Poprawa matury 2020

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Zaczekaj na wiecej glosow, ja odradzam. W Polsce tez sie da.

Natomiast jesli nie wiesz co chcesz w zyciu robic lub wiesz, ale rekrutacja jest wymagajaca to poszukaj od razu alternatywy.

Tutaj jest sporo ludzi, ktorzy naogladali sie filmow, mieszkaja z rodzicami i nie wiedza ile kosztuje utrzymanie, pasja, marzenia wiec hejtuja osoby, ktore mysla o kasie/przyszlosci. Gdybym za czasow liceum pomyslal o alternatywie to bylbym dzisiaj w innym miejscu, bo ten pierwszy i jedyny raz, gdy ponioslem maturalna porazke jednak mocno mnie opoznil. Dopiero po 3 czy 4 latach zdecydowalem sie poprawiac mature po raz pierwszy, jesli nie uda mi sie przebic progu 140 punktow to daje spokoj, mam 3 inne drogi rozwoju, ktore sa mocno interesujace i daja duzo lepsza kase niz lekarski. Mimo wszystko teraz mam prace, oszczednosci, lekarski to jedyny kierunek, ktory oferuje tak niskie zarobki, ktorego moge sie podjac, bo od dawna mi sie podoba.

Znajdz alternatywe, nie mozna cale zycie jezdzic do Holandii, powodzenia!
R-adrenalina
Posty: 6
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:05

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: R-adrenalina »

Jeśli chodzi o lekarski, to nie trzeba patrzeć w hajs. Rozumiem, że pieniądze są ważne bo bez tego nie ma życia. Ale jeśli ktoś wykonuje dany zawód, tylko dlatego że pieniądze są duże, ale czuje się nieszczęśliwy, to po co to? To dla takiej osoby to raczej męka. Owszem są alternatywy rozwijania się w innych kierunkach. Ale jeśli dana osoba myśli o lekarskim medycynie, i byciu lekarzem od dawna, to nie jest łatwo takiej osobie zmienić ścieżkę życiową, i pójść na inny kierunek. Bo mimo to, będzie myśleć o tym co mogła robić w życiu, a co obecnie robi.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Mårran »

Dlaczego nie patrzeć na hajs? To ważna sprawabw życiu. "Powołaniem" rodziny się nie wyżywi. I nie rozumiem, dlaczego można albo patrzeć tylko na hajs i nic więcej, albo być szczęśliwym biedakiem. Przecież wielu szybko mija "powołanie" i bardzo patrzą na hajs, a są szczęśliwi i robią to, co chcą za godne stawki.
Pani Buka
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Niektorym to bardzo ciezko zrozumiec. Jesli cos kosztuje mnie duzo wysilku i wiedza, umiejetnosci sa wyjatkowe czy unikatowe to ja mam prawo, wrecz obowiazek chciec za to duzo pieniedzy, to nie znaczy, ze jestem gorszym czlowiekiem/osoba na zlym miejscu. Kazdy chce miec jak najwiecej kasy, ale nie kazdy o tym wie. Ja nie pojmuje dlaczego niektorzy tak tego nie ogarniaja i sobie idealizuja swiat.

Pieniadze i chec ich posiadania napedzaja rozwoj cywilizacji
Tyroksyna
Posty: 20
Rejestracja: 7 gru 2018, o 12:37

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tyroksyna »

Aspiryna_95 pisze:
3 sie 2019, o 21:07
Nie odpowiedziałam na drugą część pytania. Ja będę studiowac, już tylko rok magisterki mi został. Gdyby nie to mogłabym już w tym roku zacząć, bo w kilka miejsc w lipcu bym się dostała i trochę mi szkoda.
No właśnie ja dopiero zaczynam magisterkę od października. Masz już może jakoś zaplanowaną naukę, powtórki? Ja szczerze mówiąc nadal się zastanawiam, bo niestety matury nie pisałam 3 lata, dużo zapomniałam, nie mogę pozwolić sobie na rok przerwy, a wyniki z matur (biologia, chemia) oscylowały w okolicach 50-60% w moim przypadku. :roll:
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: James Bond »

Tyroksyna
To i tak wysoko masz, ja bym poprawił bo jest nadzieja na lepszy wyższy wynik. Tylko byłoby lepiej mieć te korepetycje. Ja nie mam co już poprawiać, bo za każdym podejściem byłoby to samo.
przemo2741
Posty: 29
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:01

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: przemo2741 »

Tyroksyna pisze:
28 sie 2019, o 11:12
matury nie pisałam 3 lataa rok przerwy, a wyniki z matur (biologia, chemia) oscylowały w okolicach 50-60% w moim przypadku.
ja nie pisałem 7 i się uczę :P
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

I jak Ci ida probne maturki Przemo?
mst

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: mst »

James Bond pisze:
28 sie 2019, o 16:18
Tyroksyna
To i tak wysoko masz, ja bym poprawił bo jest nadzieja na lepszy wyższy wynik. Tylko byłoby lepiej mieć te korepetycje. Ja nie mam co już poprawiać, bo za każdym podejściem byłoby to samo.
Dlaczego niby to samo?

Rok pracy przy zbiorach, arkuszach, zadaniach i podręcznikach i miałoby być to samo?

Ktoś też przecenia sens korepetytora. Ja za tym osobiście nie przepadam, bo łatwo popaść w myślenie o niebywałej jego omnipotencji. W końcu skoro mamy korepetytora, to on nam wszystko pokaże i wytłumaczy?

Mam też wątpliwości, bo większość z nich preferuje swoje sposoby obliczeń, które tobie akurat nie podejdą, bo np. dobrze sobie radzisz z pracą ze wzorem Cp x d = Cmol x M x 100%, a ktoś wciska Ci na siłę proporcję "BO WZORU CZASEM ZAPOMNISZ".

Poza tym w zbiorach, w Internecie są pełne rozwiązania np. do chemii, biologia też ma swoje odpowiedzi i dość łatwo można wyłapać sens tych wszystkich zadań.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: James Bond »

W sumie racja.
Ja nie byłem na profilu biologiczno chemicznym. Byłem w słabym liceum w mojej miejscowości. Z tego liceum nikt na lek farmacje analityke nie szedł. Ja byłem słabym uczniem. Ale mimo to chcialem pisać bio chem i spróbować. I tak zrobiłem. Może gdybym był w lepszym LO na profilu bio chem, to może inaczej by to wyglądało. A tak to no cóż życie ;)
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Tak, moze w liczacej 30 osob klasie nauczyciel rozwiazalby z Toba indywidualnie kilka tysiecy zadan z biochemu.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: James Bond »

Z materiałem daleko jesteście?
przemo2741
Posty: 29
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:01

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: przemo2741 »

160punktow pisze:
28 sie 2019, o 20:19
I jak Ci ida probne maturki Przemo?
Gdzie próbne maturki, muszę materiał ogarnąć najpierw ale już co raz mniej zostało :P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości