Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Amani »

Ale nie za pieniadzę z budżetu państwa te 5 kafli z kawałkiem na rękę. Sam dyplom nie uprawnia do 5 kafli, w końcu się uczą na specjalizacji, mimo że się ich wykorzystuje. Skoro przeciętny obywatel musi tyrać dodatkowo to czemu lekarz ma być jakimś wyjątkiem. W końcu z samym tytułem lekarz się nic w środowisku nie znaczy . I wcale nie wygłaszam teorii rodem za komuny, bo właśnie za komuny każdy uważał , że mu się od państwa wszystko należy. Sprywatyzować wszystko w końcu i będzie spokój.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

Sprywatyzowanie służby zdrowia w naszym kraju? To co napisałem odnosi się do każdego zawodu ratownika, pielęgniarki nauczyciela. Lekarze sa mega gloryfikowani. Widziałem u siebie w szpitalu toalety dla personelu medycznego a obok toalety dla lekarzy. To jest nie zdrowe. Musi być umiar.

antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: antropolog95 »

Hej
Pomozcie
Jest sens pisania czwarty raz tej cholernej matury?
Rok w rok kuje to gówno do porzygu, umiem wszystko, a i tak te zadania mnie zaginają
Z chemii szacuje około 75%, z biologii w tym roku około 87%-90%, pewnie braknie na stomatologie, a ja już nie mam sił uczyć się tego od nowa 4 raz
Co mam robić?
DobreOko
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2014, o 08:47

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: DobreOko »

Amani pisze:Oczywiście nie twierdzę że lekarz powinien się żywić powołaniem. Ale dwie średnie krajowe dla lekarza bez specjalizacji. Niech dorabia na kilku etatach. Tak jakby tylko lekarz miał prawo być wyspany a pielęgniarka zasuwac na kilka etatów. Ten protest nic nie pomoże. Trudno najwyżej lekarze z Ukrainy nas będą leczyć albo z Kongo.

Niech leczą nawet i z Chin, tylko niech rząd potem nie narzeka że lekarz wykształcił się w Polsce a wyjeżdża do pracy za granicę.
a pielęgniarki jak zwykle najbardziej poszkodowane, bo przecież tkieee wykształcone, tyle się uczyły, tak ciężko miały pozdawać te wszystkie swoje zaliczenia i czemu im nie płacą jak doktorom? przecież pracują w tym samym szpitalu, na tych samych oddziałach, gdzie tu sprawiedliwość?
DobreOko
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2014, o 08:47

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: DobreOko »

Amani pisze:Oczywiście nie twierdzę że lekarz powinien się żywić powołaniem. Ale dwie średnie krajowe dla lekarza bez specjalizacji. Niech dorabia na kilku etatach. Tak jakby tylko lekarz miał prawo być wyspany a pielęgniarka zasuwac na kilka etatów. Ten protest nic nie pomoże. Trudno najwyżej lekarze z Ukrainy nas będą leczyć albo z Kongo.

Niech leczą nawet i z Chin, tylko niech rząd potem nie narzeka że lekarz wykształcił się w Polsce a wyjeżdża do pracy za granicę.
a pielęgniarki jak zwykle najbardziej poszkodowane, bo przecież tkieee wykształcone, tyle się uczyły, tak ciężko miały pozdawać te wszystkie swoje zaliczenia i czemu im nie płacą jak doktorom? przecież pracują w tym samym szpitalu, na tych samych oddziałach, gdzie tu sprawiedliwość?
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Amani »

5 kafli na rękę bez żadnego fachu no cóż pomarzyć zawsze można.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

antropolog95 pisze:Hej
Pomozcie
Jest sens pisania czwarty raz tej cholernej matury?
Rok w rok kuje to gówno do porzygu, umiem wszystko, a i tak te zadania mnie zaginają
Z chemii szacuje około 75%, z biologii w tym roku około 87%-90%, pewnie braknie na stomatologie, a ja już nie mam sił uczyć się tego od nowa 4 raz
Co mam robić?
Zadaj sobie pytanie gdzie widzisz się za 20 lat. Jeżeli widzisz siebie jako lekarza to jest sens. Jeżeli potrafisz robić coś innego to się zastanów.

Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

antropolog95 pisze:Hej
Pomozcie
Jest sens pisania czwarty raz tej cholernej matury?
Rok w rok kuje to gówno do porzygu, umiem wszystko, a i tak te zadania mnie zaginają
Z chemii szacuje około 75%, z biologii w tym roku około 87%-90%, pewnie braknie na stomatologie, a ja już nie mam sił uczyć się tego od nowa 4 raz
Co mam robić?
Jeśli czujesz, że to sprawi Ci przyjemność w życiu i jest Twoim marzeniem to jest sens. Pisałam w tym roku maturę po raz czwarty. Nie mam wsparcia w rodzicach, którzy za najlepszy żart na świecie uważają wyliczenie, co bym już mogła kończyć, albo ile lat zmarnowałam etc. Jeśli Ci zależy to jest warto.

A matma? Może jest zawsze szansa na Wrocław. W tym roku liczę na niższe progi w Lublinie czy Szczecinie na stomie. Nie warto się poddawać dopóki nie ma oficjalnych wyników i pierwszych list.
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: antropolog95 »

madeline_l pisze:
antropolog95 pisze:Hej
Pomozcie
Jest sens pisania czwarty raz tej cholernej matury?
Rok w rok kuje to gówno do porzygu, umiem wszystko, a i tak te zadania mnie zaginają
Z chemii szacuje około 75%, z biologii w tym roku około 87%-90%, pewnie braknie na stomatologie, a ja już nie mam sił uczyć się tego od nowa 4 raz
Co mam robić?
Jeśli czujesz, że to sprawi Ci przyjemność w życiu i jest Twoim marzeniem to jest sens. Pisałam w tym roku maturę po raz czwarty. Nie mam wsparcia w rodzicach, którzy za najlepszy żart na świecie uważają wyliczenie, co bym już mogła kończyć, albo ile lat zmarnowałam etc. Jeśli Ci zależy to jest warto.

A matma? Może jest zawsze szansa na Wrocław. W tym roku liczę na niższe progi w Lublinie czy Szczecinie na stomie. Nie warto się poddawać dopóki nie ma oficjalnych wyników i pierwszych list.

Ile obstawiasz na stome w Szczecinie?
Awatar użytkownika
Meridas
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2015, o 16:03

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Meridas »

Witam wszystkich forumowiczów!

Tak zainteresowałem się całym tematem i myślę, że i ja dołoże swoje pięć groszy. Jestem maturzystą z roku 2015 niestety za pierwszym nie udalo mi się tak jak tego chciałem stres, natłok wszystkich obowiązkowych podstaw do których nikt nie miał ochoty nas przygotować nie pozwolił mi na skupienie i zdanie chemii i biologii na porządanym poziomie. Od zawsze chciałem być lekarzem więc taka lekki peszek nie mógł mi stanąć na drodze.

Postanowiłem zostać więc w domu, cały rok pracowałem sam w domu i z korepetytorami. Wiem, że byłem przygotowany dużo lepiej psychicznie i naukowo w tym roku i w dalszym ciągu trzymam kciuki, że wszystko będzie dobrze bo wszystko okaże się w lipcu i no ma być to będzie Szczerze to nie jestem wstanie powiedzieć jak mi poszło oba egzaminy napisałem i to na czas ( no może chemia z niewielkim pośligiem ) lecz jasno widać, że biologia był przyjaźniejsza, a chemia była upierdliwa w porównaniu do zeszłego roku.
Sam nie wiem w tym momeńcie co począć czy iść na rok studiów czy dalej walczyć z materiałem, żeby dostać się na ten lekarski. Sam przyznam szczerze, że faktem jest to tak jak jeden z forumowiczów napisał, że ta matura to durny bzdet, który stanowi cholernie wredną przeszkodę na dostania sie na wymarzony kierunek bo nawet to nie jest wyznacznik umiejętności czy kreatywnego myślenia to poprostu pisanie w linijkę i wbijanie się w klucz. Mam taki plan żeby składać na kierunki takie jak lekarski, weterynarię lub biotechnologię żeby już nie siedzieć w domu bo można zgłupieć~ lecz wyniki z zeszłego roku nie gwarantują mi żadnego z nich, a minusem jest fakt, że nie zdawałem rozszerzonego angielskiego, który ułatwia gdy kierunek go wymaga. Wkurza mnie też fakt, że na stronach wielu uczelni nie można dojść ładu, a dokonanie wpłaty rekrutacyjnej przed wynikami na wiele uczelni i kierunków to również duże obciążenie finansowe. Eh. chociaż te uczelnie mogłyby odpuścić i nie zdzierać z nas kasy biednych uczniów Wiem, że mam wsparcie ze strony rodziny, która wiernie mi kibicuje i chciałaby bardzo mocno, żebym spełnił to marzenie lecz gdy zbyt dużo przeszkód staje mi na drodze zaczynam się mocno irytować

Może jakieś opcje, rady lub ciekawe wnioski wpadają wam do głowy na ten temat z chęcią podyskutuję Jeden z forumowiczów też wspominał o tej ścisłej grupie osób współpracujących w przygotowaniach i myślę, że to dobry pomysł

Na ziemie powaleni wstajemy nie giniemy
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

Meridas pisze:Wkurza mnie też fakt, że na stronach wielu uczelni nie można dojść ładu, a dokonanie wpłaty rekrutacyjnej przed wynikami na wiele uczelni i kierunków to również duże obciążenie finansowe. Eh. chociaż te uczelnie mogłyby odpuścić i nie zdzierać z nas kasy biednych uczniów
Ja bym była bardzo za jakąś reformą, która by troszkę naprostowała te wszystkie opłaty. Płacić za samą możliwość tego, żeby się rekrutować poronione
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

Coś nie mogę oprzeć się wrażeniu ze wspomnianym forumowiczem jestem ja. Co do nawiązania kontaktu wymiany materialow jest to dalej aktualne. Wierzę ze na tym forum sa zdeterminowani ludzie dzięki którym życzliwa wspolpraca przełoży się na wspólny sukces.

Moim zdaniem takie kierunki jak biotechnologia to strata czasu jeżeli ktoś myśli o lekarskim.

Martynam
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2016, o 12:25

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Martynam »

No więc jak z Waszymi strategiami nauki? Korepetycje? Samodzielna praca w domu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość