Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: koalarozek »

Ja na Wum startuje:)
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Ja również na WUM, ewentualnie Kraków i Lublin
1/6 SUM WLK
saguarowega
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2016, o 09:57

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: saguarowega »

Ja rowniez zdaje rozszerzona matme mam juz tytul inz wiec moze jakos to pojdzie w sumie to bardziej stawiam na matme niz biologie
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: koalarozek »

Czy jakas dobra dusza napisze mi wykaz ksiazek, z czego sie uczycie z bio, chem i fizyki?
Ja zdawalam dwno, jestem 82rocznik. Zupelnie sie nie orientuje jakie teraz sa ksiazki do nowej matury. Help
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Bumkot »

bio: teoria operon 3 tomy, bukała, czasem danowski 3 tomy, doczytuję z pyłki, zadania z matur bo dobrej książki nie znalazłam
chem: teoria operon 3 tomy, repetytorium medyk, zadania z witka, medyk wybór testów

z fizyki nie pomogę bo nie poprawiam
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: koalarozek »

Dzieki,

Ktos fizyke bedzie pisal?
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: rubisco »

a ty podstawę, czy rozszerzenie z tej fizyki?
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

A ta fizyka gdzie brana pod uwagę? Kraków bierze pod uwagę?
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: koalarozek »

Rubisco, wlasnie nie wiem czy podstawe czy rozsz. W ogole fizyka to moja slaba strona ale chyba lepsza od matmy. Zreszta juz sama nie wiem, moze cos doradzisz
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

[Film] Fizyka wektory

Post autor: rubisco »

Jeśli na WUM, to moim zdaniem tylko i wyłącznie fizykę podstawową. To prawda, że punkty mnożą przez 0.9, ale w praktyce trzeba się uczyć o połowę mniej. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić na chemię i fizykę. Zwróć jednak uwagę, że w przypadku fizyki podstawowej to przyda Ci się ona jedynie, jeśli przystąpisz do uczelnianych egzaminów wstępnych. Na maturze tylko rozszerzenie.
Aha, są tacy którzy twierdzą, że różnica pomiędzy podstawą a rozszerzeniem sprowadza się tylko do nieco bardziej zaawansowanej matematyki + kilka niewielkich tematów typu bryła sztywna. Zatem jeśli jesteś mocna z matmy - może jednak rozszerzenie.

a tak w ogóle, to polecam tego gościa


oglądasz teorię + pierwsze zadanie, STOP, sama rozwiązujesz, sprawdzasz wynik i kolejne.
myślę, że 90% mojej wiedzy fizycznej właśnie z tych filmików pochodzi. oczywiście, jak przechodził do zaawansowanego rozszerzenia to czasem niewiele rozumiałem, ale na podstawę wystarczyło
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: koalarozek »

Rubisco, a z czego robiłeś zadanka z fiz?

i jeszcze jedno pytanie: Na czym polega poprawianie matury w naszym przypadku, kiedy pisaliśmy starą. Ja pisałam tylko z biol pisemną, więc jeśli chce poprawiać tzn piszę nową maturę z biol, chem i fiz? Czy jeśli mi źle pójdzie to które wyniki matur pozostają?
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: rubisco »

stara matura ma wartość muzealną

piszesz wszystko od nowa - biol.chem.fiz w wersjach rozszerzonych na maturze i zastanawiasz się, jak Ci poszło. Jeśli jesteś pewna wyniku, wrzucasz na luz w połowie maja i czekasz do końca czerwca na wyniki i się na lekarski rekrutujesz.

jeśli czujesz, że matura jednak nie poszła, zgłaszasz się na uczelniany egzamin wstępny i piszesz rozszerzenia z biologii i chemii a co do fizyki - wg. uznania (tak jest na WUM)

problem w tym, że decyzję czy rekrutujesz się w trybie maturalnym, czy w trybie czerwcowych egzaminów wstępnych musisz podjąć przed otrzymaniem wyników z matury, tylko na podstawie własnych odczuć.

pozostaje lepsza. tzn. nie można poprawić matury na gorszą
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: koalarozek »

aha i jeszcze małe pytanie: ile się płaci za poprawienia matury a ile kosztują egzaminy wstępne?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości