Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

Zawsze możesz spróbować poprawić maturę po skończeniu studiów, jeśli nie chcesz tego robić kosztem studiów. Ja też zupełnie nie widziałam się w swoim kierunku, który skończyłam, zrobiłam rok przerwy, ale nie wiem czy to poskutkuje dostaniem się na studia. Jeśli nie to wrócę na mgr i będę dalej próbować. Na studiach można też poprawić maturę, może i nawet z lepszym skutkiem, bo podchodzi się do tego z dystansem, a siedzą w domu koncentrujesz się tylko na poprawie matury przez co można się też mega spiąć, bo wiesz, że to Twoje jedyne zajęcie w tym czasie i nawet jak podchodzi się któryś raz to czuję się takie parcie, że o jeny, muszę, muszę, muszę to poprawić.
Chemiajestsuper
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 07:17

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Chemiajestsuper »

No miałam to samo właśnie, akurat z przyczyn zdrowotnych musiałam wziąć urlop dziekański w połowie zeszłego roku, jak już wróciłam do zdrowia od połowy września wzięłam się do ostrej pracy. Potrafiłam siedzieć od 8 do 22 z małymi przerwami nad książkami, W lutym wróciłam na uczelnie by dokończyć rok, a na mature poszłam z taka spina, spiąć przed nimi po 1,5h z nerwów. Teraz jestem w sumie w kropce co robić, czy iść na 3 rok analityki , zaczyna farmę czy wziąć dziekański i poświecić cały rok od a do z i poprawić jeszcze matme, a jak nie wyjdzie to odpuścić. Choć gwarancji mi nikt nie da, a zmarnować rok z własnego widzi mi się trochę się boje. Jeszcze nastawienie moich rodziców mi tego nie ułatwia, bo ciagle mi wypominają moje podejscie do nauki w liceum. Żałuje ze wybrałam studia jednolite magisterskie, bo tak to chociaż masz licencjat, a tak ciągnąć to musisz 5 lat. A Ty Aduszka na czym jesteś ?
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Chemiajestsuper
Lepiej zmarnowac kolejny rok niz cale zycie A rodzice go za ciebie nie przezyja. Postepuj w zgodzie ze soba, nie przejmuj sie innymi.
Poza tym moze matura poszla ci lepiej niz uwazasz!
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Mam znajomą, która poprawiała dwa razy. Studiowała przez rok, nie udało się. Została w domu, poprawiła i się dostała. Na każdego działa co innego, ale na pewno łatwiej poprawić maturę, siedząc w domu albo pracując na część etatu. Ja bym się nie poddawała, ale jednak może lepiej czymś się zająć w międzyczasie, żeby nie sfiksować. Najlepiej czymś, co nie wymaga uczenia się bo mówić o roku, że jest zmarnowany, to jakby faktycznie nie wychodzić nigdzie, nie gadać z nikim i nie robić nic oprócz nauki pod maturę, a tak to nigdy nie wygląda.
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Hektor1995 »

Moja dziewczyna po 1 maturze rok siedziała w domu żeby poprawić niestety nie wyszło, potem 2 lata studiowała analitykę a teraz kończy 1 rok leku z super ocenami
Lekarski sezon VI CMUJ
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Hektor tu tez startujesz w przyszlym roku?
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Cappy »

Z tego co mnie wzrok nie myli to Hektor studiuje już lek
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Hektor1995 »

Ja teraz jestem na 3 roku już

Mam pytania o to zadanie matura 2017

W reakcjach tropicznych nierównomierny wzrost części organu następuje na skutek asymetrycznego rozmieszczenia w nim auksyn.

W odp. dali, że prawda ale przecież rozmieszczenie auksyn nie jest asymetryczne.
Lekarski sezon VI CMUJ
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Hektor poprawiales mature czyli jestes na niestacjonarnych? Mam takie pytanie, bez urazy oczywiscie, to z ciekawosci. To jest strasznie duzo pieniedzy, bierzecie jakis kredyt studencki czy waszych rodzicow na to stac, czy jakies stypendium? Jak to wyglada?
Chemiajestsuper
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 07:17

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Chemiajestsuper »

Patrzac z miesiąca trzeba zaoszczędzić 3 tys na same studia i tak Ok 1500 na życie studenta, bo o pracy nie mam mowy. Można brać kredyt studencki, ale jego stawka wynosi maks 1000 zł na miesiąc i spłacasz go 2 lata po ukończeniu studiów. No zazwyczaj ludzie z niestacjo są bogaci z domu, bo przy naszych zawrotnych średnich krajowych, raczej ciężko zaoszczędzić 4,5 kółka dziecku na studia z miesiąca. Choć wiele osób z niestacjo, przez cały okres studiowania podchodzi do matury, w końcu mieć te 33 tys z roku a nie mieć, to jest różnica, można niby tez się przenieść na podstawie średniej, ale czy wyciągnięcie 4,8 na medycynę jest wykonalne ?
Chemiajestsuper
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 07:17

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Chemiajestsuper »

Choć patrzac, jeżeli rodziców stać by zaciągnąć jakiś kredyt na rzecz studiów dziecka, ( ludzie biorą przecież na samochody, by był w garażu mesiu a nie jakiś opel), to w sumie czemu nie. Jeśli się zrobi język, to już nawet na specce da się zarabić, w Niemczech niby dostaje się na starcie 2,300€ . Takze, po jakiś 3 latach oddasz z nawiązką i spłacisz swój studenck kredyt, a papierka i satysfakcji z pracy i zdobytej wiedzy nikt nie zabierze. No chyba ze Sąd zawiesi w prawach do wykonywania zawodu
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Hektor1995 »

Byłem rok na niestacjo na drugi rok już się przeniosłem przez poprawę matury (brakowało mi 7 pkt.) dostałem się na stacjo( lekarski) do innych miast i na stome do Krk ale chciałem koniecznie lekarski. Jestem z Krk a wiec wynajem itp. mi odpadły. Idąc na studia miałem kasę na całe 6 lat.
Ostatnio zmieniony 7 cze 2018, o 21:09 przez Hektor1995, łącznie zmieniany 1 raz.
Lekarski sezon VI CMUJ
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Hektor1995 »

PS. Da się pracować ja daje korki od 2 roku.
Lekarski sezon VI CMUJ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość