Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: cordis »

cherry boom wyższe raczej nie
163 punkty na łódź - chyba rok temu nie było nigdzie tak niskiego progu na lek
a szczecin 159 na stome
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: szczuroskoczek »

Niż demograf. ma jakieś znaczenie, bo punkt startowy progów jest porównywalny jak w pozostałych rekrutacjach ale już fakt, że egzamin zdaje mniej osób sprawia, że progi szybciej spadają, dobrym przykładem jest Olsztyn i jego 4 listy, zwykle miał chyba jedną. Druga kwestia to nieco inny egzamin będzie, nie wiem na ile inny bo tego chyba nikt nie wie, ale też nie sądzę żeby był jakimś zaskoczeniem. Sens egzaminu jest ten sam, formuła też i tylko zadania mają być nieco modyfikowane więc wstrząsu nie będzie, jak po zmianie ze starej na nową maturę. Faktem jest, że zajęć jest mniej rozszerzonych ale gros ludzi, którzy chcą się dostać i tak zakuwają w domach i na korkach więc lekcje w szkole dla nich nie są tak istotne i bardziej uwagi do tego bym nie przykładał. Czy nowe k.lekarskie rozładują ciśnienie? To będzie jakieś jak dojdzie ZG 6-7% więcej miejsc no i może mniej maturzystów chociaż tego nie wiem
KaczkaManiaczka
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2014, o 18:18

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: KaczkaManiaczka »

Ja opracowałam inna technikę uczenia. Uznałam, że gdy jestem w domu zawsze jest coś co mnie rozproszy ( robienie kolejnej herbaty, rozmowa z mamą, zabawa z psami - ot codziennosc). Dlatego codziennie pakuje plecak i idę do czytelni w bibliotece miejskiej. Tam uczę się od 9 do 14 45 z małą przerwa, odbieram brata że szkoły i w domu czytam lub rozwiązuję zadania. Polecam mój sposób zwłaszcza jeśli ktos mieszka z małymi dziećmi

ewelina123
Posty: 14
Rejestracja: 2 cze 2013, o 17:37

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: ewelina123 »

KaczkaManiaczka: dobry pomysł, w moim przypadku chyba by się nie sprawdził bo jestem osobą, która uczy się na głos. Pani z biblioteki nie byłaby pewnie zadowolona gdybym gadała jej o mitozach i mejozach
W biblio uczysz się wszystkiego na pamięć czy może bardziej na zrozumienie?
KaczkaManiaczka
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2014, o 18:18

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: KaczkaManiaczka »

Przez pierwsze 3 godziny robię notatki z biologii plus zadania z Bukaly. Potem zadania z chemii. Wiesz. Moja jedyną dotychczasową konwersacją z Panią Bibliotekarka wyglądała tak : - przepraszam, czy mogę otworzyć okno?
- tak, proszę. :):):)

rks123
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2014, o 21:43

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: rks123 »

Witam. Zapytam w tym dziale. Moi drodzy czy jezeli mature zdawalem w tym roku lecz biologi nie zdawalem wogole i jesli chcialbym ja napisac rozszerzona w przyszlym to mam sie uczyc wg. nowej podstawy programowej czy po staremu? Pomozcie bo nie wiem jakie podreczniki kupic
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: distinguished »

rks123, po staremu.
pati_0301
Posty: 14
Rejestracja: 5 sie 2014, o 16:44

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: pati_0301 »

Cześć
W tym roku też poprawiam maturkę, z biologii oraz chemii.
Cieszę się, że znalazłam takie forum zawsze to dodatkowa motywacja, że jest nas więcej i łatwo nie będzie.

A jeśli mogę spytać o jakich uczelniach myślicie po uzyskaniu satysfakcjonującego wyniku z matur ?
ewelina123
Posty: 14
Rejestracja: 2 cze 2013, o 17:37

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: ewelina123 »

Śum, Łódź -daj Panie Boże

Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: Mikrotrabekule »

Łódź
KaczkaManiaczka
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2014, o 18:18

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: KaczkaManiaczka »

UMED we Wrocławiu - lekarski

Głównie ze względu na to że matematyka też się liczy :p

Czy orientujecie się może jakie jeszcze uczelnie biorą pod uwagę matematykę podstawową?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

[Link] Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: randomlogin »

Orientujemy sie w istnieniu opcji szukaj:
medycyna-2015-16-wymagania-rekrutacyjne ... tm#p816740
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Poprawa matury rocznika '95 w 2015

Post autor: kate27 »

Też się melduję Biologia i chemia do poprawy, a matematykę na poziomie R będę pisać po raz pierwszy (jak szaleć, to na całego ). Po analizie za i przeciw zdecydowałam się iść na coś do przezimowania i póki co bardzo się z tego cieszę (choć to dopiero 2 tygodnie). Mam w planie m.i. biologię, chemię i matematykę, więc to dodatkowa pomoc i motywacja do nauki. Poza tym jestem naprawdę zachwycona tym, jak wyglądają studia w porównaniu do (mojego) liceum. Połowa nauczycieli z mojego lo była w typie (wybaczcie słownictwo) wyżej s*a niż du*e ma", a tutaj relacja na linii student-prowadzący wygląda zupełnie inaczej. Również nie spotkałam się jeszcze z żadnymi przypadkami ewidentnego wyżywania się na nas (ah te licealne wspomnienia.).



Też uważam, że mamy przewagę. Biedactwa nie wiedzą, czego się spodziewać, a wszyscy wiemy, że umiejętność pisania pod klucz i obeznanie z typami zadań to już połowa sukcesu. Poza tym nasza tegoroczna nie była zbyt łatwa (albo raczej typowa) i może dla równowagi w przyrodzie dadzą za rok coś przystępniejszego.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości