Poprawianie matury

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrek@
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 02:29

Re: Poprawianie matury

Post autor: Piotrek@ »

Dzień dobry, mam pytanie i nie owijając w bawełnę przechodzę do sedna.
Otóż zdecydowałem się ponownie napisać maturę z angielskiego, ale tym razem na poziomie rozszerzonym(z podstawy miałem 94%), oraz poprawić ustny na poziomie podstawowym. I tu mój mały zonk: załóżmy, że jestem po jednym i po drugim. Co dalej? Czy stare wyniki stracą ważność i zamiast nich dostanę nowe wypełnione świadectwo maturalne, czy może otrzymam dodatkowy świstek mówiący o tym, że tamte wyniki są poprawione? I czy ten nowy dokument dostanę w szkole w której zdawałem, czy może będę musiał jechać do jakiejś specjalnej instytucji?
Proszę o odpowiedź i dziękuję za poświęcony mi czas.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Poprawianie matury

Post autor: tin »

To może poświęć najpierw nam swój czas i przeczytaj co już zostało napisane. Napewno znajdziesz odpowiedź
Piotrek@
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 02:29

Re: Poprawianie matury

Post autor: Piotrek@ »

Okej, wiem już o tym aneksie(przeczytałem cały temat - a widzę, że mogłem zapytać ile to jest 30% - odzew byłby większy). Nie znalazłem odpowiedzi gdzie dostanę ten aneks, w sekretariacie szkoły?
myaza
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 23:09

Re: Poprawianie matury

Post autor: myaza »

witam serdecznie,
mój problem jest taki, ze zdecydowałam się poprawiać maturę z WOSu w tym roku, złożyłam deklarację i przygotowywałam się do ponownej próby (w przyszłości chcę zacząć drugi kierunek studiów). Niestety matura z WOSu w tym roku jest 7 maja, a ja 7 i 8 mam bardzo wazne zaliczenia na obecnych studiach. I nie wiem co robić. Dodam, ze studiuję w Warszawie, a maturę zdawałam w Białymstoku i tu złożyłam deklarację. Czy jeśli nie pojawię się w tym roku na maturze poprawkowej to czy będę miała mozliwość ponownej próby za rok? Brdzo proszę o możliwie szybką pomoc.
Pozdrawiam
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Poprawianie matury

Post autor: bedroom-bar »

[at] Twoja 1 matura przy poprawianiu czy zmienianiu jest nadal ważna. Przy rejestrowaniu sie na studia tzn przy uzupełnianiu danych w IRK będziesz miał możliwośc wyboru lepszego wyniku z danego przedmiotu. Aneks odbierasz w szkole w której poprawiałes mature, do tej gdzie składałes deklaracje.

myaza
Czasem tak bywa że termin nie odpowiada, ale mam znajomych którzy także studiują i poprawiają a raczej podwyzszaja sobie wyniki maturalne. Jeśli to są jakiś jednoterminowy egzamin to faktycznie problem, a jesli jakieś zaliczenie, kolo, to to zawsze można jakoś obgadać z prowadzącym, umowić sie wcześniej badz pozniej na zaliczenie. A jak nie da rady to matura Ci nie ucieknie, możesz podhodzić do niej 5 razyponoć".
Piotrek@
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 02:29

Re: Poprawianie matury

Post autor: Piotrek@ »

Dzięki, już straciłem nadzieję, ze ktoś mi odpowie.
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: Poprawianie matury

Post autor: rabbit »

Nie wiem czy to jest prawda, ale jak się złożyło deklarację i nie przyjdzie na egzamin to nie można pisać poprawy za rok. Ale radzę się upewnić, bo to nie jest pewne.

Ja w tym roku poprawiam maturę. Biologia i chemia poziom rozszerzony.
icekoala
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2008, o 10:08

Re: Poprawianie matury

Post autor: icekoala »

Witam, mam pytanie dotyczace poprawy matury, mianowicie mature zdalem w zeszlym roku, lecz postanowilem poprawic ja w tym roku, postanowilem poprawiac polski pisemny na poziomie rozszerzonym (poprzednio rowniez zdawalem na takim poziomie) oraz napisac (po raz pierwszy) historie na poziomie rozszerzonym i tutaj pojawia sie moje pytanie, co sie stanie w przypadku jezeli nie przyjde na te egzaminy, czy bede mogl uzywac w dalszym ciagu mojego starego swiadectwa podczas rekrutacji na studia?, czy tez bede miec wpisane 0% z przedmiotu dodatkowego jakim jest dla mnie w tym momencie historia?, interesuje mnie to gdyz w wybranej przezemnie szkole jest wymagane zdanie wszystkich przedmiotow na conajmniej 30% (lazcznie z dodatkowymi), to samo tyczy sie polskiego, czy w przypadku nie przyjscia na poprawe moj wynik ulegnie zmianie?, probowalem znalezc te informacje na stronie cke, oraz oke lecz niestety nie zdolalem znalezc zadowalajacych mnie informacji
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Poprawianie matury

Post autor: bedroom-bar »

Pisanie jeszcze raz matury należy traktować jako coś wdodatkowego - Zdawałeś już mature, to ona jest najważniejsza, zdałeś ją. Teraz chcesztylko troszke zmienić, podwyższyć wyniki. Jeśli ci się uda dostajesz aneks - papierek na ktorym są wypisane twoje poprawki. Jeśli nie przyjdziesz, bądz nie poprawisz o wiecej niż masz to nic sie nie dzieje, nic sie nie zmienia. Twoja 1 matura nadal jest najważniejsza.
icekoala
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2008, o 10:08

Re: Poprawianie matury

Post autor: icekoala »

dzieki za szybka odpowiedz, troche mnie to uspokoilo
Asik
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2008, o 20:55

;>

Post autor: Asik »

A ja mam troche inne pytanie W jaki sposob mam zakodowac mature jesli ja poprawiam? Czy tez dostane takie naklejki jak w zeszlym roku?
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Poprawianie matury

Post autor: bedroom-bar »

Napewno będziemy kodować jak rok temu, przystepujemy do matury tak jak pozostali tegoroczni. Oczywiście na arkuszu również nie będzie napisanepoprawaltlol2
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: ;>

Post autor: Claudia »

Asik pisze:A ja mam troche inne pytanie W jaki sposob mam zakodowac mature jesli ja poprawiam? Czy tez dostane takie naklejki jak w zeszlym roku?


Po naklejki zgłoś się już teraz do sekretariatu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości