Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Sokol pisze: a przeszkodą do tego jest śmieszna matura.
Dokładnie Ale ja już nie piszę. Co za dużo to nie zdrowo
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: kinga1505 »

_włóczykij

Jak poszło w tym roku?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Źle nie ma wyników ale zawsze jak komuś sie wydaje ze źle poszło to tak będzie się przekładało na wyniki
Martynam
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2016, o 12:25

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Martynam »

A ja mam pytanie - uczycie się w domu czy korepetycje? Ja mam zamiar przerobić biologię w domu ale bez korków z chemii w moim przypadku się nie obejdzie.
DobreOko
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2014, o 08:47

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: DobreOko »

Jack Nicholson pisze:Ja studiowałam pielęgniarstwo, jednak to nie jest kierunek, na którym ma się czas do perfekcyjnego przygotowania do matury
Natomiast w Twoim wypadku, jeśli masz niewiele wiedzy do utrwalenia i dostałabyś się na stomę czy wetę - idź! Podobne przedmioty, zobaczysz jak to wszystko wygląda na własnej skórze, oswoisz się ze studenckim życiem, na luzie powtórzysz materiał i podejdziesz za rok do matury jeszcze raz. .
co to w ogóle za brednie? Nie ma porównania w ciężkości studiów na stomie i na pielęgniarstwie! Na pielęgniarstwie nie dasz powtórzyć a na stomie bez problemu i jeszcze poimprezujesz? Wiekszych głupot w zyciu nie czytałam
Jack Nicholson
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2015, o 17:13

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Jack Nicholson »

Heh. DobreOko: czytanie ze zrozumieniem to dość przydatna umiejętność

"Więc jeśli ktoś ma dużo materiału do powtórzenia, to na przeczekanie żadnych studiów medycznych mu nie polecam (chyba, że nie potrzebuje odpoczynku xd)
(.) Natomiast w Twoim wypadku, jeśli masz niewiele wiedzy do utrwalenia i dostałabyś się na stomę czy wetę - idź!"

Czy teraz już rozumiesz, co miałam na myśli?
DobreOko
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2014, o 08:47

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: DobreOko »

Rozumiałam od początku ale nadal twierdzę że doradzanie stomy komuś kto chce poprawiać maturę swiadczy o tym że doradzący nie ma pojęcia ile nauki jest na I roku stomy i jak mało czasu będzie na powtórki
Jack Nicholson
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2015, o 17:13

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Jack Nicholson »

Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

Wszystko jest do ogarnięcia tylko trzeba tym żyć i być systematycznym.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Amani »

A potem Ci kończący lek kończą z ręką w nocniku i strajki urządzają jak to źle ma rezydent. Trzeba było na stome iść albo na programiste.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Mårran »

A powinni żywić się powołaniem, a nie strajki jakieś o
Pani Buka
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Amani »

Oczywiście nie twierdzę że lekarz powinien się żywić powołaniem. Ale dwie średnie krajowe dla lekarza bez specjalizacji. Niech dorabia na kilku etatach. Tak jakby tylko lekarz miał prawo być wyspany a pielęgniarka zasuwac na kilka etatów. Ten protest nic nie pomoże. Trudno najwyżej lekarze z Ukrainy nas będą leczyć albo z Kongo.

Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

W mojej przychodni już leczą. Natrafienie lekarza z polskim nazwiskiem to rzadkość. Każdy powinien mieć zapewnione godne życie w swoim kraju zwłaszcza, ze pracuje. W momencie kiedy praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wymaga poświęceń to powinno zarabiać się więcej. Bardzo dobrze, ze sa strajki, bo w tym kraju jak się nie narzeka i nie upomina to nie będzie lepiej. Mało razy pielęgniarki strajkowaly?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości