Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury

Post autor: _włóczykij »

zax, nie wolisz zdawac fizyki rozszerzonej badz podstawy?

wiekszosc twierdzi ze matma rozszerzona na maturze (i ogolnie) jest najtrudniejsza ze wszystkich przedmiotow.
Rozszerzonej nie ma co porownywac do podstawowej. Osoba tepa z matmy moze miec 100 z podstawowej, a nawet bardzo inteligentna osoba 30% z rozszerzonej juz nie.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

Fizyka w mojej szkole to była jakaś fatalna pomyłka, więc musiałabym uczyć się jej praktycznie od zera Poza tym chcąc pisać fizykę podstawową, to i tak raczej Warszawą nie jestem zainteresowana, może Wrocławiem prędzej, ale mam do niego daleko. Co do rozszerzenia, to chyba matmę łatwiej mi będzie napisać powiedzmy na 70%, niż fizykę, tak sądzę
Awatar użytkownika
Sarkilor
Posty: 67
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:49

Re: poprawa matury

Post autor: Sarkilor »

Dołączam do grona poprawiających maturę w 2012 roku -) Zimować będę na elektroradiologii(szkoła policealna) w Zabrzu. Skupiać się będę głównie na biologii, choć chemię też będę pisać jeszcze raz, w kwietniu, może wcześniej zacznę sobie przypominać materiał z chemii i to mi powinno wystarczyć, a nuż poprawię o kilka procent, miałem 80 i szczerze mówiąc jestem zadowolony, choć mogłem mieć dżo więcej gdyby nie stres. Z biologii miałem się od dziś przygotowywać ale chyba jednak przełożę to o tydzień, może dwa :D póki co wstaję o 13, dobudzam się o 16 i wychodzę się bawić na dwór d Życzę powodzenia i widzimy się w wątkach biologia 2012 i chemia 2012 -)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: poprawa matury

Post autor: balneum »

Ja też poprawiam maturkę . zimować będę na pielęgniarstwie na UJ, bo musze poprawić biologię R, bo z chemii mam ładne 92%R, a biologia to jakaś apokalipsa. A motywują mnie studia do nauki ) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

Sarkilor, mam z chemii podobny wynik, a mimo to wolę się skupić właśnie na niej, bo czuję, że jestem w stanie ją poprawić o dobre 15%. Poza tym biologia to ruletka. W tym roku jednak bardziej przykładałam się do biologii (ze względu na udział w OB), a mimo to poszła mi gorzej niż chemia.
Awatar użytkownika
maninblack
Posty: 415
Rejestracja: 2 maja 2010, o 11:15

Re: poprawa matury

Post autor: maninblack »

Sarkilor pisze:Dołączam do grona poprawiających maturę w 2012 roku -) Zimować będę na elektroradiologii(szkoła policealna) w Zabrzu. Skupiać się będę głównie na biologii, choć chemię też będę pisać jeszcze raz, w kwietniu, może wcześniej zacznę sobie przypominać materiał z chemii i to mi powinno wystarczyć, a nuż poprawię o kilka procent, miałem 80 i szczerze mówiąc jestem zadowolony, choć mogłem mieć dżo więcej gdyby nie stres. Z biologii miałem się od dziś przygotowywać ale chyba jednak przełożę to o tydzień, może dwa :D póki co wstaję o 13, dobudzam się o 16 i wychodzę się bawić na dwór d Życzę powodzenia i widzimy się w wątkach biologia 2012 i chemia 2012 -)
Pozdrawiam
a jak tam biologia Ci poszła?
dawido192
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2008, o 18:56

Re: poprawa matury

Post autor: dawido192 »

Nie wiecie może czasem, czy na chomiku dostępne są materiały z biologii z Kursu Sikory? Szukałem wcześniej, ale nic takiego nie znalazłem (
Awatar użytkownika
Sarkilor
Posty: 67
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:49

Re: poprawa matury

Post autor: Sarkilor »

Nie pisałem biologii w tym roku -) Przepisywałem się do liceum i zanim ogarnąłem materiał by być na bierząco z lekcjami, zanim poznałem klasę i nauczycieli, zanim mogłem pogodzić naukę i sport był już listopad, 3 klasa. Wyszedłem więc z założenia, że lepiej napisać jedno i dać z siebie maksimum niż dwa i napisać je tak pierdu pierdu. Zdecydowałem się na chemię bo bardziej ją lubię. Napisałem na 80%, ale załamałem się tuż po powrocie do domu i przejrzeniu arkusza jeszcze raz, spokojnie mógłbym mieć, tak jak ktoś wyżej pisał, z 15% więcej. Ale i tak miałem w planach pisać maturę w przyszłym roku ze względu na biologię, więc jestem spokojny. Będę się martwić, jak ją zawalę, może to dziwnie zabrzmi, ale nie chcę zostać technikiem elektroradiologii ^^ Trzymam kciuki za wszystkich żeby się udało w jak najkrótszym czasie
Pozdrawiam
dawido192
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2008, o 18:56

Re: poprawa matury

Post autor: dawido192 »

Dzięki Też wcześniej to znalazłem, ale jak widać, nic innego nie ma (
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: poprawa matury

Post autor: balneum »

no niestety, tez przeszukałam neta całego, bo w sumie nie mam co robic i tak
Olla9242
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2011, o 21:23

Re: poprawa matury

Post autor: Olla9242 »

Witam:) tez mam w planach poprawke matury za rok.na razie wybieram sie na analityke medyczna. Troche sobie o niej poczytalam i przyznaje ze sie wystraszylam. Ten kierunek nie nalezy do najlatwiejszych i zastanawiam sie czy dam rade uczyc sie jednoczesnie na studia i do matury. Czy jest ktos moze na analityce i moglby mi powiedziec z wlasnego doswiadczenia jak wyglada nauka na tym kierunku? Chyba sobie niezbyt dokladnie przemyslalam sprawe i zbyt pochopnie wybralam analityke zamiast jakiejs biologii pedagogicznej czy czegos w tym rodzaju.
No ale jak to sie mowi juz po ptokach.
Bardzo prosilabym ludzi z analityki o jakies wskazowki:)
OUI
Posty: 104
Rejestracja: 4 cze 2010, o 12:56

Re: poprawa matury

Post autor: OUI »

Olla9242, jeśli trochę olejesz naukę na studiach a resztę czasu przeznaczysz na naukę do poprawy matury, dasz radę. Na I roku było dużo chemii, można to było połączyć z materiałem do matury, a także biologia z genetyką, też powtórka do matury. Kilka osób poprawiło maturę i dostało się już na farm/lek/stom. Nauki jest dużo, ale jeśli ma się inne priorytety, kosztem innych można wszystko pogodzić. Tylko czy nie lepiej jedno, a dobrze? Było też wiele osób, które miało poprawiać maturę, a jej nie poprawiło, bo nie poszło. część też zrezygnowała z jej pisania, bo studia się spodobały. to już sama zobaczysz i ocenisz.
adrianas
Posty: 265
Rejestracja: 31 sie 2010, o 11:47

Re: poprawa matury

Post autor: adrianas »

Witam wszystkich:) tak jak waszym moim celem na następny rok będzie poprawa matury z Bio/Chem gdyż w tym można powiedzieć że zawaliłem najważniejsze rzeczy, w wyniku czego moj wynik był zastraszająco słaby. Moim celem na następny rok będzie skończenie 1 roku studiów farmaceutycznych i poprawa matury o 10% tak aby zmieścić się (mam nadzieję) w wymaganiach ŚUMu (co najmniej to 166). Myślę nad wałkowaniem po raz 2 operonu ale ta książka chyba mi nie leży i tu jest pytanie. Jakie wydawnictwo polecilibyście obok operonu, które jest dobre, napisane w miarę zwięźle i na temat, bez rozpisywania się na 5 czy 6 tomów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości