Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: poprawa matury

Post autor: ddaga89 »

Hej. Ja w tym roku ponownie podchodziłam do matury z nadzieją na zmianę kierunku studiów, ale niestety się nie udało. Więc za rok znów tylko tym razem bez fizyki, sama chemia i biologia. Myślę jeszcze nad chemią biologiczną w tym roku na przezimowanie bo studiowanie pedagogiki kolejne dwa lata jakoś mi się nie widzi
MsOrtho
Posty: 94
Rejestracja: 27 lip 2011, o 13:54

Re: poprawa matury

Post autor: MsOrtho »

Ja natomiast po długich zastanowieniach postanowiłam, że z ręką na sercu przykładam się na poprawę tylko do chemii i fizyki. Z bio miałam 70%, ale tegoroczna matura obrzydziła mi ją naprawdę skutecznie Niemniej jednak pocieszam się tym że przy 70% i ewentualnej poprawie chemii i fizy na 80% mogę mieć 230 punktów. Godnie
Awatar użytkownika
Mmmartix
Posty: 425
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 14:18

Re: poprawa matury

Post autor: Mmmartix »

MsOrtho pisze:Ja natomiast po długich zastanowieniach postanowiłam, że z ręką na sercu przykładam się na poprawę tylko do chemii i fizyki. Z bio miałam 70%, ale tegoroczna matura obrzydziła mi ją naprawdę skutecznie Niemniej jednak pocieszam się tym że przy 70% i ewentualnej poprawie chemii i fizy na 80% mogę mieć 230 punktów. Godnie
Hmm. Ja miałam z bio 88% i się zastanawiam nad poprawą Ale chyba jednak zrezygnuję tak jak i Ty. Z chemi z kolei tylko 63%, a z fizy tylko 66%. A jak fiza i chemia poszła Ci w tym roku?
MsOrtho
Posty: 94
Rejestracja: 27 lip 2011, o 13:54

Re: poprawa matury

Post autor: MsOrtho »

O, cieniutko - na poziomie 50 % Ale swoją drogą dlaczego poprawiasz? Przecież bez problemu dostałabyś się do Szczecina na Pam Czy nie składałaś papierów? I do Łodzi, o ile się nie mylę.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: poprawa matury

Post autor: SilentShout »

adrianas pisze:Jakie wydawnictwo polecilibyście obok operonu, które jest dobre, napisane w miarę zwięźle i na temat, bez rozpisywania się na 5 czy 6 tomów
ja mogę z czystym sumieniem polecić WSIP, tyle że tam jest rozpisywanie się na 5 tomów
albo jednosc i różnorodność PWNu - tu z kolei podreczniki PWNu połączone w jeden około 1100-stronicowy tom , ale też dobre

nie wiem czy da się zdać biolę na 90+ korzystając z podreczników rozpisywania się, no chyba że od razu jakieś vademecum kupisz
operon jest wg mnie dosc skondensowany, ale nie znam nikogo, kto na rozszerzeniu korzystał TYLKO z tych 3 podreczników i jest zadowolony z wyniku matury
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: poprawa matury

Post autor: SilentShout »

SilentShout pisze:
adrianas pisze: nie wiem czy da się zdać biolę na 90+ korzystając z podreczników rozpisywania się,
o nie
miało być oczywiście bez rozpisywania się , bo tak to wogóle sensu nie ma
niestety zedytowac posta już się nie dało

a i jeszcze przypomniały mi się notatki z lekcji wyd OMEGA, to dla tych którzy lubią od myślników, 6 tomów i mieszczą się w torebce, wiec można sobie doczytywać w autobusie/metrze/tramwaju
Awatar użytkownika
mateusz4130
Posty: 12
Rejestracja: 2 lis 2010, o 17:08

Re: poprawa matury

Post autor: mateusz4130 »

SilentShout pisze:operon jest wg mnie dosc skondensowany, ale nie znam nikogo, kto na rozszerzeniu korzystał TYLKO z tych 3 podreczników i jest zadowolony z wyniku matury
3 podręczniki + vademecum (nota bene zawiera inne treści niż podręcznik) i jestem zadowolony ze swojego wyniku - cała matura to kwestia przerobienia miliona testów
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: poprawa matury

Post autor: Mikolai »

A czy, żeby poszerzyć zakres wiedzy z Operonu, warto zainwestować w serię 8 czy 9 książek Omegi Trening przed maturą czy lepiej kupić coś innego? I które ze zbiorów zadań z tej strony

Kod: Zaznacz cały

ws-omega.com.pl/biologia-c-28_49.html
byście polecili a które nie?
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

Mikolai, z tej serii radzę kupić tylko te części, z którymi ma się najwięcej problemu. Na dłuższą metę te książki są strasznie nudne - czarne litery, zielone schematy. No chyba, że kogoś to nie denerwuje tak bardzo jak mnie, to polecam
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: poprawa matury

Post autor: adestor »

Zdecydowanie polecam serie z omegi. Sam z nich korzystałem i byłem bardzo zadowolony.
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: poprawa matury

Post autor: ddaga89 »

Ja mam już trochę swoich książek, ale myślę, żeby zaopatrzyć się w nowe rzeczy. Nie wiem czy warto jeszcze raz korzystać z tych samych informacji.
Awatar użytkownika
Mmmartix
Posty: 425
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 14:18

Re: poprawa matury

Post autor: Mmmartix »

MsOrtho pisze:O, cieniutko - na poziomie 50 % Ale swoją drogą dlaczego poprawiasz? Przecież bez problemu dostałabyś się do Szczecina na Pam Czy nie składałaś papierów? I do Łodzi, o ile się nie mylę.
W Szczcinie i Łodzi wymagają chyba rozszerzoną fizykę, ja zdawałam podstawę.
A najbardziej kusi mnie Warszawa lub Białystok

Słuchajcie, korzystacie z Witowskiego? Właśnie przerabiam chemię i jestem zadowolona, tylko że trochę jest tam błędów i to troszkę denerwuje
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury

Post autor: _włóczykij »

Mmmartix, skad masz ta sile, ze juz mozesz sie uczyc?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości