Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: poprawa matury

Post autor: mrsdavis »

Anatomia i ciekawy przedmiot. Wolę tysiąc razy biofizykę czy chemię, przynajmniej da się coś ze sobą powiązać, zrozumieć. Na anatomii pozostaje tylko kucie.
szluwka, na stomie.
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: poprawa matury

Post autor: szluwka »

A to mnie zaskoczylas, ze wylacznie polsku, hmm

goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: poprawa matury

Post autor: goodman »

w sumie to nazwy ang/łac to jak dla mnie najłatwiejsza rzecz w anatomii
ale jak mam np. wkuwać rozgałęzienia rozgałęzień tętnic/nerwów z obszarem unaczynienia/unerwienia to mnie trafia nie znoszę takiego kucia na pamięć.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: poprawa matury

Post autor: sygilaria »

goodman, trafiłeś w sedno, masz ode mnie lajka
mlotek
Posty: 60
Rejestracja: 21 sty 2010, o 09:08

Re: poprawa matury

Post autor: mlotek »

Witajcie

Mam pytanie odnosnie materialow na mature. Bylo tyle razy na forum, ale co chwile ktos pisze ze tego zbioru nie warto robic bo tam jest tresc nadobowiazkowa i juz za bardzo nie wiem. Jakie zbiory polecacie do biologii i chemii? Zrobilam Witowskiego z biologii i chemii. I matury wiem, ze warto rozwiazywac. Zrobilam wszystkie ze stycznia i maja i troche z czerwca z OKE. Jakies jeszcze warto zrobic, ktore moga pomoc?
Dziekuje za pomoc.

Pisze tutaj, bo tez poprawiam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krwinka94
Posty: 96
Rejestracja: 27 lis 2012, o 17:17

Re: poprawa matury

Post autor: krwinka94 »

molotek sama się ostatnio dopytywałam o zbiór z biologii, ale nikt mi nic nie powiedział! foch

i z chemii i z biologii korzystam z Tydzień po tyg.do matury, jestem zadowolona. jest tam dużo pytań a,b,c,d. zamierzam sobie dokupić jeszcze zbiór z medyka.
fajny jest też zbiór z PWN (taki pomarańczowy) do chemii : D
chemia - arkusze maturalne, Pazdry

JAKIŚ DOBRY ZBIÓR DO BIOLOGII MISIAKI?
Awatar użytkownika
krwinka94
Posty: 96
Rejestracja: 27 lis 2012, o 17:17

Re: poprawa matury

Post autor: krwinka94 »

a tak w ogóle to czemu taka grobowa cisza na forum?

JAK IDZIE NAUKA? NA CZYM JESTEŚCIE?
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: poprawa matury

Post autor: chemik1212 »

krwinka94 pisze:a tak w ogóle to czemu taka grobowa cisza na forum?

JAK IDZIE NAUKA? NA CZYM JESTEŚCIE?
Tak, uczymy się bo to jednak jedyne wyjście w naszym przypadku
Róbcie arkusze z podstawy i rozszerzenia + czerwcowe od 2010 bo te zadania się pojawiają w kolejnych latach (dziobak był rok wcześniej na maturze a później w maju 2012 )
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: poprawa matury

Post autor: lith »

[at] Dla mnie gorsza od anaty była przede wszystkim biocha, bo to najgorszy przedmiot świata. Ale myślę, że tegoroczne farma i patomorfa też ją przebijają. O i derma, tak ona też była zła na szczęście krótko to trwało Z resztą wszystko zależy od uczelni, nie wykluczam, że u Was najgorsza jest anata. Jak dla mnie sama anata nie była taka zła, tylko z dnia na dzień z materiałem się było bardziej w dupie, a egzamin zmasakrował ludzi. Ale same ćwiczenia były spoko, przynajmniej coś się działo. Z anatą jest ten problem, że to pierwszy taki przedmiot. Potem jest łatwiej nie dla tego, że materiału mniej, tylko człowiek inaczej do tego podchodzi.
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: poprawa matury

Post autor: Locus »

Wraca do was syn marnotrawny. Dwa lata temu zaczęło się naukę w marcu, rok temu w lutym, to w tym wypada od stycznia
Awatar użytkownika
krwinka94
Posty: 96
Rejestracja: 27 lis 2012, o 17:17

Re: poprawa matury

Post autor: krwinka94 »

Locus pisze:Wraca do was syn marnotrawny. Dwa lata temu zaczęło się naukę w marcu, rok temu w lutym, to w tym wypada od stycznia
synie marnotrawny! dobrze, że wróciłeś, forumowicze Cię kochają
a tak już nie żartując, to rozumiem, że to Twoje trzecie podejście?
studiujesz coś teraz? jakie wyniki miałeś wcześniej ?


MAM FOCHA NA WAS! prosiłam o poradę w związku ze zbiorem do biologii i nikt nic nie zapodał, wredoty. będzie kara
Cranium_
Posty: 96
Rejestracja: 7 sty 2014, o 12:45

Re: poprawa matury

Post autor: Cranium_ »

Witam . Od razu powiem , ze dopiero sie zarejestrowalam i nie bardzo wiedzialam gdzie umiescic ten temat , jednak do tego działu wydawalo mi sie jak najbardziej trafnie go włożyć". Otóż mój problem polega na tym, że jestem absolwentka i maturzystką roku 2013. Mature zdalam na pozytywny wynik , jednak na studia nie poszlam. Chcę studiowac medycyne, jest to moj wymarzony zawod i nie wyobrazam sobie , zebym mogla byc kims innym. W tym roku zamierzam podejsc do matury z biologii , chemii i matematyki po raz drugi i zdac ją na ok 90 % , wierze, ze mi sie uda tym bardziej, ze nigdzie nie poszlam do pracy, caly czas siedze i sie ucze , problem w tym , ze kupilam nowe repetytorium a tam napisane bylo , ze są nowe podstawy programowe . Nie wiem czy one obowiązują od tego roku , czy od roku 2015 . Bardzo prosze o prawidłową odpowiedz kogoś zainteresowanego tematem , bo jezeli okaze sie ze nowe podstawy programowe takze mnie dotycza, musze zacząć kuć . Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: poprawa matury

Post autor: Locus »

Lek_Med2014, nowa podstawa obowiązuje rocznik, który w 2015 zdaje maturę.
krwinka94, yup, trzecie podejście. Nic nie studiuję, drugi rok pracuję. A wyniki mam w podpisie. Chemia w pierwszym roku była 65%, bio 72%.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości