Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa matury

Post autor: tomsa1993 »

kate27, z jakich książek ogarniasz matme R, myślisz że wystarczy przerobienie zbioru Kiełbasy ?
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Wiem że coś Was się już trochę pytałam ale teraz mam dylemat czy kupowac i robić bukałę ewolucjonizm ?
Roboty na tym jest sporo, a na maturze zadań z tego jak kot napłakał.
Ale nie wiem czy nie będę mieć wyrzutów sumienia
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: poprawa matury

Post autor: Smile_Forever »

natalka94, jak masz mieć wyrzuty sumienia, to z własnego doświadczenia Ci powiem - kup sobie, nie musisz przerabiać całego, tylko wybiórczo i jak będziesz mieć czas .
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: poprawa matury

Post autor: kate27 »

tomsa1993 pisze:kate27, z jakich książek ogarniasz matme R, myślisz że wystarczy przerobienie zbioru Kiełbasy ?
póki co męczę zbiorki pazdro (bo w liceum uczyłam się w z nich do podstawy i uważam, że są ok), a po ich skończeniu zapewne zacznę jakieś inne. do tego arkusze z poprzednich lat.

może ktoś inny wypowie się na temat kiełbasy, bo ja akurat nie miałam go w rękach, więc nie posłużę żadną radą.

natalka94 ściągnij sobie z chomikuj i zobacz, czy Ci pasuje
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa matury

Post autor: tomsa1993 »

kate27 ok, a ty już masz ogarnięty cały materiał z matmy R ?
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: poprawa matury

Post autor: kate27 »

tomsa1993, jeszcze nie, dopiero co się za to zabrałam jestem w o tyle dobrej sytuacji, że miałam świetny poziom matematyki w liceum (podstawa, ale z elementami z rozszerzenia) i do tego mam matmę na aktualnych studiach, więc nie pozostaje aż tak dużo samodzielnej roboty. pewnie wyrobię się do końca roku.
kraska
Posty: 89
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 18:05

Re: poprawa matury

Post autor: kraska »

kate27 pisze:tomsa1993, jeszcze nie, dopiero co się za to zabrałam jestem w o tyle dobrej sytuacji, że miałam świetny poziom matematyki w liceum (podstawa, ale z elementami z rozszerzenia) i do tego mam matmę na aktualnych studiach, więc nie pozostaje aż tak dużo samodzielnej roboty. pewnie wyrobię się do końca roku.
Co studiujesz, jak mozna zapytac?
Zaciekawila mnie ta matma na studiach -)

Pirytyminka
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2014, o 16:37

Re: poprawa matury

Post autor: Pirytyminka »

Witajcie jestem tu nowa , ale odkąd przygotowuje się do matury to was przeglądam ,mam do was nurtujące mnie pytanie - ile czasu zajmuje wam nauczenie się danego działu np. genetyki tak ,aby robić z niego samodzielnie testy i zadania, pytam bo ten dział strasznie mi się dłuży - nie samo zrozumienie tych procesów co wykucie tego dokładnie ,żeby odpowiedz brzmiała jak w podręczniku .
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: poprawa matury

Post autor: kate27 »

Pirytyminka, Witaj na forum Nikt Ci nie odpowie, bo to zależy od danej osoby i jej położenia. Jednemu wystarczy dzień, żeby skumać o co chodzi w danym dziale, a inny będzie się nad tym głowić tygodniami.

Nie próbuj planować nauki co do dnia, bo to niewykonalne. Znajdź swoje własne tempo dostowane do możliwości i się go trzymaj
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: poprawa matury

Post autor: Mikrotrabekule »

Pirytyminka ze swojej strony radzę nie wkuwać na pamięć dokładnych regułek, zrozumienie tematu wystarczy, bo jeśli naprawdę rozumiesz dany dział, to na każde pytanie (no dobra, bez przesady, na wiekszosc ) odpowiesz poprawnie. Też mam problem z niektórymi działami, ale przykładowo - genetyka i biochemia to moje ulubione działy, nigdy nie wkuwałam ich na pamięć (tzn. nie wkuwałam regułek) ale postawiłam na zrozumienie wyłącznie i niewiele jest zadań z tych działów, które sprawia mi problem. a co do czasu - to każdy ma inne tempo, jedne działy zajmują więcej czasu, inne mniej. Ale tak jak mówiła kate27 niczego nie planować co do dnia.

Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, o 21:14 przez Mikrotrabekule, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirytyminka
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2014, o 16:37

Re: poprawa matury

Post autor: Pirytyminka »

ok to dzięki za odp jej a liczyłam - kiedy zaczynałam nauke , że będzie się to dało rozplanować ,ale widze ze jednak nie - nawet nie chodzi mi tu o samą nauke do matury-bo zaczynam od zera chemie i biole i będę ją pisać za dwa lata dopiero więc mam czas( choć uważam ze czym szybciej tym lepiej) ale chodzi mi o nauke już na studiach , bo tam nie będę miała takiej ilości czasu , i czy tam moje umiejętności wzrosną czy po prostu jestem za słaba czy początki są trudne i tyle ?
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: poprawa matury

Post autor: kate27 »

jestem po pierwszym miesiącu studiowania i powiedziałabym, że sytuacja jest tak jak po przyjściu do liceum z gimnazjum - większa ilość materiału do opanowania i o wyższym stopniu trudności niż w poprzedniej szkole i na samym początku faktycznie odczuwa się ten przeskok, ale potem szybko wpada się w rytm (tym bardziej, jeśli studia Cię interesują)
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: poprawa matury

Post autor: natalka94 »

Dzięki za odpowiedzi:-)
Jutro lece do antykwariatu po tą książkę. Ale mam do Was jeszcze jedno pytanie.
Przerabiam roztwory z medyka i tu są takie zadania o zolach liofobowych liofilowych ( ogólnie to wiem co to jest) aler tutaj to trzeba przykładami zwiążków przyporządkowywać oraz takie procesy jak sensybilizacja .
Czy to na serio trzeba znać na maturę? Nigdy tego nie miałam w szkole
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość