
Aspiryna_95
Posty: 28
Rejestracja: 22 maja 2019, o 12:32

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Aspiryna_95 »

A masz Nową Erę dla nowej podstawy? Tak żeby porównać, co lepsze. Arkusze Kaznowskiego już mam wszystkie, ale zapewne do matury 2020 wyjdzie jeszcze piąta część :-D

To jak tak mowa o książkach to może ktoś ma testy z Tutora (taka pomarańczowa książka)? Jak wrażenia? Kupuję same najtrudniejsze zbiory, więc jak macie coś jeszcze na poziomie Kaznowskiego czy Pac, które już mam to proszę o polecenie.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: James Bond »

Mam repetytorium Pazdro, i jest ok.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Pazdro mozna poszukac w necie i sprawdzic czy odpowiadaja.

Nowej Ery nie mam, ale oni po prostu skracaja podreczniki i tak powstaja te ich vademeka.

Troche malo precyzyjnie sie wypowiedzialem co do Kaznowskiego, 3:30 w pracy :D Tak na 1.rzut oka wydaje mi sie, ze tam nie ma zbednych rzeczy, na poczatku dzialu jest wypunktowana podstawa programowa a nastepnie wszystko po kolei przerobione. Calosc ma jakies 240-250 stron, nie wiem czy moge polecic, ale mi sie to podoba bardziej niz vademekum NE. Niech sie wypowie moze ktos kto to przerobil. :D Co do przykladow zadan to w Vad.Kaznowskiego sa to proste zadania, jedynie dla zobrazowania teorii, jakis zbior/arkusze mimo wszystko beda potrzebne.
R-adrenalina
Posty: 6
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:05

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: R-adrenalina »

Witam.
Ja na tym forum jestem nowy, i czytam od dłuższego czasu posty. I piszę tak dla rozjasnienia mojej sprawy. O toż myślałem napisać maturę B Ch w przyszłym roku.
W Pl z pracą nie najlepiej się układa, zarobki marne więc myślę o wyjeździe za granicę na jakiś czas 3/4 miesiące.
Jest tu ktoś w podobnej sytuacji? Może ktoś pisze za rok maturę, i jest obecnie za granicą. I mógłby się wypowiedzieć w temacie.
Pozdrawiam Was wszystkich.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Jesli chcesz odlozyc na zaoczny lekarski to faktycznie lipa, ale jak chodzi o codzienne wydatki, korepetycje, pomoce naukowe, odlozenie kasy na studia, kupno laptopa to nie widze problemow, jesli masz mniej niz 26 lat to teraz jest fajna sytuacja.

Nawet zarabiajac najnizsza wyciagniesz w biednych rejonach kraju ponad 2000zl na reke, w fabrykach powiedzmy, robota bez potrzeby myslenia, w miesiac wyuczysz sie ruchow i nie musisz wgl myslec o tym co robisz przez 8 h dziennie :D

Pisze z perspektywy osoby, ktora byla za granica, pracuje w Polsce i nie wyjechalaby do pracy, ale raczej z braku znajomosci. Przez agencje mozna zle trafic. Do tego w wielu miejscach i tak pewnie bedziesz uznawany za robaka, ktory ma wyrobic jak najwiecej ponad norme (do tego zawyzona).

Zrob liste wydatkow i zastanow sie co chcesz kupic, na co odlozyc, ile Ci trzeba i na tej podstawie zdecyduj czy chcesz sie pchac gdzies poza Polske, ryzykowac, czy wolisz bezpiecznie tutaj popracowac. Sam pomysl kto jezdzi np.do Holandii? Ogromny odsetek to mlode osoby, ktore chca sie legalnie, w spokoju nacpac, chcesz z takimi dzielic pokoj?

Chyba, ze masz kogos z rodziny kto Ci zalatwi sprawdzona prace to powyzsze nie ma zastosowania :D

Ktora poprawa, jaki cel?
R-adrenalina
Posty: 6
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:05

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: R-adrenalina »

Tz mam sprawdzone miejsce, i prace w Holandii bo już byłem i pracowałem. Wiek też nie jest młody 26 wiosen, pierwszy raz chciałbym napisać. Tylko jeśli bym się zdecydował na wyjazd, to później mam mało czasu na przygotowanie. Nie nie mam takich wydatków jak laptop itp. bo nie jest mi to potrzebne. Korepetycje jak najbardziej by się przydały. Własnie 2000 zł na rękę 🤝 śmiech na sali. Pracowałem za takie pieniądze, i to nie są pieniądze do życia poprostu nie wystarcza
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

A co umiesz, by zarabiac wiecej?

W fabryce na maszynach, jesli cos umiesz to ponad 3 wyciagniesz bez problemu. Jesli to dalej smiech na sali to albo masz jakies ciekawe umiejetnosci (praktyczne), albo rozowe okulary na nosie.

Trzeba dazyc do jak najwyzszych zarobkow, ale nikt nie daje duzych pieniedzy za darmo, fabryczne realia m.in. takie sa. Jesli prace moze wykonywac nawet szympans to nie oczekuj wyzszej kasy niz najnizsza. Jesli stanowisko wymaga umiejetnosci to albo pracujesz za najnizsza, albo idziesz do szefa po podwyzke. Widze sporo osob, ktore boja sie poprosic o podwyzki.

W Holandii tez chyba zycie jest drozsze? Ile mozna odlozyc pracujac w Holandii i zyjac na tym samym poziomie co w Polsce? Czyli nie mieszkajac w pokoju przechodnim z trzema nieznajomymi osobami i jedzac normalnie? Pytam powaznie, bo nie wiem a jestem ciekaw.
R-adrenalina
Posty: 6
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:05

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: R-adrenalina »

W Holandii mieszkasz w tz kontenerach, są jak dom, są pokoje, łazienka, kuchnia ale mieszkasz z wieloma osobami. Za mieszkanie płacić 350 euro miesięcznie. Pracujesz od świtu do wieczora. Wiadomo im więcej godzin tym większe pieniądze. Na rękę 1470 euro miesięcznie plus nadgodziny. Nadgodziny mam przelewam tyż po tym jak zjeżdża do Polski. Więc jestem w Polsce i jeszcze przelewane są z miesiąca na miesiąc pieniądze. Drogo może i jest w sklepach ale idzie przeżyć. Odłożyć? Rok temu pracując 3 miesiące przywiozlem 20k. Mówię Ci o tym, bo się nie znamy. A forum i użytkownicy są anonimowi nie znam Was. Więc dzielę się informacja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości