Poprawa matury 2020

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Cappy »

Tak studiuję lekarski :)
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Podzielisz się z nami swoimi wrażeniami ze studiów?

Jakie przedmioty zdawałeś na maturze i jak się do niej przygotowywałeś?
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Mnie nie martwisz, jestem uzależniona od wyzwań :), a jeśli chodzi o ten klucz, to trochę demonizujecie, ciężka praca można zrobić wiele więcej niż niż złamanie słynnego klucza :) . Osobiście należę do osób , które myślą ,, matura jest trudna, bo klucz ,, , aniżeli ,, łatwa, bo jest na myślenie,, , ale z każdym dniem nauki więcej coraz łatwiej mi to idzie. Można się nauczyć pisania matury pod klucz, ok - stracić kilka punktów, co i tak pozwala się dostać. Mam wrażenie, ze ten klucz przezywają najbardziej osoby, które nie maja dostatecznie dużo pokory, by sobie powiedzieć, ze mogły więcej czasu poświecić na naukę. Zgadza się ktoś ze mną ? :)
Botox
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2019, o 21:24

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Botox »

Ja na pewno się z Tobą zgodzę.

Do matury jest jeszcze naprawdę dużo czasu, więc nauczenie się materiału jak i 'ogarnięcie' klucza moim zdaniem jest możliwe. Damy radę! :yahoo:

Ktoś z poprawiających wybiera się na gumed? :-D
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Ja na gumed raczej nie :( , a kto na ump ? :wink:
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Cappy »

Studiuję na UMB. Co do nauki to szczerze nie pamiętam. Co do wrażeń ze studiów, jest trudniej niż ludzie mówią i wcale ciężka praca na nich nie wystarcza. Do ciężkiej pracy trzeba dołożyć masę sprytu i cwaniactwa. Co pewnie również przyda się w naszej przyszłej pracy. Większość przedmiotów to niestety nuda, asystenci często mają Cię gdzieś, ale nie zawsze. Bywają cudowni asystenci. Wszystko kwestia szczęścia :)
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Na którym roku jesteś ? Nie myślałeś o zmianie kierunku skoro większość przedmiotów to dla Ciebie nuda ? :( .
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Mårran »

Na pierwszych latach dla większości te studia to nudanie. Nielicznym się podobają jakieś biochemie, bo oni zostaną biochemikami :D
Pani Buka
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Nielicznym podoba się biochemia na lekarskim ? :shock: Przecież biochemia jest super :-D . Ja chce zostać lekarzem, a nie biochemikiem i kocham ten przedmiot, już nie mogę się doczekać, kupiłam książki do biochemii i z bólem serce pilnuje się by się w nich nie utopić :( . Uważam, ze każdy lekarz powinien mieć jakieś pojęcie na ten temat. Poza tym - nie bez powodu macie ten przedmiot na lekarskim.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: kliop »

Uważam, ze każdy lekarz powinien mieć jakieś pojęcie na ten temat. Poza tym - nie bez powodu macie ten przedmiot na lekarskim.
Pojęcie owszem, natomiast zazwyczaj wymagania katedr to gruba przesada :) Nie wykorzystuje się tego na przyszłych latach.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Cappy »

Zobaczymy jak będzie z Twoją miłością do biochemii na studiach. To trochę inaczej wygląda niż Ci się wydaje, nie wszystko ma tam sens. Przedmioty średnio mi się podobają no cóż. Niby patomorfologia była spoko. Anatomię też lubiłem. Teraz znalazłem swój kierunek w medycynie :)
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Jasne - studia zweryfikują, a jak wiadomo od miłości do nienawiści jest tylko jeden krok :P . Chciałbyś się podzielić informacja jaki to kierunek czy wolisz to zachować w tajemnicy ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Mårran »

Cóż, ja też w liceum kochałam biochemię, te wszystkie rodzaje hemoglobin mnie jarały i marzyłam o wielkim zeszycie, gdzie będę rysować najważniejsze reakcje :D

Ale bioszka **ujoszka na studiach to wykucie na blachę wszelkich reakcji w ciele człowieka i czasem nie tylko, a potem na podstawie tej wspanialej wiedzy odpowiadanie na dziwne pytania xD
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości