Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
mimka93
Posty: 162
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 18:44

Re: poprawa matury

Post autor: mimka93 »

neverforever i vuze jeśli was to pocieszy ja tez muszę poprawić o 20 % ale z jednego czyli z dwóch 40
i nie ukrywam że się boje

to wszystko przez ten listopad, przez to tyle kryzysów i jesiennych depresji

z chemii został mi ostatni temat z organicznej bo od niej zaczęłam i ruszam z nieorganiczną
szczerze bardziej boje się biologi, ciężko mi się wbić w klucz mimo że wiem o co chodzi ale zawsze przekręcę jakieś wyrazy
Awatar użytkownika
szafaaa
Posty: 88
Rejestracja: 17 maja 2012, o 17:56

Re: poprawa matury

Post autor: szafaaa »

neverforever, nie wiem czy dobrze myślę, ale wg mnie to chodzi o to, że. jak dodasz wszystkie aniony i kationy, to musi być 0, bo roztwór jest elektrycznie obojętny, co masz podane w treści. Jak masz Mg 2+, to liczysz 1,6*2, bo jeden magnez ma ładunek dwudodatni, podobnie z SO4 2-, liczysz 2x (bo nie wiesz jakie stężenie, ale wiesz, że dwuujemny).
(1,6*2) + 1,2 + 1,0 - 1,2 - 3,2 - 2x = 0
x= 0,5
[SO4 2-]= 0,5 mol/dm3

Ale niechaj to jeszcze ktoś sprawdzi, bo może źle myślę.

ciekawskyyety, nie na blaszkę Mi babka z biologii zawsze powtarzała, że na maturze raczej nie dadzą do wyrysowania cyklu rozwojowego, za to mogą pytać o coś w stylu żywicieli pośrednich/ostatecznych, o to co jest sporofitem/ gametofitem, coś o mechanizm łączenia się zarodników (że np. przy udziale wody), czy coś jest rozdzielnopłciowe czy nie. Mogą też dać narysowany cykl i Ty będziesz musiał coś tam z tego wywnioskować.


Tak patrzę, że chyba wszyscy ostro zakuwają, skoro tak niewielu ostatnio się udziela Ja z biologii wciąż NIC nie ruszyłam, nie potrafię do niej przysiąść
Z chemii aktualnie kończę fizyczną z Witka, potem przejdę do Persony no i zacznę te okropne redoksy i elektrochemię. Następnie już tylko (lub aż!) organiczna. O fhuj.
ciekawskyyety
Posty: 88
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:00

Re: poprawa matury

Post autor: ciekawskyyety »

Czyli nie warto przykładać uwagę to tych cyklów? Bo właśnie nie wiem, czy warto poświęcać na nie czas, a ich jest sporo. Co do nauki to przecież na pewno aż tak źle nie stoisz
mimka93
Posty: 162
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 18:44

Re: poprawa matury

Post autor: mimka93 »

vuze co studiujesz?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: poprawa matury

Post autor: halidor »

nie zazdroszczę ci, ja juz sie biologii nie ucze, chyba mi sie nie chce, chemia jest prostsza i jest mniej materialu, od stycznia robie tylko zadania i testy.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: poprawa matury

Post autor: halidor »

szybko zleci te 5 miesiecy do matury, niedawno byl rok a tu juz zostalo 5 m-cy.
nobodyimportant
Posty: 146
Rejestracja: 4 kwie 2010, o 14:02

Re: poprawa matury

Post autor: nobodyimportant »

ja na studiach ale kompletnie nie czuje tego kierunku - jestem na politechnice

chciałem do Poznania - zdawałem tylko biologię i fizykę

teraz w tym roku zdaje matmę rozszerzoną, biol fiz i tą chemie ( pierwszy raz)

muszę mieć z 3 przedmiotów po jakieś 73% - wiem, że łatwiej napisać matme na 80% niż tą okropmą fizykę ( średnia krajowa 40%)

może mi się uda w tym roku eh tylko tą chemie rozwalić na 73% - zacznę się jej uczyć od grudnia - na studiach mam chemie - ale to tylko takie podstawy ^^
to będzie moja 3 matura - mam nadzieje ze ostatnia!
Awatar użytkownika
bubunio
Posty: 55
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:20

Re: poprawa matury

Post autor: bubunio »

Z wszystkich etapów oddychania komórkowego nie trzeba znać nazw tych kosmicznych związków i kazdych przemian?
Awatar użytkownika
neverforever
Posty: 193
Rejestracja: 23 sie 2012, o 15:59

Re: poprawa matury

Post autor: neverforever »

z oddychania komórkowego to akurat lepiej je znać, fotosynteza i oddychanie to jedyne cykle ktore zawsze pojawiają się na maturze

szaf
dzięki tak jest w odpowiedzi więc chyba dobrze
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: poprawa matury

Post autor: halidor »

a ja fizykę p napisałem w tym roku na 72% i nic się nie uczyłem. żaluję, że nawet nie przeleciałem
trochę materiału bo wtedy bym się dostał a tak robiłem te zadania na wyczucie. Wprawdzie po maturze policzylem , ze powinienem mieć 82 pkt ale poodejmowali mi za jakieś bzdury.
W przyszłym roku będzie zdecydowanie lepiej po robi fizykę rozszerzoną i jeszcze się zastanawiam
którą pisać na maturze
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: poprawa matury

Post autor: zła_studentka »

cool story bro
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: poprawa matury

Post autor: halidor »

hva bra?
ciekawskyyety
Posty: 88
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:00

Re: poprawa matury

Post autor: ciekawskyyety »

Nie ma ktoś ochoty na wspólną naukę z biologii? Chodzi mi głównie o przepytywanie się, trzeba jakoś się zmotywować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości