Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
claranova
Posty: 773
Rejestracja: 6 sty 2011, o 10:21

Re: poprawa matury

Post autor: claranova »

czyli jednak Persona. + fakt, dobry nauczyciel chemii w szkole średniej, co niestety nie było mi dane

hmm. niby z biologii mam te 78%,ale nie jest to dla mnie satysfakcjonujący wynik, więc poprawiam. i oczywiście chemia i fizyka do tego

a wy co poprawiacie? 3 przedmioty, 2?
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: poprawa matury

Post autor: Karolajn18 »

Wanna, dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Ja jestem właśnie na etapie zbierania literatury, więc skorzystam z Twoich rad
Wcześniej przygotowując się do matury korzystałam też z książek Waldemara Lewińskiego m.in. Cytologia i histologia", Genetyka". Planuję też zakupić sobie zbiory Witowskiego z chemii, ponoć jedne z lepszych. Jeśli chodzi o fizykę, to moja była nauczycielka polecała nam taki zbiór 500 pytań testowych z fizyki". Często robiliśmy je na lekcji i są całkiem przystępne pod kątem podstawy.
Ja jednak zdecydowałam się na 3 przedmioty, w razie czego mam czas na ostateczną decyzję do lutego
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury

Post autor: _włóczykij »

aleksandra_91, czyli najpierw te deklaracje we wrześniu dawałaś a potme w lutym ?

czyli moge zlorzyc deklracje przypuscmy 10 wrzesnia ? ?
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: poprawa matury

Post autor: polianna »

Nie komplikujcie sobie sprawy. Zanieście ten papier do 30 września (co oznacza,że od początku roku szkolnego aż do 30 września) i miejscie z głowy. Każda szkoła ma swoje widzi mi się".
Nie wiem czy dobrze pamiętam,ale musiałam chyba przyjechać ok. lutego potwierdzić jeszcze ostateczność swojej decyzji".Ja złożę na pewno do 30 września.
SAN92
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2011, o 19:51

Re: poprawa matury

Post autor: SAN92 »

Cześć,
dołączam do grupy podwyższającej wynik w 2012. Moje 2 x 77 nie daje mi pełni szczęścia (LEK), więc startuję z B i CH w przyszłym roku. Potrzebuję tylko szlifu i trochę szczęścia. Dostałam się na Fizjoterapię, ale to sobie zostawię na później .
Dla mnie również było dylematem, co robić przez rok . I wybrałam Biologię. A to dlatego, że na tym kierunku jest dużo zajęć zarówno z B jak i Ch. Na Chemii już tego nie ma. Nie mogłabym zostać w domu, to by mnie wykończyło. Potrzebuję musieć wstawać rano z wyrka . To pozwoli mi zachować wysokie obroty, jak wcześniej i da dodatkowy kontakt z potrzebnymi przedmiotami. W każdej chwili bez sentymentu odejdę, żeby zrealizować marzenia. A póki co wakacje
Smerfetkaaa

Re: poprawa matury

Post autor: Smerfetkaaa »

Hej hej:)
I ja się przyłączam do poprawiających maturę , już 3 raz będę pisać ale mam nadzieję że ostatni Studiowałam w tym roku biotechnologię, ale rezygnuje bo troszkę ciężko mi było pogodzić studia + naukę do matury.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

Również dołączam do grona poprawiających
Postanowiłam ten rok przesiedzieć w domu. Myślałam nad pójściem na farmację/analitykę medyczną, ale w końcu stwierdziłam, że ciężko byłoby pogodzić studia z nauką do poprawki i siłą rzeczy pewnie skończyłabym któryś z tych kierunków. Cóż, praca w aptece nie jest szczytem moich marzeń. Bardziej podobałaby mi się praca po analityce, bo lubię mikrobiologię Póki co, daję sobie jedną szansę na poprawkę, jeśliby się nie udało, to pójdę na coś innego. A do biologii i chemii dorzucam matmę rozszerzoną - zawsze to większe szanse na Łódź/Olsztyn.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury

Post autor: _włóczykij »

Zaczynacie juz powtorki?

Ja mialam zaczac od sierpnia, ale sie to przedluzy na bank
MsOrtho
Posty: 94
Rejestracja: 27 lip 2011, o 13:54

Re: poprawa matury

Post autor: MsOrtho »

Ja osobiście czekam na pewno do końca sierpni,aż na PUMie wyjdzie lista dla niestacjo - jeśli szanse będą ewidentni znikome, wówczas zaczynam już od września a jak nie, to kisiel w majtkach do końca pażdziernika
Smerfetkaaa

Re: poprawa matury

Post autor: Smerfetkaaa »

Ja naukę zaczynam od października, a póki co wakacjeeee
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

Zacznę wtedy, gdy zdobędę książki do matmy rozszerzonej, bo od niej chcę zacząć Muszę się zorientować, czy w ogóle jest sens podchodzić do rozszerzenia, choć w ostateczności można je napisać z biegu
dawido192
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2008, o 18:56

Re: poprawa matury

Post autor: dawido192 »

Jeśli planujesz podejść do rozszerzonej matematyki z biegu, życzę powodzenia. Wystarczy spojrzeń na tegoroczny arkusz, który przygotowała CKE. Średni wynik wyniósł 44% możliwych do zdobycia punktów, co w porównaniu z TRUDNĄ biologią wypada dużo gorzej, choć na maturze z matematyki nie trzeba specjalnie domyślać się, o co chodziło autorowi testu- po prostu wiesz, albo nie i koniec- potrzebna jest wiedza i dużo umiejętności w rozwiązywaniu zadań. Warto poświecić na nie trochę czasu, zwłaszcza, że przystępujesz bądź przystępowałaś (eś) też pewnie do poziomu podstawowego- trochę więcej pracy i sukces na rozszerzeniu murowany
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

dawido192, po prostu matma rozszerzona nie jest dla mnie priorytetem A wynik powyżej 50% będzie dla mnie dużym sukcesem i zwiększy moje szanse na Łódź i Olsztyn. Jeśli będę mieć duże trudności z materiałem, to po prostu odpuszczę, bo lepiej skupić się na biologii i chemii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości