Poprawa matury 2020

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
kumagoro
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2019, o 21:50

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: kumagoro »

Informatyka tutaj, ale mam zamiar zmienić na medycynę. Będę poprawiał w 2021, ale już w 2020 zacznę przygotowania pełną parą.

Mam zamiar ogarniać zadania ze zbioru Witowskiego, Vademecum Nowej Ery i Operona i może jeszcze Pazdro wleci. Zobaczymy jak mi pójdzie jak zabiorę się za naukę po sesji na swoim roku :] Cel to w 1,5 roku ogarnąć ten materiał od zera, z obu przedmiotów. Zobaczymy jak to wyjdzie.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

domi1995 pisze:
29 gru 2019, o 21:00
Hej :) Pisałam starą maturę, ale chcę poprawić a już teraz nową trzeba pisać. Co odpada na nowej? Przemiany jądrowe, elektroliza, ogniwa, termodynamika, iloczyn rozpuszczalności?
Patrzyłam do podstawy programowej, ale wolę się upewnić...szczególnie czy nie ma iloczynu rozpuszczalności i przemian jądrowych?
To chyba w drugą stronę :D Nas możesz zapytać a upewnić się w podstawie. Tego jest kilka tematów, lepiej przerobić.
kumagoro pisze:
2 sty 2020, o 20:55
Informatyka tutaj, ale mam zamiar zmienić na medycynę. Będę poprawiał w 2021, ale już w 2020 zacznę przygotowania pełną parą.

Mam zamiar ogarniać zadania ze zbioru Witowskiego, Vademecum Nowej Ery i Operona i może jeszcze Pazdro wleci. Zobaczymy jak mi pójdzie jak zabiorę się za naukę po sesji na swoim roku :] Cel to w 1,5 roku ogarnąć ten materiał od zera, z obu przedmiotów. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Też studiowałem informatykę, ale szybko się poddałem. Ogólnie ciężko mi sobie wyobrazić jak chcesz się uczyć pod IT i coś ogarniać, przynajmniej na tyle, by znaleźć pracę lepszą niż helpdesk/manual tester, uczyć się pod biochem (gdzie studiując widać jak tego jest mało), uczyć się jeszcze na studia i może np.pracować. Dlatego rzuciłem te studia informatyczne. :D

Jak umiesz programować to w chemii się odnajdziesz, bo tam właściwie nie ma skomplikowanych mechanizmów obliczeniowo-myślowych, programowanie jest bardziej wymagające.
noczesc
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2019, o 09:26

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: noczesc »

hej orientujecie sie czy jak pisalem mature pierwszy raz w 2014 to teraz pisze poprawe w nowej czy jeszcze starej formule ?
przemo2741
Posty: 29
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:01

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: przemo2741 »

Najlepiej zadzwoń do OKE i zapytaj
sotoran
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2020, o 22:12

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: sotoran »

Witam serdecznie wszystkich tych co poprawiają maturę, oraz studentów.
Piszę tego posta, ponieważ potrzebuję porady. Jestem w ostatniej klasie technikum i już jakiś czas temu zdałem sobie sprawę z tego, że księgowanie, to nie jest to co chciałbym w życiu robić.
W wakacje miałem czas aby w pełni poświęcić go na przygotowanie do matury rozszerzonej z biologii i chemii, jednak musiałem z tego zrezygnować na rzecz nauki do szkoły, kwalifikacji itd. Zaraz po maturach w maju zamierzam wrócić do nauki rozszerzeń, żeby przystąpić do matury z biologii i chemii rozszerzonej w 2021r.
Zastanawiam się nad zakupem zbiorów zadań z wydawnictwa BIOMEDICA z obu przedmiotów. Czy to ma sens dla kogoś, kto nie przerobił jeszcze całej podstawy programowej? Bo z chemii ludzie raczej polecają zbiory Witowskiego. Dlatego chciałbym dokonać przemyślanego zakupu -> biomedica, czy witowski?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: James Bond »

Biomedica
Wito z bio się nie opłaca
sotoran
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2020, o 22:12

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: sotoran »

Czyli z tego samego wydawnictwa zbiory dla obu przedmitoów są w porządku?
sotoran
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2020, o 22:12

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: sotoran »

Czy do biologii wybrać biomedice, a do chemi witowskiego, hm?
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: poointhejar »

Mam biomedice i nie polecam, zadania autorskie sa slabe, w witowskim tez w sumie... ale wole robic z witosa i biologie i chemie i skupiam sie glownie na tych, ktore pojawily sie na maturach
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: poointhejar »

Jak tam u was przygotowania? Widze, ze Dżejms wrocil do gry
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Thunderbird »

Do Chemii polecę Witowskiego, ale nie zapominajcie o 'Pacowej' (wyd. Omega), która ma mega trudne i fajne zadania.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: James Bond »

Jak tam u was przygotowania? Widze, ze Dżejms wrocil do gry
Panie narazie rozgrzewka. xD
Jestem teraz jak nowonarodzony, chce więcej
I idę po więcej ;)
Pjona
maturzysta2021
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2020, o 10:57

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: maturzysta2021 »

Hej.

Ja zdaję w 2021, poprawiam. Jak Wam idzie? Jest ktoś kto przygotowuje się na 2021.rok? Z jakich zbiorów zadań do chemii korzystacie? Idziecie w ilość zadań(Witowski) czy bardziej w jakość (poprz.matury, Pac)?

Ile piszecie rozszerzeń? U mnie to będą trzy, biol-chem-mat, przy czym podręczniki przerabiam tylko z chemii, pozostałe przedmioty - kursy online i jak najwięcej zadań. Od października pewnie zacznę studia mechaniczne więc i tak będzie mało czasu na opasłe podręczniki. :D

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości