Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: poprawa matury

Post autor: Mikrotrabekule »

tomsa1993, pierwszy raz i nie miałam jej w szkole w sumie nie wiem czy jest ona mi do czegokolwiek potrzebna, bardziej chciałabym ją pisać dla siebie, bo uważam, że warto znać matematykę na poziomie rozszerzonym, bo uczy logicznego myślenia w wakacje trochę się jej uczyłam, a ta matura to bardziej żeby oszacować, ile już z niej umiem. Co nie zmienia faktu, że jeśli w styczniu zdam sobie sprawę, ze nic nie umiem to ją wykreślę.

Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: poprawa matury

Post autor: Reptilia »

Polecilibyście jakieś dobre repetytorium z chemii? Które również zwraca uwagę na typy zadań maturalnych, projektowanie doświadczeń, pisanie obserwacji, wniosków itp.

natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Doświadczeń itd to więcej tego znajdziesz w podecznikach niż w repetytorium. Ale fajne jest wiesz, że umiesz takie pomarańczowe ze wsipu chociaż doświadczeń tam raczej nie ma.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa matury

Post autor: tomsa1993 »

Mikrotrabekule, spoczi myślałem że piszesz ze względu na studia bo teraz się pozmieniały przeliczniki

natalka94,dokładnie odnośnie Wiesz że umiesz też polecam do szybkich powtórek jest doskonałe)

Reptilia, ciężko jest trafić na pozycję która będzie zawierała te wszystkie elementy i będzie po prostu dobra Jeśli chodzi o same doświadczenia to najlepiej z każdego podr sobie przeczytać czy coś, w sumie to jest taki zbiorek
1.jpg
1.jpg (15.2 KiB) Przejrzano 569 razy
jednak nie jestem w stanie powiedzieć czy się go opłaca nabyć bo nie posiadam go ale wiem że pare osób z niego korzystało, chyba jest na chomiku
goral2
Posty: 2
Rejestracja: 8 paź 2014, o 19:52

Re: poprawa matury

Post autor: goral2 »

Do kiedy mogę złożyć deklarację maturalną? Chcę poprawić chemię i bio r ale w międzyczasie na rok idę na zastępczy kierunek. Z tego całego zamieszania mam nadzieję, że nie przespałem terminu?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury

Post autor: randomlogin »

Do lutego.
goral2
Posty: 2
Rejestracja: 8 paź 2014, o 19:52

Re: poprawa matury

Post autor: goral2 »

Dzięki za szybką odpowiedź, już się zmartwiłem że wstępna do 30 września znów mnie dotyczy.
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

tomsa1993 pisze:Mikrotrabekule, spoczi myślałem że piszesz ze względu na studia bo teraz się pozmieniały przeliczniki
kserowałam tą książkę(dośw. chem.) od kolezanki jest świetna!
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa matury

Post autor: tomsa1993 »

natalka94, zatem warto ją nabyć może i ja się skuszę
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

tomsa1993 pisze:natalka94, zatem warto ją nabyć może i ja się skuszę
Warto
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Przepraszam mam do Was pytanie. Czy ktoś moze wie w której części biologii rozsz z pwnu jest fizjologia roślin?
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: poprawa matury

Post autor: kate27 »

boże dlaczego dopiero teraz trafiły mi w ręce podręczniki bukały wcześniej jechałam głównie na operonie (bo wszyscy wokół mi radzili, że najlepszy"), ale właśnie skończyłam przerabiać jedną część bukały (ekologia) i to dla mnie niebo a ziemia, jeśli chodzi o formę przekazu informacji

~~~~

natalka94 nie korzystam z tych książek i nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że jak poszukasz, to na pewno znajdziesz gdzieś w internecie opis poszczególnych części (może na stronie wydawnictwa?)
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: poprawa matury

Post autor: Mikrotrabekule »

Operon jest naprawdę kiepski, już parę razy coś napisałam tak, jak było w operonie, a korepetytorka mi powiedziała, że na maturze w życiu by tego nie uznali

Lubię zadania, które są w bukale, takie maturalne tylko, że bez tekstu wprowadzającego

(Z bukały szczególnie polecam fizjologię roślin i biochemię - dużo ponad, ale dzięki temu łatwo można zrozumieć wszystko)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości