Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Nikky
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2012, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Nikky »

Mogę się dołączyć? Mam 22 lata i czuję się za staro, coby iść na medycynę/stomatologię. Nawet nie wiem czego sama chcę, obecnie jestem na dietetyce, którą zaraz kończę, ale czuję niedosyt. Deklaracja już wypełniona, zaraz zaczynam naukę, tylko wizja skończenia studiów mając 28 lat mnie przeraża.
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Skoro Cię, to przeraża to nie pisz.
Podpisywanie deklaracji na 3 miesiące przed maturą to zwykły absurd.
Bezsensowne jest siedzenie dniami nocami by się nauczyć 2 przedmioty. Chemia w porządku da radę, ale Biologię już nie. .
Opanowanie takich kobył w biologii jak genetyka metabolizm, człowiek, to zbyt dużo materiału jak na 3 miesiące.
Ja dałem tyłka i nie piszę, i nie poprawiam. Nie żałuję.
Zacznij korzystać z życia, a nie tylko książki.
Ci którzy idą późno na studia, by osiągnąć swój cel omija ich same przyjemności, takim nawet ciężko 2 połówkę znaleźć, bo nie mają czasu, bo nauka.
A szukanie na szybkiego i zbudzanie niepotrzebnego zainteresowania, to błąd, który może trochę kosztować.
Odpuść sobie

Ale ze mnie chamidło
Ale w raz z nowym rokiem stałem się bardziej racjonalny, zdecydowany, i pewny siebie. Małymi krokami eliminuje w słowniku dwa słowa Nie wiem . Dzisiaj? Dzisiaj po prostu wiem czy dam czy nie dam.

Pozdrowienia
Hejtujcie byle w miarę mądrze i nieobraźliwie

Nikky
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2012, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Nikky »

Hej, jak dla mnie zaczecie nauki 3 miesiące przed maturą to aż nazbyt dużo W 1 roku miałam przedmioty typu anatomia, gdzie zakuwalismy ze Skawiny, Bochenka, Morysia, fizjologia historykiem i szczerzee mówiąc materiał do matury po tym jest dla mnie śmieszny. Rok temu poprawiłam biologię bez nauki o 15%. Mnie tylko przeraża ta wizja zaczecie studiów w wieku 22 lat, trochę wstyd mi z tego powodu, aczkolwiek za żadnym podejściem nie przełożyłam się do matury i wiem że spitolilam na własne życzenie a z drugiej strony czuje niedosyt mimo tego że studiuję kierunek na wydziale medycznym, gdzie mamy wysoki poziom, to jednak dietetyk to nie to samo co lekarz. No i te studia tylko mnie utwierdzily po 1 roku że nie jest aż tak ciężko i że na leku spokojnie bym się utrzymała.

Nikky
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2012, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Nikky »

Miało być histologia a nie historyk Co do życia, ja niestety jestem z tych co za młody zbyt się wyszaleli i już im starczy i szczerze to mówię, aczkolwiek znajomi na leku maja czas na życie, prace i zaliczają. A co do połówki, mam to szczęście że już ja mam i to się już raczej nie zmieni. Z biologii większość mam już opanowana oprócz roślin dzięki studiom, a z chemii zostaje nieorganiczne. Gdyby to był chwilowy kaprys to bym pewnie opuściła, ale jestem zbyt ambitna i wiele chce w życiu zdziałać, a wiadomo do trzeba mieć solidne podstawy. Kocham dzieci i z nimi wiąże swoją przynosi i to właśnie ta grupa chce się zajac i im pomagać.

Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Kamil987 »

Fakt, samego materiału do matury nie jest dużo ale to robienie dużej liczby zadań pochłania dużo czasu (przynajmniej w moim przypadku gdzie ilość musi być ogromna bo mało kumaty jestem ).
Nikky
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2012, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Nikky »

Ja z biologii odzwyczaiłam się od klucza, bo o ile na studiach, można napisać na około, aby zachować ogólny sens, to rok temu dużo punktów na maturze z biologii uciekło mi właśnie za nie wstrzelenie się w klucz, bo zabrakło mi po dosłownie jednym słowie. bezsens totalny
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Kamil987 »

Z kolei ja piszę za dużo i przeważnie mam źle przez to, porażka. Korków też nie ma u kogo wziąć bo małe miasto, więc ciężko o kogoś solidnego.
Nikky
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2012, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Nikky »

Rób dużo matur i porównuj z kluczem, zawsze możesz też podpytać użytkowników - na pewno coś doradzą
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

W przyszłym roku, czyt. 2018 będą płatne te kierunki czy nie?
W jednym artykule WP piszą, że kierunki medyczne i prawo będą zwolnieni z opłat. Natomiast z innego źródła, że Gowin chce by były płatne, i będą płatne. Jak będzie?
Pewnie kończą się fundusze programu 500+.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Mårran »

No właśnie medyczne mają być płatne a nie zwolnione xd
Pani Buka
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Cappy »

Mårran, to w taki sposób chcą zatrzymywać lekarzy w Polszy?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Mårran »

Cappy, widzisz, do tej pory wyjeżdżał jakiś mały % lekarzy i nikt nie panikował. Teraz też by wyjeżdżało tylu z różnych względów, ale w internetach zrobili wielką chryję, że zaczną wyjeżdżać masowo i minister dobra zmiana postanowił na zapas interweniować
Pani Buka
Nikky
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2012, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Nikky »

Dobrze, że konstytucja nas chroni. Gowin może sobie chcieć, ale niestety nie zawsze chcieć to móc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości