Poprawa matury 2020

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Wczoraj przeglądałam przykładowe arkusze z biologii i powiem Wam, że (wbrew temu co wcześniej sądziłam) samodzielna nauka nie wystarczy. A przynajmniej mi, skoro lekcje biologii miałam jakieś 7 lat temu. Obecnie wspieram się dwoma kanałami na yt: "Powtórka z biologii" i "Medyczne korepetycje". Polecam, jeżeli możecie w pracy pozwolić sobie na słuchanie w tle wykładów.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

A co takiego tam jest w tych arkuszach, że wyciągasz takie wnioski? Czyżby chodziło o to legendarne wstrzeliwanie w klucz? W ciągu tygodnia powinienem kupić kurs Teraz Wiedza autorstwa Waldemara Lewińskiego więc dam znać czy jest tam coś na ten temat.

Co do podcastów to fajna forma rozrywki, może nawet nauki, ale w mojej opinii lepiej dany temat najpierw dobrze przerobić ze źródła zaakceptowanego przez MEN, o ile autor(autorzy) nie jest znaną osobą w środowisku.
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Właśnie o ten klucz mi chodzi. Boję się tego, że będę znała odpowiedź, ale nie wstrzelę się w klucz i stracę punkty. Chyba dobrze jest mieć kogoś, kto potrafi rozpracowywać zadania maturalne pod kątem klucza.

Koniecznie daj nam znać, jak Ci się ten kurs widzi.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

To może i Wy wejdźcie na stronę kursu i obejrzyjcie demo - jest cały dział za darmo(kilka godzin teorii), związki chemiczne w organizmach. Brak zadań w demówce, ale wkrótce ktoś lub ja dam znać jak to wygląda.

Cały kurs to ponad 220h i prawie 2k zadań.
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Całkiem niedrogi jest ten kurs. Chyba spróbuję.
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Niedrogi, w stosunku do kursu oferowanego przez WUM, który poważnie rozważam.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Pewnie, wczoraj jakiś student chemii zażyczył sobie ode mnie 2600 za kurs chemii, 40h i 2k zadań. Randomowy typ, do tego gotowy kurs a nie indywidualne zajęcia. Kurs TW jest bardzo tani. Daj znać co myślisz po obejrzeniu demówki.
przemo2741
Posty: 29
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:01

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: przemo2741 »

Ta nowa matura z biologii na prawdę aż taka trudna? Zobaczyłem dzisiaj arkusz z tego roku to w sumie bardziej na czytanie ze zrozumieniem niż na wiedzę. :)
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Stara w mojej opinii była łatwiejsza.

Piszący dzielą się na dwie grupy:
-twierdzący, że matura jest łatwa, bo na czytanie ze zrozumieniem
-trudna, bo klucz

Z tych tematów, które faktycznie przerobiłem raczej nie traciłem punktów, pisać pod klucz to znaczy chyba nie wydziwiać, nie używać subiektywnych określeń i zwrotów z wikipedii.

Samo czytanie ze zrozumieniem to - wydaje mi się - również za mało.
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Kurs teraz wiedza mam już kupiony i naprawdę gorąco polecam ( choć chyba nie powinnam konkurencji :P - żarcik taki, mam nadzieje, ze znajda się tu normalni ludzie, którzy wiedza, ze razem można więcej, a podkładanie nóg innym może zaszkodzić i nam samym) . Pan Lewinski to mistrz, został chyba stworzony do tego by uczyć innych :D i do tego można się czasem pośmiać bo ma poczucie humoru :-D .
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Wiecie co, zaczęłam się tez zastanawiać nad fizyka rozszerzona. Mógłby ktoś polecić jakieś dobre zbiory, w których są odpowiedzi ?
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Cappy »

Nie chce was kochani martwić, ale denerwujący klucz odpowiedzi to dopiero początek tej pochrzanionej i niesprawiedliwej drogi, chociaż mimo wszystko wartej wysiłku :)
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Studiujesz lekarski, prawda?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość